информация за чикаго...

  • 1 386
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 19
Здравейте,
Бременна съм 5 месец и ще заминавам за Чикаго май месец, където ще раждам. Моля, ако някой има информация за здравни осигоровки и болници там  да ми напише малко подробности какво трябва да направя.
Поздрави

# 1
  • Мнения: 1 173
Здравей
честно казано доста смело начинание да заминеш бременна в 7м. Как ще идваш тук , с какви документи. За застраховка , няма компания която да ти направи , при вече налична бременност , но има разни програми , една от които е WIC. може да се кандидатства за нея.
за Чикаго информация не мога да ти дам , не съм там , но ела и попитай в американската тема , има хора от Чикаго.

# 2
  • Мнения: 2 253
Като пристигнеш в Чикаго, все ще те посрещне някой, който не е тук от вчера, нали?
В зависимост от това къде ще живееш, ще избереш и болницата си.Значи, хората, които ще те посрещнат, предполагам знаят къде ще живееш.Те ще ти покажат и близката болница.От летището право там.Обясняват ти какво ти е необходимо да кандидатсваш за програмата.Набавяш си документите и си готова.
 ССН, адресна регистрация, поне 2 пей чека ще ти трябват, за да докажеш, че все пак си/сте социално слаби.
 Не е изключено да има различни изисквания в различните болници.
Пак пиша, най-добре ще те ориентират хората, които ще те посрещнат.Другото, е ей така, да те "вкараме" в ситуацията.А, не е изключено и да те объркаме още повече.
 

# 3
  • София
  • Мнения: 19
благодаря ви за отговорите Simple Smile
аз по-скоро исках да знам какъв е реда, и дали ще успея да се класирам за здравна застраховка при положение, че ще съм в 7-ми месец.
Имам зелена карта и до преди 1 година живеех в Чикаго, но никога не съм се интересувала за застраховка за бременни.  Confused

Поздрави и благодаря на всички

# 4
  • Мнения: 1 173
щом си със зелена карта , и си била тук , значи не ти е съвсем непознат Чикаго.така звучеше от въпроса ти.
 това което можеш да провериш е, да отидеш на IL , на страницата (щатската и да прочетеш какво се прилага.както знаеш всеки щат е различно. Проверяваш какви програми има за бремени, като WIC, Мedicaid. аз за Чикаго съм чувала че има и други. просто се порови из нета . аз лично кандидатствах за Medicaid, но тук в
МО трябва да имаш 4г престой , за да тe oдобрят. виж този сайт тук:http://health.ilinois.gov/woman.html
там прочетох за прогrама за бремени в IL.

# 5
  • Мнения: 2 253
Е, хубава работа  Crossing Arms Когато питате, "осветлявайте" повечко, така де са каже/напише.3/4 от публикацията ми е дъра-бъра за теб...не е честно.Толкова ли беше трудно да започнеш с това: "Имам зелена карта и до преди 1 година живеех в Чикаго, но никога не съм се интересувала за застраховка за бременни"??
   Tired

# 6
  • Мнения: 2 674
наскоро четох в  all.bg  за здравни застраховки за бременни.отиди и се поразрови и там.спомням си ,че един от потребителите много подробно обясняваше как някаква застрахователна компания напълно покрива раждането на хора без застраховка.ще се опитам да намеря линк и да ти пиша пак.

# 7
  • Мнения: 2 674
линк не намерих,но и това което raya usa  ти е предложила предполагам ще ти свърши огромна работа.

Общи условия

Активация на акаунт