Как да науча синът ми да си свърши работата

  • 1 586
  • 15
  •   1
Отговори
 Ето какъв ми е проблема:
 не мога да науча синът ми на 2г 5 м  да пишка прав. ooooh! ooooh! ooooh!
Моля ви дайте ми идеи.
Пробвах всякак и да гледа други деца , и с подложено гърне отпред ,в банята  пред тоалетната чиния и с купичка   -не и не .Държи си я и казва -не
Само докато го къпя го прави без проблем.
На гърне сяда за секунда и става. Twisted Evil
Заради детската градина се налага на есен да сме без дневен памперс - в тази в която ще ходи е така 
 не знам какво да правя , много съм се притеснила .
Аз  много го жаля и гледам да не се травмира и нищо да не става насила , убедена съм че не това е начина .
Седя и си чакам да ми покаже че е готов . Досега наистина съм се убеждавала ,че това е правилно в някой области постигнахме успехи с този метод .
Но ето че на тази възраст той дори си е още с биберон.
Има ли други като нас newsm78 Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Таткото да си влезе в ролята и да обясни на детето какво да прави по мъжки.

# 2
  • Мнения: 9 814
Таткото да си влезе в ролята и да обясни на детето какво да прави по мъжки.


Моят племенник така се научи на около 3 г.

# 3
  • Мнения: 982
Аз не разбрах какъв е проблемът.
Още е с памперс или че не пишка прав?

# 4
  • Мнения: 68
Тъкмо търсих подобна тема. Маят син с на 2г. и 6м и още пишка в памперса, като чуе за гърне и почва да реве. Моля дайте съвет!

# 5
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Таткото да си влезе в ролята и да обясни на детето какво да прави по мъжки.
Мда,там заедно двамката,прави на "голямото гърне" и ще се научи .. Peace
Спомням се моя син ходеше с кеф,хем беше около две и нещо,
в началото завиждаше на тати ,за размера голям смях падаше.. Joy Joy

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

има, има. За мен не е проблем и аз не се втелясвам на таз тематика.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 261
Таткото да си влезе в ролята и да обясни на детето какво да прави по мъжки.

Ето това помогна при нас.Гледаше как баща му го прави и нали трябва да е като тати....
Примерите от родителите са най-лесният начин,за да се научи детето да прави или не дадено нещо.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 

   На моето дете баща му не му е показвал как да пишка на тоалетната чиния.Постоянно му повтарям, че е мъж и обяснявам какво правят мъжете Stop Mr. GreenЯвно нещо му влиза в главата защото като направи нещо хубаво му казвам, че е постъпил като истински мъж и той е много горд от постъпката си.Така и го заведах до тоалетната чиния и му обясних как пишкат мъжете.Като го направи му дадах награда като на кученце и той свикна. Simple Smile

# 9
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Памперса махнахме за 2 дни,когато синът ми беше на 2,2 г.Но поне 2 месеца почти непрекъснато му обяснявах за това.До тогава изобщо не беше сядал на гърне.
От около месец и половина вече пишка в тоалетната,като мъжете.А за тоалетната говорих сигурно 1 година.Много се страхуваше да пишка там.Вероятно с възрастта е преодолял страха си,но за акане в тоалетната и дума не може да стане(засега).

# 10
  • Мнения: 959
Таткото да си влезе в ролята и да обясни на детето какво да прави по мъжки.

Пример от мъж, е най лесният начин.  Simple Smile
И много обясняване. Peace

п.п.моят син се научи покрай дядо си, някъде на вашата възраст.И беше много горд че, е станал голям мъж, защото нали "мъжете пикат прави, пият ракия, използват чук и т.н./все мъжки работи/" Laughing  Опитваше се и мен да ме научи да пикам права Crazy, добре че, бързо се отказа Laughing

# 11
  • Мнения: 4 406
на тази възраст са много чувствителни на тема пол. подкачете го, че пишка като момиче, убедете го, че мъжете го правят само прави. таткото е важен в случая

# 12
  • Мнения: 9 052
вzимате една любима играчка ... например някой влак и му каzваш я ела да покажем на томас влак, или хенри или харви или каквото там имате как можеш да пишкаш , като тати и колко далечЕ можеш да пишкаш и подобни. Или навън му каzваш ... а ти това дръвчЕ , камъчЕ, храстче ... можеш ли да ги напишкаш, zащтото гошко, димчо и подобни могат ...

# 13
  • Мнения: 600
 newsm78 за първи път се замислям - защо пък мъжете трябва да пишкат прави? щом си го прави седнал на гърне, какъв е проблемът?

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
newsm78 за първи път се замислям - защо пък мъжете трябва да пишкат прави? щом си го прави седнал на гърне, какъв е проблемът?

Като го казваш, и аз се зачудих. Мислех си, че така им идва отвътре. Сигурно така им е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт