Мръсотия по дървени кухненски шкафове...

  • 972
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 323
Прегледах библиотеката, ама не намерих съвет... Не е кой знае какво, ама ме дразни. Опитах с Доместос - поизчисти се, ама не е блестящо. Шкафовете са лакирани и не мога да ги търкам с шкурка. А, се притеснявам от много силни препарати, щото децата ги пипат непрекъснато, а никога не мога да съм сигурна, че съм ги измила след почистването (то това важи и за Доместос, де, ама след това ги минах 1000 пъти с чиста вода), пък и нали там си държа домакинските посуди и пр. Та, можете ли да предложите нещо, което макар и силно ще ги почисти? Т.е. нещо да ги изчисти от мръсотията, ама наистина, пък после ако трябва ще ги мина още 1000 пъти с вода...

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
С Циф паста пробва ли?

# 2
  • Мнения: 3 641
Аз чистя с един препарат на Медикс/ специално за дърво предназначен/ с пчелен восък е. Почиства и дори им придава блясък Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 896
Има едни гъбички, аз им казвам "вълшебни".Само се намокрят и се почиства с тях. Събират в себе си всякаква мръсотия. На принципа на микрофибърните кърпи са. Измиват се и се ползват няколко пъти. За марката ще проверя като се върна по-къно у дома.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Имах дървена кухня ....мръсотията направо попива в дървото и няма изчистване пробвала съм с какви ли не препарати български и вносни. Накрая ми писна и смених кухнята с ламинирани плоскости

# 5
  • Мнения: 3 323
Имах дървена кухня ....мръсотията направо попива в дървото и няма изчистване пробвала съм с какви ли не препарати български и вносни. Накрая ми писна и смених кухнята с ламинирани плоскости

Е, точно за това става дума! Ама, още е "млада" да я сменяме... мъжът ми не ще и дума да спомена Sad, пък и си я харесвам, честно казано!
Бисе, точно с такива кърпи търках ама... не стана!
Джени, ще го потърся този - не съм пробвала с него !
Да пробвах с Циф, ама това е за малки петна - ако цялата кухня трябва да изтъркам - ще се гръмна! Пък и Циф е абразивен- страх ме е на не наруши покритието...

Общи условия

Активация на акаунт