пак въпроси

  • 417
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
Днес се прибрахме от болницата,но имам проблем.
Бебо иска да яде през около много често.
Обикновено яде в продължение на 1-11/2ч.с големи почивки.
Как тогава да засека кога да е следващото ядене.
Освен това не е ли вредно да се храни често.
Как да се справя с този проблем.
И друго - в болницата ми биха инжекции за изхвърляне на газове и ми дадоха дуфалак.Може ли това да се отрази чрез кърмата на бебето и то да е неспокойно поради тези причини.
Съжалявам ако се повтаря с други,но се нуждая от помощ.
Иначе наддава по около 60гр.на ден.Но при условие че се храним на час и половина за час и половина.
Това не е нормално.

# 1
  • Мнения: 1 328
Да ти е честито бебчето Simple Smile

Защо да не е нормално да иска да яде толкова често?! - гладно е мъничето, за това. След някоя друга седмица като позаякне няма да хапва толкова често. Давай му всеки път като заплаче - на поискване, а не под час - това с цел да стимулираш кърмата според неговите нужди. Спокойно, то иска да се гушка, да си похапва и да те усеща Simple Smile
Има статии в този подфорум в БИБЛИОТЕКАТА. Прочети там за началото, ще ти се изяснят доста неща. Пък докато намериш време и сили - както ти диктуват бебето и сърцето Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73982.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/439/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24040.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13421

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Здравей и честито бебенце Simple Smile

Всичко, което описваш е нормално. Бебето е още много малко и му трябва време, докато си изработи свой режим. Постепенно ще започне да се наяжда по- бързо и ще увеличи паузите между храненията. Не се притеснявай, че ще натовариш стомахчето му, защото сте на кърма. Тя се усвоява много бързо. Освен това то едва ли суче ефективно през целия един час.
Няма нужда да засичаш храненията- просто кърми на поискване (когато и по колкото иска). Ако правиш това- няма нужда да се цедиш. Както е казала и Джени кърмата ти ще се регулира според неговите нужди. Само за твоя информация, за да можеш да прецениш колко пъти се храни в денонощието- гледа се началото на кърменето, а не края.
За дуфалака нямам информация, доколко преминава в кърмата, но не мисля, че от това е неспокойно. В какво се изразява неспокойствието му?
Цитат
Иначе наддава по около 60гр.на ден.
Това си е сериозно постижение. Браво Grinning Средно наддават по 30гр. на ден, но може и повече. Не забравяй, че това са усреднени таблици. Колко се роди бебето? Много ли спадна след раждането? Моят съвет е засега да не се вторачваш много в теглилката и имай предвид, че изключително кърмените бебета наддават скокообразно- днес може да наддаде 60, утре 30, вдругиден 10. Важно е като отидете на края на месеца какво ще покаже кантара.
Моят племенник наддава по 1500гр на месец (което според същите таблици е много), но щом е на кърма -"няма страшно", казва педиатърката.

# 3
  • Мнения: 102
Здравей и Честито бебче и от мен...  И аз да те успокоя както другите  Grinning Ние сме малко по голями от вас(3 месеца и няколко дена) и когато се прибрахме в къщи  беше абсолютно същото като при вас - но аз не му виках "хранене по час и половина през час  и половина " а хранене през 15 мин (тя яде и заспива аз ставам от спалнята и тя се събужда след 5-10-15 мин.) Не се притеснявай с този начин на хранене може да си сигурна че ще продължиш да кърмиш и завбъдеще..... Laughing Притесненията винаги ще ги има ако не за едно то ще е  за друго нещо  Peace Аз се успокоих относно дали ми стига кърмата за бебка чак сега през 3 месец ... Пожелавам ви успешно кърмене и всичко да върви по вода  bouquet
P.S. Ние през този ни 3 месец си направихме режим леко по леко на 1.30.-2 часа

# 4
  • Мнения: 5 401
Честито бебенце и от мен! Да расте здравичко и весело!   bouquet

Моето бебе също сучеше през час и 1/2 и чак като направи 3 месеца увеличи интервала на цели 2 часа.  Wink Всеки път заспиваше по времена кърмене и щом го сложех в креватчето, веднага се събуждаше с рев и така го мятах отново на гърда. Заради този омагьосан кръг, сучеше начесто и доста дълго. Зърната ми се разраниха, получавах мастити след мастити, но избутах трудния период.  Laughing

Имай предвид, че бебенцето е мъничко и за него е изтощителен труд да суче. Кърмата се усвоява много по-бързо от АМ, така че е нормално да се храни през малки интервали. Кърмене на поискване му е майката, а бащата - търпение и любов. Щом имаш желание, ще се справиш!

Успешно и дълго кърмене желая и на двама ви с бебчо!   bouquet

# 5
  • Мнения: 378
Честито бебче!   bouquet
В началото се кърмехме така... Сукане, почивка, пак сукане - около час... След час пак всичко следваше... Половината от деня минаваше в кърмене. Нощем имахме по-големи паузи...
След няколко месеца няма да яде толкова продължително. Сега е още мъничко - има нужда да се сгушва, да суче, да си почива...
Успешно кърмене и от мен!


 
 

# 6
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Честито! Да сте мноооого здрави и щастливи!

Бебето ти се храни по изключително правилен и необходим за него начин! Слушай го и отговаряй на исканията му всеки път по колкото време иска то! Hug

# 7
  • Мнения: 953
благодаря ви момичета.
Днес определено е по-спокоен.Яде си нормално т.е. за около 45мин.с почивките си набавя количеството което му е нужно и след това спи по 2ч,2и1/2.Дали ще продължи така незнам,но може би моя глад и тези инжекции и дуфалаци са си дали отражение и на него.
Но много ме успокоихте и ще продължа да давам да суче когато поиска.

Общи условия

Активация на акаунт