Мога ли да върна кърмата си след тежко боледуване?

  • 529
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Здравейте кърмещи мами, моя бебо сучеше сутрин, вечер и задължително през ноща...кърмата ми никога не е била много и от месец започнах през деня да дохранвам-тази схема чудесно ме устройваше Simple Smile
Миналата седмица, обаче беше един кошмар за мен-на Гергьовден направихме кръщенето #Milti страхотен празник беше, но на следващия ден бях болна #Puppy dog Намирахме се в планината и пих каквото имаше под ръка-Нурофен, Макс грип и Упса-спрях да кърмя с надеждата, че на следващия ден ще съм добре.....Уви като се върнахме в София развих ангина и от там абцес на гърлото-дупчиха ме и се наложи да пия антибиотик.Освен това какви ли не други неща за болка и температура Tired В началото се събираше кърма и се цедях ,а малкия плюеше шишето и си търсеше гърдата, но не можех дори да го гушкам Cry Постепенно кърмата ми спря-3 дни не можех въобще да ям и да пия. Днес вече съм добре-за един ден станах нов човек и си гушкам съкровището с удоволствие Heart Eyes Антибиотика ми е до Неделя и след това бих искала да подновя кърменето...в този форум четох, че това е обратим процес и много ви моля да ми помогнете със съвети как бих могла да си върна кърмата Praynig Много дълго стана, но благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • САЩ
  • Мнения: 323
Начина за връщане на кърмата е един - стимулиране. Което означава цедене на 3 часа ако антибиотика който пиеш е несъвместим с кърменето, а след като спреш антибиотика -  слагане на бебето на гърдата на около 2 часа . Най-ефикасно се стимулира образуването на кърма в ранните сутрешни часове - между 3 и 8, тогава може да слагаш бебо и по-често на гърдата, пробвай дали ще суче докато спи. Също, предлагай и двете гърди на всяко кърмене. Кърма се образува и по време на кърмене, така че не се притеснявай да дадеш на бебето видимо празна гърда.
Осиновителки успяват да почнат да образуват кърма с редовно цедене, а при вас кърменето е прекъснало за няколко дена, така че е напълно възможно да си възстановиш кърмата. Вярвай в себе си и във възможностите си!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сигурна съм,че ще се справиш - само имай търпение и предвиди поне 2 седмици,в които ще се занимавате основно с кърмене Grinning
summer е набелязала основните неща,така че няма да ги повтарям - но виж в библиотеката има няколко статии с конкретни планове как става връщането към кърменето.
Пожелавам ти бързо успех и непременно пиши как върви Grinning

# 3
  • Мнения: 790
Нямям практически опит с подобна ситуация, но щом е само от няколко дни, сигурна съм , че с повече търпение ще можеш да се справиш. Стискам ти палци и пиши как върви. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт