Въпрос за едни фуги?

  • 1 002
  • 10
  •   1
Отговори
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Става въпрос за фугите на пода на банята,част от фугина се е махнал и стоят като мръсни,а всъщност са празни пространства.Фугите са тънички,част от тях са запазени,бели са.Може ли да се префугира отгоре или трябва преди това да се отстрани и останалия фугин и как става това?

# 1
  • Мнения: 606
  Трябва да се почисти с нещо. Може би малка телена четка. Задължително. Там има плесени и сапуни.

# 2
  • На село
  • Мнения: 873
Като търсих решение за същия проблем, съвсем случайно открих в Практикер едно инструментче за отстраняване на стар фугин от фуги - много бързо и лесно се справих с него, без да се наранят изобщо плочките. Представлява една пластмасова дръжка с метална част - нещо като трионче, ножче, метална шкурка, но само по ръба. За фуги над 1,5 мм е, ако твоите са по-тънички няма да стане. След това само почистих с прахосмукачка прахта от фугите и си ги фугирах сама.

# 3
  • Мнения: 686
Имах същия проблем с фугите в кухнята.Не е задължително да отстраняваш фугиращата смес, която не се е отронила. Първо ги почистваш, оставяш ги да изсъхнат добре, и след това запълваш с фугираща смес, където е необходимо. Важното е фугиращата смес да е същият цвят като твоята. Най- добре вземи от същия вид, какъвто е старата, тъй като "бялото" на различните производители се различава.

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Благодаря,момичета,ще потърся и този инструмент за фугите.

# 5
  • Мнения: 2 388
Моят съвет е първо да премахнеш старата фугираща смес, има си специлано инструментче за това ( по-горе са ти го описали) и после да си ги фугираш наново. След това поне 2 часа не стъпвай на плочките и не ги мокри. Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 676
Момичета, а лесно ли се поставя фугина? Мога ли аз да се справя или трябва да търся майстор?

# 7
  • Мнения: 2 388
Момичета, а лесно ли се поставя фугина? Мога ли аз да се справя или трябва да търся майстор?
Не е трудно, ще се справиш и сама. Peace Вкъщи аз сама префугирах пода на банята, при положение, че приятелят ми се занимава с такава дейност и има 20 човека, които работят за него.

# 8
  • Мнения: 282
По-добре махни стария фугин, за да може овия да се хване добре.
Не е трудно и сама може да се справиш.

# 9
  • Мнения: 1 175
Аз също сама префугирах плочките в  кухнята и дори ми беше приятно. newsm10

# 10
  • MJF
  • Мнения: 8 569
нагледно стъпка по стъпка как да фугираш провери сайтовете на мисия моят дом и направи си сам.елементарно е.смело ще се справиш

Общи условия

Активация на акаунт