Раздялата

  • 1 989
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
В началото на май ще ми се наложи да замина в чужбина за пет дни. Тогава бебчето ми ще бъде току що навършило пет месеца. От сега страшно се притеснявам как ще преживее раздялата и няма ли да бъде шокиращо и стресово за него? За мен със сигурност, но пък си мисля че трябва да свикваме . На мен ми се налага да пътувам по няколко пъти в годината и може би е добре да свиква от по-малък с това. Вие как мислите? Разкажете за първата ви раздяла с бебо? На каква възраст е била, за колко дни и как е минало.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Не,на 5 месеца няма да забележи,че те няма,не се притеснявай.До годинката горе-долу няма да забелязва отсъствието ти,стига да се полагат пълноценни грижи за него,което съм сигурна ще е така Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
На 2 г. и 5 м. беше дъщеря ми, когато за първи път се разделихме за няколко дни. Проблеми не е имало, опитах се да й обясня, че мама има работа и ще пътува далече. Гледаше я баба й.

# 3
  • Мнения: 27 524
Нищо му няма, не бой се, прекалено мъничко е за да разбира нещата. Нито ще запомни, нито ще се стресира  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 367
Баба му ще го гледа - той вече е свикнал с нея и тя го обожава и съм сигурна, че ще се грижи за него много добре.

# 5
С бебчета се върнах много рано на работа когато бяха на 2месеца и точно тогава ми се наложи да замина за 10дни до Брюксел за едно конференция на бебоците нищо им нямаше ама на майка им и имаше.   

# 6
  • Мнения: 4 555
На тази възраст едва ли ще му направи голямо впечатление, особено като са само 5 дни.

# 7
  • Мнения: 6 438
Нищо му няма, не бой се, прекалено мъничко е за да разбира нещата. Нито ще запомни, нито ще се стресира  Simple Smile
Peace Повече стресиращо ще е за теб Simple Smile  Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Веднъж съм се разделяла със сина ми /ставахме кумове в друг град/ и той беше на 7м. Не е имало проблеми никакви от към сина ми...гледаше го моята майка. Но за мен си беше стрес...звънях по сто пъти да питам как е и накрая майка ми заяви, че ако прикаля със звъненето просто няма да вдига Mr. Green

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Въпросът не е до стреса за бебето, понеже е доста малко, а в каква степен ще се стресираш ти  Wink

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не,на 5 месеца няма да забележи,че те няма,не се притеснявай.До годинката горе-долу няма да забелязва отсъствието ти,стига да се полагат пълноценни грижи за него,което съм сигурна ще е така Peace

# 11
  • Мнения: X
Когато дъщеря ми беше на пет месеца отидохме с мъжа ми в чужбина за седмица - на нея нищо и нямаше  Mr. Green ама на мен ми се пукна сърцето от мъка.
Запомни едно - раздялата винаги е по-трудна за родителите.

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Така...
Аз пък ще ти кажа, че бебето ще забележи, че те няма, РАЗБИРА СЕ! Но ти в никакъв случай не си мисли, че то няма да понесе раздялата или че ще му е чак толкова трудно. Както са ти казали мамите, по-трудно ще е на тебе! Не се притеснявай, щом се познава с баба си, всичко ще мине по-добре от прекрасно. Само ти леко ще ревнуваш  Grinning

Александър го оставих на 3 месеца на майка ми в провинцията и се върнах в София да работя. Виждах го средно на 10 дена, но никога не ме е забравял, въпреки, че  беше малък  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И тук може да се каже, че всяко дете е различно! Племенника ми беше на 6 месеца, когато сестра ми замина на планина, но без него разбира се. И въпреки, че и друг път е оставал да спи в къщи без майка си, този път на 2-рия ден усети липсата и. Никога няма да го забравя как беше легнал по коремче и плачейки викаше "Мама". Нищо не можеше да го утеши. наложи са да се приберат преждевременно за съжаление  Sad . Само мога да те посъветвам, да започнеш тренировки за по 2 дни, че до тогава да свикне. Макар, че 5 дни са си доста според мен.  Rolling Eyes

# 14
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
На 9 месеца оставих моето бебе за 10 дни, за да отида на море Grinning
Беше ми много мъчно, но бебенцето не се беше и сещало за мен Laughing
Като се върнах всяка сутрин се събуждаше с думата баба Laughing

Общи условия

Активация на акаунт