Ламинат и изравняване на под

  • 10 013
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Решили сме да слагаме ламинат,но подът ни е неравен. Казаха ни че трябва да се прави изравнителна замазка,но мъжът ми е твърдо против. в момента имаме неравна топла замазка и той се притеснява,че ако направим друга пода няма да е така топъл като сега.
Та въпросът ми е има ли друг начин за изравняване и какъв. Четох за някакви плоскости,но доколкото разбрах те се слагат под паркет. А под ламинат?
Ще се радвам ако някои може да даде съвет! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 575
Съветвам те да направите саморазливаща се замазка. Ако сложите ламината на неравен под след време ще се получи разстояние между дъските и ще се разскърцат.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако искаш ламинатът ви да проскърца скоро - не правете изравнителна замазка.
Само с плоскости и със стандартните подложки на ламината няма да минете. Tired
Съжалявам, но ще трябва замазка.
А какво казват специалистите?  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Твърде вероятно е, майсторите да откажат да го монтират, ако подът е неравен - случвало ми се е. Това разбира се, съвсем не е тяхна приумица - просто това е начинът да имаш свестен под /едва ли би искала да скърца и хлопа/. Пишеше си някъде, че се монтира на под, с отклонение не повече от 3 мм.

# 4
  • Мнения: 157
Знаем че трябва равен под, но въпросът ми е какъв е начинът за изравняване без саморазливна замазки. Тези майстори,с които се консултирахме казаха че не изравняват по друг начин. Но това не означава че няма друга възможност.

# 5
  • Мнения: 73
Ние направихме замазка и не е студено.Но след това но казаха ,че е можело да сложим фибран за по-добра изолация

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не се притеснявай за старата замаска... няма да я махате. като сложиш подложката под ламината ще стане още по-добре изолирано ....
смело разливайте. ние имаме стая с ламинат и без изразвняване и още съжалявам.

# 7
  • Мнения: 606
Казаха ни че трябва да се прави изравнителна замазка,но мъжът ми е твърдо против.

  Е как така? Замазката под ламината трябва да е перфектна. Хем сте решили да полагате ламинат, хем е против? Ще си изхвърлите парите. Тази замазка няма да ви развали изолацията.

# 8
  • Мнения: 8 999
Или нова замазка, или шлайфане на съществуващата неравна - много фирми, които се занимават с монтаж на дюшемета и естествени паркети предлагат услугата "шлайфане", но е страшна цапотия.
А саморазливната замазка няма да наруши изолационните свойства на старата замазка.

# 9
  • Мнения: 1 186
Съветвам те да направите саморазливаща се замазка. Ако сложите ламината на неравен под след време ще се получи разстояние между дъските и ще се разскърцат.
Същото мисля и аз Peace.....при нас беше така и със замаската всичко е по- мярка и нямаме проблеми Peace

# 10
  • Мнения: 606
  Саморазливащата се замазка покрива малки неравности. Милиметрови. Иначе си иска бороконтакт, после теракол и после "земно-влажна" замазка. Това е най-добре.

# 11
  • Мнения: 122
Ако сте решили да слагате ламинат трябва да изравните пода - няма как. Ако съществуващата повърхност не е много неравна не е задължително замазката да е дебела. Саморазливащата е добро решение, не знам в момента цената каква и е, но ако ви е скъпо може да изравните само на местата където има отклонение. Лесно е. Мъжът ви взима един нивелир и проверявате за отклоненията. След това може да се окаже, че само на места трябва да се направи нивелация. И не се притеснявайте няма да стане по-студено от тази замазка. Хайде, успешен ремонт.

# 12
  • Мнения: 165
Като специалист в областта ви съветвам да направите нова замазка и за по-топъл под да сложите дървесна изолация или фибран.
Възможно е и с дъвени плоскости, но излиза доста по-скъпо. Не мисля,че с дървени плоскости ще е по-топло от фибрана все пак.

Общи условия

Активация на акаунт