Не ми приеха мед.бележка в яслата

  • 1 903
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Проблемът е следният:
По здравословни причини малката отсъстваше от ясла 1 месец и 10 дена.Водя я днес и ми заявяват,че  медицинската бележка в сучая е излишна,т.е ще си платя таксата,ЗАЩОТО не съм се обадила, че детето е болно.Такава била наредбата.
 
Та въпроса ми е :Да си търся ли правата или са прави?
 
Благодаря Ви предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Ти за целия месец нито веднъж ли не се обади да кажеш какво става с детето и защо отсъства?

Нас ни помолиха да се обаждаме още в първия ден на отсъствие, за да знаят какво се случва. Смятам, че това е коректният начин.

# 2
  • Мнения: 104
Не съм се обаждала,защото я прибрах болна.Виждаше се ,че детето не е добре  Sad

# 3
  • Мнения: 673
 И аз мисля, че е редно да се обадиш, за да знаят дали да пазят мястото. Сигурна съм ,че има доста дълъг списък с чакащи дечица да тръгнат на ясла.javascript:void(0);
Smile

# 4
  • Мнения: 7 831
И нас ни помолиха да се обаждаме първия ден. И винаги някой носи бележките, ако наближава края на месеца независимо, че детето продължава да е болно. Все пак те трябва да си оправят документите и да изчислят таксите.
В случая не мисля, че има някакъв смисъл да се разправяш изобщо, така или иначе месеца е обработен и никой нищо няма да ти сторнира и променя.

ПС. Тук изобщо не става въпрос за запазване на мястото. Щом имаш бележка от лекар мястото се пази, а ти не плащаш нищо за това. Работата е там, че не е представена на време за да бъде взета под внимание.

# 5
  • Мнения: 247
Ти навярно не си уведомила яслата, че ще отсъствате поради болест. В такъв случай детето ти го водят за присъстващо първия ден ( за което трябва да си платиш храната). Що се отнася за следващите дни - би трябвало да не дължиш нищо. Друг е въпроса дали 1 месец  и 10 дни  сте били болни или си го спряла от ясла. В случай, че детето е отсъствало повече от месец без да предупредите, директорката има право даже да изпише детето от яслата. Ако все пак не се стигне до такава крайна мярка трябва или да си платиш че детето ти все едно е ходило или да потърсите друга ясла. Освен това трябва да представиш бележка с наново направени изследвания, тъй като детето е отсъствало повече от месец и с обикновена бележка от лекар че няма контакти няма да стане. Един съвет: ако искаш временно да си спреш детето от ясла, подай молба по домашни причини.

# 6
  • Мнения: 104
Когато ми се е налагало да отсъства по дом.причини -само 2 пъти за общо 3 дена съм носила молби,които също са ми връщали-по добре е било да си взема мед.бележка,бележка ,която от лекарката не мога да искам,защото не е имало причина.Същото го казах и на нея.Тя тогава каза,че  при нея има  бележки и ще ми напише.Тези две бележки ми ги написа същата сестра ,която днес не прие оригиналната.
И ми е чудно  как си приключиха януари, като не  е била на ясла от 22.02-до 31.01 и не съм плащала за тези дни? newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
Забавих се с бележката за последните дни от фувруари и учителките вече си бяха приключили нещата и бяха изготвени таксите - водеха го отсъствие по семейни причини - т.е. плащаме 50% от таксата. Платих си я -вината си е моя.
Учителките бяха учудени, че не правя проблем. А аз пък си мисля, че половината такса е 1 левче на ден и е смешно да се разправям, имайки предвид колоко хора чакат за място в детските градини.

Просто проучи добре нещата - как, кога, какво искат от детската и няма да имаш проблеми.
При нас ако искам денят да се води неприсъствен за детето, трябва да се обадя до 8.30 часа сутринта. Спазвам го, ако не успея си плащам.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом си я прибрала болна значи им е ясно защо отсъства детето. Нещо те мотаят ми се струва. Все пак детето не е било там как така ще плащаш пълна такса?

# 9
  • Мнения: 5 255
Винаги се обаждам когато отсъства - било то по здравословни  или други лични  причини Peace

А относно това
значи им е ясно защо отсъства детето

От къде им става ясно, ако не от родителят /в случая той не ги е уведомил/ newsm78

И още нещо - има разходи за дневен порцион.

Нищо лично към авторката   bouquet Важно е детето да е здраво  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 673
  Според мен тези неща трябва да се уточняват на родителската среща още в началото на учебната година, за да няма такива недоразумения. И понеже съм учител ,но в горен курс в училище ,ще Ви препоръчам това с обаждането при отсъствие на детето  да остане  практика  и нагоре.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


От къде им става ясно, ако не от родителят /в случая той не ги е уведомил/ newsm78


:
Щом е прибрала болно детето от градината как няма да им е ясно.

# 12
  • Мнения: 5 255
..но отсъства повече от  месец  Peace

# 13
  • Мнения: 600


От къде им става ясно, ако не от родителят /в случая той не ги е уведомил/ newsm78


:
Щом е прибрала болно детето от градината как няма да им е ясно.



подобни неща нямат значение, някои родители смело си докарват болните деца, при нас днес имаше такъв случай.

иначе по правилник на детското заведение трябва да се обадиш сутринта, че днес няма да го водиш. после носиш(в рамките на календарния месец) бележка, дори и детето да не е оздравяло още. ако отсъства по семейни причини повече от 2 седмици в месеца или не ходи цял месец(по болест) - 20лв твърдо. при нас е така. смятам за справедливо. ние не ходихме 3 месеца и беше супер компромис, защото с бележка от доктор можело само до 2.

# 14
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Винаги се обаждам ,когато са болни.
 Но вече са ти отговорили,ако не си се обадила присъствен се води само първия ден,в който детето е отсъства,поне при нас е така. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт