За пушенето

  • 5 218
  • 126
  •   1
Отговори
Здравейте, моми4ета! Доста ме е срам и знам, 4е ще бъда заляна с критики, но все пак ще питам: пушихте ли по време на бременността? Аз съм  в 5 месец. Преди да забременея бях заклета пуша4ка-по кутия и половина на ден. Веднага след като си направих теста, ги намалих до 4-7 цигари и така до ден-днешен. Изпитвам страхотни угризения,мразя се, но продължавам да пуша по малко...

# 1
  • Мнения: 279
Аз също пушех по кутия цигари преди да забременея. Веднага като разбрах и ги спрях, като знам какво мога де причиня на бебчо.Дори и не влизам в задимени заведения. Моят съвет е да ги спреш колкото и да ти е трудно. Какво искаш повече- "да пушиш" или "здраво бебе". Сама си прецени какъв е риска Peace Не искам да ти казвам какви са последиците от цигарите,сигурно си ги знаеш.....
Направи го това заради бебчето, то ще ти е благодарно след време!

# 2
  • Мнения: 351
Аз пушех също,но 3 месеца преди да забременея спрях цигарите и алкохола.През цялата бременност не съм пипнала цигара,гадеше ми се от тях!Съветвам те да спреш,мисли за детето а не за себе си!Нищо няма да ти стане ако не пушиш известно време.

# 3
  • Мнения: 5 940
Страстна пушачка съм, кутия не ми стига. Докато бях бременна, обаче, не съм си позволила и една цигара да изпуша. Просто казах край. За собственото си здраве съм немарлива, но подобно отношение към здравето на детето ми, не мога да си позволя.

# 4
  • Мнения: 327
Не,но съм свдетел на това как майки дори не ги намаляват SadВидимо при техните бебета няма проблем,но защо трябва да поемаш този риск,когато можеш да го избегнеш.Никой не е застрахован от здравословни проблеми,но когато си направил най-доброто за детето си със сигурност ще спиш по-спокойно PeaceПомоли някой около теб за помощ и повече воля Peace

# 5
  • Мнения: 728
Аз също преди бременността пуших по кутия,кутия и половина на ден.Като разбрах,че съм бременна в рамките на 10-15 дена започнах да намалям цигарите и след това окончателно ги спрях(бях във 2м.когато спрях да пуша)Вече 1г.по-късно все още не пуша,защото кърмя,а страшно мнооогооо ми се пуши,дори сънувам цигарите,но съм твърда и няма да запаля докато кърмя.Бъди по-силна и се опитай да ги спреш,щом си ги намалила,значи си свършила по-трудната част,сега само ги спри.Късмет и лека ,безпроблемна,бременност и не забравяй,че цигарите пречат на бебчето,не достига нужният кислород до него.

# 6
  • Мнения: 668
здрвей мила,аз също съм пушачка и то от бая време.по време на бременноста ги спрях от раз иначе не става.картинката която ми излизаше пред очите с бебе с цигара ме отказа.страшничко е.не гледай другите ,че пушат!всеки отговаря за себе си.спри ги просто!като кажат аз пуших и бебето ми си е добре.не е така.понякога последствията от глупоста на бременната майка е в по късен етап.дали с 5 или без тях няма да умреш

# 7
  • Мнения: 1 477
Преди да забременея пушех по 2 кутии на ден.След теста(дори преди потвърждение от гинеколог)изхвърлих цигарите и даже не съм се и замисляла да паля.Айде малко воля де...Става въпрос за 9 месеца само.После цял живот ще имаш да пушиш.То е най-лесно да кажеш имам угризения...но въпреки това не мога да ги откажа....

# 8
  • Мнения: 4 335
Аз сьщо бях страстна пуша4ка преди да забременея,в момента в който решихме да работим по вьпроса за бебо ги спрях.Сега сьм в деветия месец и не сьм си й помисляла през това време да паля.Всеки сам си решава,но помисли,4е по този на4ин тровиш това малко 4ове4е в теб Cry

# 9
  • Мнения: 357
като видях, че един от въпросите в бланката за попълване при биохимичния скрининг за Синдрома на даун е - Пушите ли? и разбарх че има влияние това върху плода се зарадвах , че съм ги спряла и то още като започнахме да бебеправим, въпреки че пушех по 2 кутии на ден от как се помня  Whistling спрях ги постепенно като в началото спрях да гълтам, а то като не гълташ толкова гадно ти става в устата, че ти се повръща  #Crazy и накрая като погледнех цигари и се сещах колко е гадно в устата ми от тях и ми се догаждаше и така ги спрях  bowuu сега кърмя , но само сутрин и нощ bowuuем, защото вече захраних и се случва да изпуша една понякога, но после кърмя след 6 часа, но и това е рядкост. Обаче ти най добре си знаеш - ако все пак мислиш че 5 цигари не са проблем, никой не може да те убеди в обратното. Свекърва ми е пушила и мъжът ми е ок уж, но това не е било пример за мен  Peace

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 

           В И Ж тази тема и се скрий някъде докато я четеш Stop Sunglasses Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Преди да забременея с първото си дете пушех, когато разбрах, че съм бременна спрях. Не пушех малко - близо кутия на ден. Не ми е било проблем да спра и не разбирам и не оправдавам бременни и кърмещи майки, които пушат, защото съм била пушач и знам, че е въпрос на желание и нищо друго да ги откажеш. Оправданията са хиляди.
След, като родих пак пропуших, за щастие вече 26 месеца съм непушач и не мисля някога пак да ставам пушач, много се радвам, че ги отказах, при това доста лесно и не са ми липсвали изобщо.

# 12
  • Мнения: 2 910
И с първата бременност и сега отказах цигарите, след каро разбрах, че съм бременна. Не минава ден, в който да не ми се допуши, но желанието ми да се роди живо и здраво бебе е по- голямо. Каквото зависи от мен съм направила в това отношение, отказах и кафето , заради цигарите. Трудно е, но това са само няколко месеца без цигари, след това пак ще пушим, но ще тровим само себе си.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Когато разбрах че съм бременна ги спрях от раз.Истината е обаче ,че не съм полагала никакви усилия.Просто ми дойде от вътре/гадно ми ставаше от тях/.3 месеца след като родих пак ги пропуших  Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 2 227


           В И Ж тази тема и се скрий някъде докато я четеш Stop Sunglasses Simple Smile

 Peace

Биляна го е казала точно. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт