Относно пасатора

  • 1 066
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мами,
може да ви се види тъп моят въпрос,но аз да попитам.
Досега,вече 9 месец стерилизирам шишето,бебероните,лъжички и каквото мога.Имам стерилизатор.
Но ето ,че вече ще яде попари,и други подобни.Не мога вече всичко да слагам да бъде стерилно.Вече два пъти използвам пасатора,но той не е стерилен,а просто измит с веро.
Нали нищо няма да стане на храната на бебо и няма да се зарази от това, че пасатора не е стерилен. Embarassed #Crazy

# 1
  • Мнения: 5 940
Доста се престараваш във всичко. Няма смисъл, синът ти е вече на девет месеца. Не стерилизирам вече нищо, той пълзи и лапа всичко. Предполагам и твоя бебок има досег с доста нестерилни неща.

# 2
  • Мнения: 46 489
Аз стерилизирах до 1 г., но само тези шишета, които са били с мляко, защото то е идеална среда за развитието на бактерии.
Другите съдове/уреди не намирам за необходимо да се стерилизират Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
И аз мисля, че се престараваш. Няма нужда отдавна нищо да пасираш. Да кажа за пореден път какво мисля аз - след раждането нищо около бебето не е стерилно вече. Нали го гушкаш и целуваш  Grinning Минаваш ли през стерилизатора преди това? Аз никога не съм стерилизирала, нито един-единствен път. Детето изгражда имунитет така освен това. Така че спирай и по-спокойно, мине се не мине ден нещо те притеснява, радвай се на детето си и не се вторачавай толкова много в нещата  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Я не се втелявай за глупости PeaceТова е бебе на 9 мес,което вре в устата си какво ли не.В най-скоро време ще пропълзи(ако не е вече),пък като проходи и започне да лапа боклуците в градинките ще стане само на стерилност всичко Joy

# 5
  • Мнения: 523
Стерилизирала съм само около 1 месец. Лекарката ми каза, че дори и това е излишно. По-добре било бебето да свиква с нормалните бактерии от външната среда. Измиване с топла вода и веро е достатъчно.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 587
Аз не стерилизирам нищо от третия месец. А пък сега още повече не виждам смисъл, след като пълзи, пипа къде ли не, лапа какво ли не... Crazy
Не се вмниачавай толкова. Wink

# 7
  • Мнения: 27 524
Стерилизирала съм само около 1 месец. Лекарката ми каза, че дори и това е излишно. По-добре било бебето да свиква с нормалните бактерии от външната среда. Измиване с топла вода и веро е достатъчно.

Браво на лекарката ви  Hug

# 8
  • Мнения: 195
спирай вече. аз стирилизирах около два месеца по настояване на майка ми повече.

# 9
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
стерилизирането го приключих още след 2 седмица Simple Smile от тогава мия биби и шишета в гореща вода и малко сапун тео-бебе Simple Smile все пак стерилната среда е само в утробата на майката

# 10
  • Мнения: 1 763
И аз не виждам смисъл в стерилизирането изобщо и мисля скоро да спирам да го правя. Все пак не съм чула някоя кърмеща мама да си държи гърдите по 5 минути във вряща вода, за да са стерилни за бебето.

# 11
  • Мнения: 3 376
По-скоро можеш да обърнеш внимание на това с какво веро миеш и на доброто изплакване Wink

Остави изваряването вече.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На 9 месеца и да стерилизираш всичко Whistling

 Никога нищо не съм стерилизирала, с разрешаение на педиатърката ни, за което се радвам.

# 13
  • Мнения: 9 973
и аз не съм......... Whistling

# 14
  • Мнения: 1 596
Благодаря момичета Simple Smile
Аз наистина се втелявам Sick
И вече ще престана Hug

Общи условия

Активация на акаунт