Хемангиом?!

  • 506
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте мами!
Дъщеря ми е на 4 месеца и по рождение има хемангиом на клепача на дясното око. От около 1 седмица ми се струва, че се е увеличил а и забелязвам, че докато заспива си търка оченцето. Другата седмица ще ходим при офталмолог, но дълбоко се съмнявам, че във Враца ще намерим решение на проблема. Моля, ако някой е запознат с начините на лечение (дано да ги има) и добри специалисти в тази област да пише.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 502
нашата госпожица има хемангиомче също по рождение, но е на ребърцата
когато се роди беше мъничко, сега леееко нарастна, но не чак толкова, че да ме притеснява
голямо е колкото лещено зрънце
по съвет на лекарката заведохме малката на детски хирург да каже какво представлява и дали да се вземат мерки
човека го прегледа, каза че е единствено козметичен дефект и че като порастне по-добре сама да реши иска ли да го маха или не
иначе за деца до 2 годишна възраст каза, че не е препоръчителен нито един от методите:
- с лазер - оказвал влияние на костния мозък и категорично не препоръча за дете
- с хирургична намеса - прави се с пълна упойка - също не препоръчва при дете освен ако не е крайно наложително
- с инжекции с чист спирт - така се обезцветявал хемангиома без да изчезва

ние специално се отказахме да го третираме

# 2
  • Мнения: 11
Благодаря за информацията  Hug.
И нейното не е голямо, но лошото е че е на клепача, затова се притеснявам.

# 3
  • Мнения: 530
И моята госпожица има хемангиом по рождение на кръстчето. Засега мисля, че не нараства. Нас пък ни посъветваха да я заведем на кожен лекар да каже дали трябва да се премахне или не. И аз съм от Враца, но мисля, че тук специалистите са под всякаква критика. Чудя се и аз какво да правим.

# 4
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
д-р Демерджиева, по настоящем шеф на Детска кожна клиника посъветва нас с мъжа ми да не предприемаме нищо- детето има  хемангиом на крачето.каза ни да го пазим от нараняване, да не предприемаме никакви мерки - мехлеми или лазер, до една година той щял да расте, после да започне смаляване, докато изчезне.

# 5
Все пак си направи консултация със специалист във София. Вземи си направление за офталмолог и хирург за всеки случай.По принцип се води козметичен дефект, но ако го търка и нараства......може би трябва да се махне.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт