Захранване с оризива каша ???

  • 487
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте. Имам един въпрос относно захранването с оризова каша, как да стане, кога ,по колко да давам на бебко. И понеже знам, че ориза е запичаща храна, как ще се отрази това на стомахчето, да нямам после проблем със запек.  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Когато даваш за първи път,направи количество колкото 1-2 бебешки лъжички.Направи я с кърма,с консистенцията на гъста боза.Кашата трябва да е чиста оризова,без аромати или млечна.На следващия ден можеш да дадеш една лъжичка повече.Захранва се постепенно,ако за 3-4 дни храната се приема без проблеми,считай я за успешно въведена.На първо време ви е достатъчно количество около 2-3 супени лъжици,все пак нямаш за цел да нахраниш бебето,а да го запознаеш с нови вкусове.След седмица можеш да въведеш някой зеленчук,например тиква,която е разхлабваща.
А за запека,аз захраних с оризова каша.Дъщеря ми винаги е била склонна към запек,но с кашата нямаше никакви проблеми,прие я чудесно.Много информация за захранването има в темите "Примерна схема за захранване",чети и публикувай въпросите си там Peace

# 2
  • Мнения: 142
Когато даваш за първи път,направи количество колкото 1-2 бебешки лъжички.Направи я с кърма,с консистенцията на гъста боза.Кашата трябва да е чиста оризова,без аромати или млечна.На следващия ден можеш да дадеш една лъжичка повече.Захранва се постепенно,ако за 3-4 дни храната се приема без проблеми,считай я за успешно въведена.На първо време ви е достатъчно количество около 2-3 супени лъжици,все пак нямаш за цел да нахраниш бебето,а да го запознаеш с нови вкусове.След седмица можеш да въведеш някой зеленчук,например тиква,която е разхлабваща.
А за запека,аз захраних с оризова каша.Дъщеря ми винаги е била склонна към запек,но с кашата нямаше никакви проблеми,прие я чудесно.Много информация за захранването има в темите "Примерна схема за захранване",чети и публикувай въпросите си там Peace
Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 524
съгласна съм с момичетата, но аз реших за да не се запече (макар да няма склонност) да му дам оризова каша с рожкови (на нестле), която е регулираща и за деца които имат склонност към алергии (за всеки случай).
доволна съм от нея, но и само оризова да дадеш мисля че ще е ок Peace

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
само да добавя, че евентуално, ако сте стигнали и до крушата - тя също е сред първите храни, да знаеш, че тя има разхлабителен ефект. По-натам за тази цел можеш да ползваш пюре от сини сливи.

И да се запече бебенцето през първия-втория ден, не е фатално, в началото е дори нормално. Само давай по малко, за да привиква кормечето.

Много поздрави от нас и пожелания да се захраните успешно с всички храни  Hug

# 5
  • Мнения: 1 089
Ние се наложи да захраним с оризова каша поради проблеми с червата. Може би това беше причината да не ни запече веднага. Наложи се около месец да приема само оризова каша, последната седмица наистина го запичаше доста. След поредната консултация ни казаха, че може да пробваме и други каши и пак да се опитаме да въведем зеленчукови пюрета ( първо картоф, защото е по-малко целулозен от моркова и заради риска от разстройство). Та искам да кажа, че за около седмица стигнах пълната доза кашичка ( около 190мл), но трябва да се водиш от апетита на бебето. В началото давай по мъничко и си кърми и наистина за начало кашата трябва да е почти течна, бебчовците още не знаят да се хранят с лъжичка и да избутват храната с език назад и има и известно плюене.
Желая ти успех със захранването!

Общи условия

Активация на акаунт