За Изопринозин-а

  • 433 544
  • 441
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 640
Днес го предписаха на сина ми,като докторката каза,че се занимаваме с вирус. Ще го пие 10 дни по схема. Ще докладвам резултати.

# 31
  • Мнения: 591
И с него, и без него - не видях полза!

# 32
  • Мнения: 556
И на нас ни го изписаха в комбинация с Респивакс , по схема за период от 4 месеца. А в почивките ни изписаха Есберитокс. И на мен ми се вижда силна комбинация и мъжът ми е категорично против да го даваме на детето. Така че още се чудя как да постъпя и сондирам  мнения

# 33
  • Мнения: 556
В момента ме е грабнал много як вирус. Сериозна кашлица, червено гърло, хрема и три херпеса на устните  #Crazy. Ще видя как ще ми подейства и ще пиша. Правиха ми една интервенция, която явно ми снижи имунитета.
Как беше при вас? Спомагна ли да преборите вируса?

# 34
  • София
  • Мнения: 9 517
Нашата педиатърка винаги го изписва на големия като тръгне вирусът. Пил го е поне 6-7 пъти, като всеки път стига да антибиотик. Вече не го давам - не виждам никакъв ефект, а само тровя детето с химия.

# 35
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
В момента ме е грабнал много як вирус. Сериозна кашлица, червено гърло, хрема и три херпеса на устните  #Crazy. Ще видя как ще ми подейства и ще пиша. Правиха ми една интервенция, която явно ми снижи имунитета.
Как беше при вас? Спомагна ли да преборите вируса?
Не ми помогна изобщо, за това и не пиша. Все чакам положителен резултат. Но аз изпих само 10 бр. Не посмях повече. И в момента нещо ме мъчи, с много гадна хрема съм и обща отпадналост. Май ще си купя нещо друго, например Есберитокс.

# 36
  • Мнения: 923
Веднъж съм го пила и ми мина много бързо настинката обаче мисля че от него много ми се гадеше и имах разстройство ooooh!

# 37
  • Мнения: 640
Днес го предписаха на сина ми,като докторката каза,че се занимаваме с вирус. Ще го пие 10 дни по схема. Ще докладвам резултати.
При нас имаше ефект. Вирусът беше причинил сополи,гърло и кашлица,но след 5 дневен прием по схема отшумя. Сега ще пием още 5 дни по половин таблетка вечер.

# 38
  • Мнения: 927
А дава ли се без рецепта? От днес съм с варицела и се чудя дали не е късно ако почна да го пия сега Thinking Някой имал ли е опит с това лекарство и шарка?

# 39
  • Мнения: 647
ЗДравейте, всички в темата!

Постарах се да изчета всичко изписано от началото на темата, та досега. Ще си призная, че задавте хубави въпроси, но коментарите, които давате са леко.. странни!

И така,

Изопринозинът е препарат с две действия - мощно противовирусно и имуностимулиращо (не чак толкова мощно).

Сега, като четох, установявам, че вие въобще не правите разлика между бактериална и вирусна инфекция. Някой беше написал, че го пиели, но после преминавали на антибиотик. Ами, изопринозинът е противоВИРУСЕН агент, а не противоБАКТЕРИАЛЕН. Затова, ако имате бактериална инфекция, той просто нищо не прави срещу бактериите. Обратно, тези, които го вземат свещу вируси, са много доволни и имал супер ефект и после едни на други не си вярвате...: Simple Smile

Изопринозинът не само, че не е забранен, ами има и дълга терапевтична схема. При грип, рота-вируси и херпеси, се взема в доза 3х2 таблетки в острата фаза, след което се пада на доза 3х1 таблетка. Обратно, ако е за профилактика на вирусните заболявания и като имуностимулант, се пие в продължение на месеци, в доза по една таблетка на ден.

На българския пазар, това е едниственото противовирусно средство, което е вирус-неспецифично. Например, ремантадин е срещу вируса на грипа, тип В, Тамифлу- срещу грипния вирус тип А. Изопринозин действа срещу всякакви вируси.

Съвсем не е вярно, че не се ползва за профилактика. Моля, давайте мнението си дали ви е подействал при вашия случай, но не давайте съвети за какво да се ползва, след като нямате квалификация за това.

От началото на годината лекарствата по лекарско предписание се отпускат в аптеките само при представяне на рецепта. Изопринозинът е лекарство по рецепта!

Основно показание на изопринозинът е приложението при: рубеола, морбили, заушки, както и при: херпес зостер, херпес симплекс, афтозен стоматит, папилома вирус, вирусни хепатити, подостър паненцефалит.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 17:23 от маг.фарм. Антон Вълев

# 40
  • Мнения: 446
Това, което магистър-фармацевтът не спомена е, че дава силни алергични реакции - бавно отшумяващи плаки с огромни размери.

# 41
  • Мнения: 647
Това, което магистър-фармацевтът не спомена е, че дава силни алергични реакции - бавно отшумяващи плаки с огромни размери.

Здравейте!

Това важи за всяко лекарство, не само за изопринозина - дадено е в общите забележки на всеки препарат!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 42
  • Мнения: 640
Днес го предписаха на сина ми,като докторката каза,че се занимаваме с вирус. Ще го пие 10 дни по схема. Ще докладвам резултати.
При нас имаше ефект. Вирусът беше причинил сополи,гърло и кашлица,но след 5 дневен прием по схема отшумя. Сега ще пием още 5 дни по половин таблетка вечер.
При нас симптомите се завърнаха + температура. Следва АБ. Това ме води на мисълта ,че Изопринозина не си е свършил добре работата и сме отанали недоизлекувани Sad Cry Confused

# 43
  • Мнения: 647
При нас симптомите се завърнаха + температура. Следва АБ. Това ме води на мисълта ,че Изопринозина не си е свършил добре работата и сме отанали недоизлекувани Sad Cry Confused

ЗДравейте, колко ви е температурата, та веднага отивате на антибиотик?

# 44
  • Мнения: 640
37,9 беше вчера и детето само полягваше. Лекарката искаше пак да го остави без АБ,но той кашля денонощно вече 3 седмици. С такова изчакване и без Т есента стигнахме до пневмония(която на слушалка не се чуваше). Оттогава 5 месеца беше здрав и сега пак. Вече не знам кое е по-добро- да хванеш нещата в началото или да отлагаш? Cry Cry Cry

Общи условия

Активация на акаунт