Върти си главичката по време на нощтния сън

  • 2 509
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Синът ми е на 4м.и10дена.От 2м.започна бясно да си върти главичката на ляво,после на дясно докато спи през нощта(след 3ч.).
Предлагах биба,водичка,дори мляко,но нищо не реши въпроса,не е от глад или жажда ,не търси биберон,а продължава да спи ,но си върти главичката.
През деня този проблем го няма.
Според педиатърката детето е здраво,няма рахит и това се дължало на емоционалност и с времето щяло да отмине.
Има ли и други като нас,какво обяснение за въртенето на главичката са ви дали педиатрите,моля споделете,за да си "сверя часовника" и ако трябва да се консултирам и с друг педиатър!

# 1
  • Мнения: 502
при нас също е така - през деня съня е спокоен, но нощем много често се случва към три четири сутринта да почне да си върти главичката наляво-надясно в съня си
аз лично не съм се притеснявала никога от това - забелязах, че го прави, когато има леки колики

# 2
  • Варна
  • Мнения: 841
Сънува детенцето  Grinning,вече трупа впечатления и те се отразяват най-вече на нощния сън  Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 76
И ние сме така от известно време.  Не я върти когато спи през деня. Но нощно време много често го прави. След седмица сме на консултация и ще питам. На мене не ми се вижда много нормално това. Тя така я върти че незнам как не я заболява врата. Но ние още имаме колики. Незнам дали не е от това, но преди не го е правила.

# 4
  • Мнения: 126
При нас също го имаше този проблем и то точно когато започнах да я извеждам навън. Предполагам че се превъзбуждаше и преживяваше всичко през ноща.  Сега понякога пак се случва това нещо, особено ако през деня е била м/у много хора.

# 5
  • Мнения: 228
Сънува детенцето  Grinning,вече трупа впечатления и те се отразяват най-вече на нощния сън  Peace
 newsm10 newsm10 newsm10
Дъщеря ми също много се върти докато спи, но аз несе притеснявам защото брат й беше същия

# 6
  • в джунглата
  • Мнения: 916
и ние бяхме така, спокойно израства се  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 83
И моят син си сърти бясно главата по време на нощния сън. Утре сме на консултация и мисля да питам защо.

# 8
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
И моят син е така,но не се притеснявам!Дори доста диво я мята таз главица Wink Върти се ,сменя пози,буен сън общо взето! Но си е добре!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми също си я върти, даже от много въртене по едно време нямаше косичка отзад   Simple Smile Педиатъра ни каза, че е нещо нормално и с времето ще отшуми  Peace

# 10
  • Мнения: 394
и дъщеря ми беше така. даже и с ръчичката почна да маха в такт с въртенето на главата. и косичка нямаше отзад. то с рахит ли не ме плашиха, тикове ли - само дето ме изнервиха с тези глупости. като ни награбиха(това съвпадна с друга болест) - и ехография на главата й правиха. накрая лекаря, който й направи ехографията, ми каза, че това са просто нормални движения, както възрастните потрепват понякога насън, например, и няма от какво да се притеснявам. въпреки че, в един момент беше направо страшно да я гледам, сега даже бях и забравила за това. наистина се израства и само по себе си не е повод за притеснение.

# 11
  • Мнения: 71
И при нас е същото. Моят син е на 4 мес. и 10дни и също от близо 2 месеца спи много неспокойно през нощта - върти главичка, мята ръчички и рита с крачета. Не мога и да го завия, защото си изритва завивката. И аз се притеснявам, а педиатърът ми каза че най-верятно не му достига яденето (изяжда по 180мл. АМ!) и затова ще се захранваме. През деня спи малко по-спокойно, но винаги заспива многоооооооо трудно.  Sad  Дано дечицата го преминат по-бързо и да си спинкат спокойно.

# 12
  • Мнения: 195
Незнам от какво е, но дано са прави другите мами и да е период, който бързо да израстете Peace

# 13
  • Мнения: 9 973
нищо им няма на децата-просто си растат Grinning

# 14
  • Мнения: 728
Благодаря на всички мами,които се включиха!
Малко по-успокоена се чувствам след като прочетох,че и при други дечица го има това въртене и не е нещо единично.

Общи условия

Активация на акаунт