Чийз кейк?

  • 823
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 326
Много ми се ще да си направим домашен чийз кейк. Ще се радвам, ако ми дадете някои рецепти.

# 1
  • Мнения: 863
виж на 7-ма страница на форума,ве4е се разисква темата,май имаше линк към по-стара тема

# 2
  • София
  • Мнения: 1 326
Мерси, бях пуснала търсачката, но нищо не ми излезе!

# 3
  • Мнения: 6 472
Eто ти два варианта:

1. Чийзкейк с печене

За основата:

2 ч. раздробени обикновени бисквити
1/2 ч.л. мляна канела
1/2 ч (към 100 гр) разтопено масло

Крем:

Към 450 гр крема сирене или извара
1 ч. захар
3 яйца
1 пакетче ванилия
настърганата кора на 1 лимон
450 гр сметана (аз ползвам заквасена)

За основата:
В комбайна раздробяваме бисквитите и разбъркваме с маслото и канелата.На дъното на форма със свалящи се стени постиламе кръгче от пергаментна хартия и разстиламе сместа както по дъното,така и по стените. Натъпкваме добре и слагаме в хладилника.

Приготвяне на крема:

Разбиваме с миксер на ниска скрост крема сиренето,добавяме захарта и продължаваме да разбиваме докато сместа не стане гладка (ако ползвате извара, давайте смело с пасатора). Добавяме яйцата едно по едно,ванилията и лимона.Най-накрая добавяме сметаната.Масата трябва да е добре смесена,но не прекалено разбита.
Изваждаме основата от хладилника,изливаме крема.Слагаме формата върху парче фолио (аз правя двойно),слагаме я заедно с фолиото в друга по-голяма форма или дълбока тава,която наливаме с гореща вода и слагаме във фурната да се пече. Фолиото е нужно за да не затича вода във формата. Пече се във предварително загрята до 165 гр.С (325 F) фурна 50 минути. Чизкейка трябва леко да се поклаща,но след изстудяване той става по-плътен.След като изключите фурната оставете чизкейка вътре още за 1 час.След изстиване,сложете в хладилника минимум за 4 часа (най-удобно е за цяла нощ). След изваждане от хладилника се освобождава от формата и се украсява по желание.

2. Чийзкейк без печене
 
За основата:
1 опаковка обикновени бисквити
100 гр разтопено масло или маргарин.

За крема:

400 гр. заквасена сметана
1 чаша захар
300 гр крема сирене или извара

В блендера се натрошават бисквитите и се омешват с маслото/маргарина. Натъпква се хубаво в основата на формата или формичките, в които ще се прави. Оставя се за 30 мин в хладилника. През това време се приготвя крема, като всички продукти се разбиват до хомогенна смес с миксера (ако го правите с  извара, ползвайте пасатора). Сместта се изсипва върху бисквитената основа и отново се пъха в хладилника за поне 2 часа. Непосредствено преди сервиране се полива със сладко. Не се вади от формичките - сервира се направо с тях.
Става нещо силно наподобяващо чийзкейка, който се продава в супермаркетите.

# 4
  • Мнения: 1 289
Този кейк без печене звучи страхотно. Ще го пробвам  Hands Thumbsup . Правила съм с яйца в крема. Той непременно трябва да се пече, но и домашните стават много хубави.

Общи условия

Активация на акаунт