нисък хемоглобин

  • 1 910
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Хемоглобинът ми пак е нисък 109. Лекарят ми изписа феро-фолгама по 3х1. ,но ми се вижда много.Преди го пиех по 1 на ден .Някоя от вас пила ли го е и по колко пъти на ден?

# 1
  • Мнения: 119
Моят беше под 100 ,след като родих ,и пиех хапчета по едно на ден , но за съжаление не си спомням какви бяха.

# 2
  • Мнения: 367
Щом ти го изписал,няма от какво да се притесняваш,все пак погледни и в листовката каква е максималната доза на ден!Ако пиеш и  магнезий между приема на  двете трябва да има поне 2часа.Хапвай яйца,черен дроб,спанак,телешко.Добре действа и фолиевата киселина заедно с железния препарат  Peace
Успех

# 3
  • София
  • Мнения: 4 585
Хемоглобинът ти не е нисък за бременна жена. Над 100 се счита за нормален при бременност.
Щом като лекарят ти е казал да пиеш по толкова, значи толкова трябва. Peace

# 4
  • Мнения: 961
И моят е нисък. Лекарката ми предписа пренатални витамини на GNC (някакви американски са), защото в тях има фолиева киселина, калций и желязо. И ме сложи на специална хранителна диета от телешко, спанак, черен дроб, извара и т.н.
Опитай да си вдигнеш хемоглобина с храната, която приемаш. Стискам палци.

# 5
  • Мнения: 1 029
моя без да съм бременна е толкова GrinningНе е толкова нисък, спокойно.Не съм пила тези лекарства, но съм пила малтофер фол и тотема.много бързо вдигат желязото.Храни се и с по-богати на желязо храни Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
И моят е нисък. Лекарката ми предписа пренатални витамини на GNC (някакви американски са), защото в тях има фолиева киселина, калций и желязо. И ме сложи на специална хранителна диета от телешко, спанак, черен дроб, извара и т.н.
Опитай да си вдигнеш хемоглобина с храната, която приемаш. Стискам палци.

eлдата е една от най-богатите на желязо храни може и с нея да пробвате...на спанака май само славата му е такава, но желязо има и в зелето, броколите и т.н....

а ниския хемоглобин не винаги се дължи на липса на желязо...за да се види дали точно желязото ви куца се правятточно за желязен серум изследване колко е....

# 7
  • Мнения: 1 029

[/quotе]

а ниския хемоглобин не винаги се дължи на липса на желязо...за да се види дали точно желязото ви куца се правятточно за желязен серум изследване колко е....
[/quote]


така е.Моят хемоглобин винаги е бил около 105-110 и се оказа , че имам таласемия.Желязодефицитна анемия имах единствено след раждането и я преодолях за около месец

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Хемоглобинът ти не е нисък за бременна жена. Над 100 се счита за нормален при бременност.
Щом като лекарят ти е казал да пиеш по толкова, значи толкова трябва. Peace

 Peace

# 9
  • Мнения: 219
Моят е 100, докторът каза, че всичко е ок и с никакви хапчета да не приемам.
Както и за витамините - не били много безобидни, само плодове, месо и т.н.
Не се шашкай.

# 10
  • Мнения: 64
Докато бях бременна бях с Hb 107 и приемах феро-фолгама всяка  сутрин по 2 капсули

# 11
  • Мнения: 258
След последните изследвания, моят хемоглобин също беше точно 109 - докторът пък ми каза, че е спаднал, но не е фатално нисък, по-скоро е с нормални стойности на този етап от бременността. Пия все пак едни гадни ампули желязо /по 1 на ден/, казват се ТОТ НЕМА .

# 12
  • Мнения: 3 695
Пих Малтофер. Но ми правиха изследвания на желязото, преди да ми го изпишат Peace

# 13
  • Мнения: 728
Първо-има доста подобни теми и е добре да пуснеш търсачката.
А по-конкретно-дозата ти не е висока,лекарят си знае работата,аз съм приемала феро-фолгама 3х2.
Нисък хемоглобин може да се дължи не само на недостиг на желязо,затова се прави изследване за серумно желязо.
Нисък хемоглобин може да се дължи на ниски нива на В12,ниски нива на фолиева к-на или при таласемия.При бременните е нормална да има спад на хемоглобин,стига да се поддържа около 100,ако не се повлияяеш от феро-фолгамата и хемоглобинът падне под 100 е добре да се консултираш с хематолог,който да ти пусне нужните изследвания.
А иначе от народната медицина(изпитано от мен и оказало ефект)-сок от цвекло-всеки ден по 50мл.+ 10 сурови лешника или орехови ядки сурови

# 14
  • Мнения: 4 335
Моят е 113,докторката каза,4е е нормално за бременна и да не пия хап4ета.(между другото ми каза,4е сок от касис го вдигал)

Общи условия

Активация на акаунт