Отговори
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Това е. На втория ден след раждането кръвното ми стигна невиждани стойности-85/50, минах на хапчета, които не вървят с кърмене. Ако ги спра, припадам и дори не могада си държа бебето. Много ми етъжно, въпреки че се опитвам да го изарвам на майтап, моя начин на преодоляване на проблемите-нали си ми е теленце-детенце-иска си кравешкото мляко. Сега седя и тайно плача, защото не мога да държа детенце дълго време и гледам как таткото го храни. Толкова кърма отиде, направих мастит, настинах.
Да си призная нямах никакви шишета купени, нито знам нещо за хранене с адаптирано мляко, просто карам по интуиция. Дори таткото още не е на вълна и казва, че кърмви бебето  Simple Smile  Sad
Отгворих тази тем и ще помоля модераторът да я затвори и като затвори, евентуално изтрие, защото не е така важна.
Щ ви гледам какво правите и си запазвам правото да учавствам в преводите зца библиотеката, защокто считам, че е важно.
Иначе засега отивам в другия форум да чета за "кравешкото" Laughing  Sad
Извинявам се за грешките, но имам броени секунди Wink

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Миличка, съжалявам, че толкова скоро след раждането си имаш проблеми със здравето! Сигурно никак не ти е леко!
Филип не го мисли - стига мама да е здрава, другото е лесно Simple Smile Сега пак да ти честитя малкия наследник и да ти пожелая занапред крепко здраве и да си весела и усмихната мама - това е най-важното!

# 2
  • Мнения: 3 379
Честито бебче, родил се е на чудесна дата! Да ви е жив и здрав!

Ами ... каквото ... такова! Само не се чувствай виновна или зле, защото това ще се отрази на взаимоотношенията ти с бебето. Радвай му се и не поглеждай назад.

Желая ви да растете здрави и засмени!

# 3
  • Мнения: 4 242
Само да сте здрави миличка! На другото майната му!
Целувки! Heart Eyes

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Да ти е жив и здрав "Гошкото", значи все пак подмина 05-05-05 Grinning  Човекът просто е искал да се роди на Гергьовден.

А за кърменто, не си създавай излишни притеснения, нито си първата нито последната, която не кърми, но основната разлика е, че ти поне имаш желание, а това е похвално.

Хайде бъркай формулите и да растет големи и здрави Grinning
И дано кръвното ти се оправи по-скоро!

# 5
  • Мнения: 7 430
Правилното ти е писала Мери - гледай си здравето, а другото ще се оправи  newsm10
Късмет  Flowers Four Leaf Clover  и честито бебенце  newsm30

# 6
  • Мнения: 3 663
А аз да кажа - добре дошла в другия форум Simple Smile
недей да тъжиш....все пак здравето е важно
пожелавам ти скоро да преминат проблемите с кръвното и да се радваш спокойно на малкия сладурко Simple Smile
сигурна съм, че мамите тук винаги ще се радват да ти помагат с каквото могат Simple Smile а и ние там сме хора Simple Smile това в кръга на шегата Simple Smile каквото станало станало, гледай сега напред и се наслаждавай на сладките мигове Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 051
Оздравявай бързо, мила!
И се радвай много на бебока с хубаво име и на хубав рожден ден случил!

# 8
  • Мнения: 372
Не се притеснявай и при мен се получи подобен проблем, кърмих бебка само 15 дни, ужасно беше, измъчвах се но всичко се подрежда след това. Бъдете зрави за да си се радвате взаимно.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
Напълно те разбирам... знам какво е да се чустваш виновна, че не можеш да кърмиш бебчо. Моя бебчо да е изпил 1,5-2 л кърма за 20 дни. Няма да ти казвам до къде доведе моето злополучно кърмене, за да не те притеснявам притеснявам.
 
Пази се, гледай си здравето и гушкай бебчо и дано всичко се нареди бързо.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 210
4естит син! Пожелавам ти бързо да се възстановиш и да си най-усмихнатата и ведра мама. Това е по-важно за детенце, не толкова какво ще папка:-) А и то ще е лаком4о-нали е теленце  Grinning Успех!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Честит син!
Ако още не ти е спряло млякото може да потърсиш други начини за регулиране на кръвното и да не приемаш лекарства. ДОсега с ниско кръвно ли си била, имаш ли анемия, много кръв ли си изгубила при раждането? Лекарите какво казват?

# 12
  • Мнения: 830
Еее , няма нищо , не се коси . Мъчно - не- мъчно , приеми нещата каквито са и така .....Я виж колко бебета са отгледани и се гледат с формула , и си растат живи и здрави !
Гушкай бебчо и му се радвай - така бързо порастват .....

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Използвам темата, за да опиша преживяванията си с кърмата-не съм мазала с гарматан, не съм си трила зърната с мокра кърпа- ако го бях правила сигурно щях да отгледам вампирче, а не човек-толкова ми лесни за раздразване.
В замяна н атова момичето, с което бях в една тая си е мазало гърдите с гармвастан от 6 месец-идея нямам какви пари е хвърлила за мазили по съвет на гинеколожката си.  #2gunfire  #2gunfire Същата Гюрга й беше казала, че ако получи рагади трява да спре да кърми и момичето беше в паника отсега да не получи рагади, а едновременно с това никой не й беше обяснил как да слага на гърда. Аман от нелогизми. Кърмата ми слезе на третия ден-за жалост тогава вече ме бяха пуснали отдавна на хапчета. Сега нямам хапчета, нямам проблеи с главата от напъването и пр, не ми причернява но и кърма няма. Едната ми гърда ставаше за цедене, но от другата нищо не можех да изцедя, та нпаравих мастит. А Малчо беше мързелан-мислех вкъщи да го метна и да го тормозя, но друг проблем със схващане на краката и кръста, който имам отдавна се обостри. Та при мен е по-скоро злощастно стечение на обстоятелствата.
При споделки с майка ми, тя ми каза, че преди дохранвали бебетата с кърма в родилните домове, когато на майките не им е слязла кърмата. на всичкото отгоре не знаех, че хапметата за спиране н акърмвата са с рецепта-всички промоцират кърменето като благо, едновременно с това съветите, които дават могат само да спрат кърмата на една майка, а и накрая пак й пилят на главата, че не е кърмила, ако не дай си боже кърми след 4 месец трябва да посреща съвсем други укори-защо кърми? Иде ми да  #2gunfire  #2gunfire
В края на тази дълга тирада - какво искам да кажа-благодарна съм, че го има този форум, защото научихмного неща и разбрах, че мога да ги прилагам и че бебетата не са толкова страшни и пр. За съжаление повсеместно цари пълна неукост и незнание-това го мисля аз, дето съм прясно излюпена, незнам при вас как е, когато се сблъскате с некадърност. Извинявам се за грешките, но имам ограничено време.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
ООооооо, честито бебче Stuck Out Tongue Да сте живи и здрави, всичко друго ще се оправи Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт