как да въведа месно пюре и жълтък

  • 963
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Момичета моля за съвети......може да е коментирано,най вероятно,но с търсачката не намерих отговор на въпроса ми  Hug
Та той е как да въведа месно пюре.Искам като стане на 7 месеца да почнем и месните,а на 8 и жълтъка,но съм в голяма чуденка как да ги въвеждам.....знам как се дават (през ден),но......Сега сме заместили и обедното и следобедното хранене (за жалост защото така ми намаля кърмата,но не можах да го лиша повече иска да яде,а не суче след товаили пред.....както и да е) пак на въпроса искам да започна с пуешко с тиква(тя му е любимата) та се чудя дали към зеленчуково пюре да добавям по една лъжичка от месното и така за 3-4 днипо малко да увеличавам месното и намалявам зеленчуковото,или да давам направо само месно или да го въвеждам,но през ден и по колко? Оф много ми е объркано.....дано ме разбрахте. Така се чудя и за жълтъка,но с него ми е по лесно(мисля да давам през ден просто......)
Благодаря ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 374
започни с 2-3 лъжички  първоначално,на следващият ден увеличи на5-6 и така докато не стигне до цяло бурканче.след това редуваш един ден месно,един ден зеленчуково и 2-3 пъти в седмицата по1/4 жълтък в зеленчуковото като постепенно увеличаваш.после можеш да въведеш и рибата(ако вече не си го направила).УСПЕХ В НАЧИНАНИЕТО! newsm10

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Месно въведох на 7 навършени. Принципно педито каза, че може и малко по-смело да се въвежда, не примерно 1 2 лъжички, после 3 4 и т.н. Количеството месо в месните пюрета е само 8%. Бебка направо си изяде половин пюре на хип, демек 60 грама и след това се докърмихме...може би ти като си заместила хранене, трябва да му дадеш зел.пюре до набавяне на необходимия грамаж. Жълътък въведох доста по късно, към 10я месец и то не редовно, слагах го в зел.пюрета, като почнах от жълтък колкото царевично зърно, след това колкото две царевични зърна , 1/4, 1/2 ...още не съм й давала цял жълтък...а и определено доста рядко давам...
Рибата се въвежда доста по-късно защото е силен алерген...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Благодаря ви момичета   bouquet
Честит празник на всички,некла сме най-обичаните жени и най-горди мами със своите съкровища

# 4
  • Мнения: 511
Много актуална и за мен тема,голямо чудене беше.  #Crazy От 1 март захранвам с месце. И аз започнах с пуешко с тиква и я захранвам по следната схема-всеки ден на обедното хранене първо давам лъжичките месно пюре, после дохранвам със зеленчуковото,а после предлагам и кърма. Утре ще й дам цялото количество месно пюре,т.е. за 9 дни съм я захранила. После ще редувам един ден месно,един ден зеленчуково. За следващо месно пюре  съм решила заешко да давам.  Жълтък не съм давала и мисля да изчакам още малко. Дано съм била полезна. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
и аз дадох месно на 7 навършени месеца.   въведох след 20 дни пуешко, а започнах с пилешко. жълтък не мисля че ще му дам скоро, поне още 2 месеца мисля да почакам. Peace
давах му го 1 седмица по малко всеки ден в зеленчуковото, а пуешкото му го давах 4 дни пак по малко в зеленчуковото пюре.
успех!  Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 685
blagodarq wi Simple Smile
явно съм на прав път и аз така ще давам по малко всеки ден докато намаля зеленчуковото и увелича месното........
Но като станем на 7 месеца,а жълтъкамисля като станем на 8,че после май ще почваме на кухня,ако успеем с захранването от 9-10 месец Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт