За храните от третия месец на захранването...

  • 386
  • 1
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте, момичета!

Стигнахме и до третия месец на захранването и тръгнах по аптеките за първите ни глутенови кашички и ооооооуууууу джииййзъссс  ooooh! - то било адски трудно да си нагласиш нещата с тези кашички. Едвам купих една от овес и сливи на Нестле (сори, мами, от бойкота, ама ник'ви други нямаше подходящи; да не говорим, че и всички останали са млечни Naughty)

Та, имам аз следните питания:

1) Ръж ще въведа след овеса, а и нямам много време да се бавя, защото късното въвеждане на глутен пак е предпоставка за алергия. Сега сме на 8м. и 10-ина дни вече... От два дни давам овес - по малко, към безглутеновата оризова кашичка (Милупа) и всичко е ОК, нямаме проблеми. Как се дава ръж? От диетичните щандове май ще тряба да я купувам. Има ли нещо специално, което да знам, като купувам ръж? А после, вкъщи - как да я приготвя и какво ръжено да дам на бебето?

2) Грах - понеже досега не съм давала, мисля, че е време да въведа вече. Дори можеше и по-рано, но сега ще бъде при нас. Та... как давате грахта? Варите, пасирате? Така ли? А люспите? Има ли люспи след пасирането? Мен ей това ме притеснява...

3) Домат, червена чушка.
Как ги давате? Пак ли с варене и пасиране?

4) Първи сурови плодове.
Кои са най-подходящите, според вас?

И пак ви благодаря предварително за споделения опит, който имате...

# 1
  • Мнения: 145
Тъй .. по същество Wink
1 - ръж въведох с готовите каши на фризокрем -има една с комбинация от ориз,пшеница,ръж и ечемик (има с мляко и без);
2 - с граха и аз съм в чуденка ...
3 - червена чушка -печена,да може да се обели,пасирана и в бурканчета във фризера;доматите - белени,пасирани и варени
4 - първи сурови плодове и зеленчуци ми казаха на 6 месец да давам (но кой ти слуша,не им беше сезон тогава,пък и малкия ми се струваше още много малък за такива Simple Smile  ),та сега започнах с ябълка,морков и зелени чушки.

Общи условия

Активация на акаунт