Кривогледство при бебетата-въпрос

  • 10 430
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 458
Знам че имаше такава тема но за съжаление нищо не открих с търсачката.Въпросът ми е кога може да стане ясно дали има такъв проблем или не?Четох нещо за физиологично кривогледство но не помня до кой месец беше.Педиатърката ни каза че едното оче на беба леко кривяло.А друга моя позната пак педиатърка твърди че няма такова нещо и всичко си е нормално.Да я водя ли сега на очен лекар или е рано.И още-писна ми от ходене по доктори-кожни и разни други та хич не ми се иска сега да ходя но ако се наложи...Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 037
и ние имахме малко проблеми с очите но очната каза че до годинката ще се оправи и така стана а пък единия ми калпазанин си отваряше едното око повече от другото и бая се бях шашардисала

# 2
  • Мнения: 1 581
Никога не е рано за очен преглед, по-добре проверете. И дано да няма нищо.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21937

# 3
  • Мнения: 698
Искрено ти желая да нямате такива проблеми, но ако ти трябват координати на много добър специалист по детски очни болест (страбология най-вече), пиши. Иначе и аз съм чувала, че до годинката може да се кривят очетата, какво остава за 4 месечно бебче.

# 4
  • Мнения: 8 458
Благодаря на всички за отговорите!

# 5
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Много vи е рано оЩе,на много бебета им се криvят о4и4ките докато са малки.
Племенницата ми е на 1 и осем месеца и едното и око криvи ,vсе оЩе.
Vодихме я на о4ен лекар и ни казаха ,4е и няма ниЩо,а на детето много vидно му криvи окото.
Та о4ният лекар каза,4е за сега няма проблем ,но като порасне поvе4е ,толкоvа ,4е да може да казvа ,какvо vижда и какvо не ,тогаvа да го заvедем на лекар.

# 6
  • Мнения: 1 581
Цитат на: Val
Много vи е рано оЩе,на много бебета им се криvят о4и4ките докато са малки.
Племенницата ми е на 1 и осем месеца и едното и око криvи ,vсе оЩе.
Vодихме я на о4ен лекар и ни казаха ,4е и няма ниЩо,а на детето много vидно му криvи окото.
Та о4ният лекар каза,4е за сега няма проблем ,но като порасне поvе4е ,толкоvа ,4е да може да казvа ,какvо vижда и какvо не ,тогаvа да го заvедем на лекар.


С най-добри чувства и надежда да няма нищо наистина ви съветвам да идете на друг очен лекар, на моят син му откриха далекогледство на 1-год. възраст, а се открива и при малки бебета и когато може да си казва какво вижда вече ще е минало много излишно време и ако има проблем, той ще се е задълбочил. При малките деца има нормално далекогледство до 2 диоптъра, но кривене на очите е признак на проблем.

# 7
  • Мнения: 8 458
Въпросът е че не сме ходили на очен лекар.Това просто го подхвърли педиатърката.А друга педиатърка каза че нямапроблем.Но за мое успокоение наистина ще отида на очен лекар. Grinning

# 8
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ами,vодихме я при друг лекар,той ни каза сьЩото Rolling Eyes .Само,4е ни предупредиха ,4е ако окото ,v един момент  застане неподvижно и така си и остане veднага да ти4аме кьм бьрза помоЩ.
Знаем си ние ,4е без о4ила няма да се размине малкото 4оvе4е Cry  и майка му и баЩа му имат проблеми с о4ите.БаЩа му като бебе е имал сьЩия проблем и с операция са му го опраvили,та ние се успокояvаме ,4е i на нея ,Ще и опражят окото така ако се наложи.
Но vе4е мина доста vреме от последният преглед и може пак da я заvедем ....уж ,4е не сме разбрали последният пьт

# 9
  • Мнения: 5 228
В последния брой на сп. Моето бебе имаше статия за грижата за очите. За съжаление в момента не мога да ти цитирам дословно, но си спомням, че при някои деца, които имат проблеми с очите, стана пренапрягане на очите и от там се получава изкривяване на едното оченце; беше описано и т.нар. мързеливо око, при което едното око изостава от другото, и родителите могат да проверят дали става въпрос за това, като затворят първо едното, после другото око, и проверят дали се заглежда и с двете очи, и дали не му е приятно да гледа само с едното.

Общи условия

Активация на акаунт