Крем карамел?

  • 1 920
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте,момичета! Simple SmileДнес реших да направя крем карамел за семейството  WinkАко може някой да ми каже рецепта за приготвяне.Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 001
Яйца,прясно мляко,захар.Разбива се докато се разтопи захарта,добавя се 1-2 ванилии.Във всяка чашка се сипва малко захар и се карамелизира.Разсипва се по чашките сместта и се пече на водна баня,като внимаваш да не завира(иначе става на шупли)

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 12:49 от TheNMaster

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
аз го правя така: 7 яйца, 1 литър прясно мляко, 1 чаша захар, 1-2 ванилии. Разбиваш всичко добре. Предварително карамелизираш по една чаена лъжичка захар във всяка една чашка, наливаш сместа и печеш на водна баня 1 час на 100 градуса, предварително загрята фурна.Ако искаш отгоре да ги запечеш, след този 1 час усилваш на 150 градуса до зачервяване. Успех.

# 3
  • Мнения: 408
аз го правя така: 7 яйца, 1 литър прясно мляко, 1 чаша захар, 1-2 ванилии. Разбиваш всичко добре. Предварително карамелизираш по една чаена лъжичка захар във всяка една чашка, наливаш сместа и печеш на водна баня 1 час на 100 градуса, предварително загрята фурна.Ако искаш отгоре да ги запечеш, след този 1 час усилваш на 150 градуса до зачервяване. Успех.


и аз така Peace  chef

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Аз пак да си дойда на моето-има и търсачка!!!!!!!!Понякога е хубаво да се използва!!!!


    тук

    тук

    тук

    тук

 Има още доста...........

# 5
  • Мнения: 1 117
Аз го правя по следният начин :
6 яйца
1 чаша захар / чашата ми е 220мл/
Разбивам хубаво с миксера и прибавям 1 литър сварено и охладено прясно мляко.
След това във всяка шоличка слагам по малко захар и карамелизирам и наливам от разбитата смес.
Нареждам в тава и доливам вода на половината на съдчетата. Пека на 180-200 градуса, предварително загрята фурна. Не съм засичала колко време , но проверявам лекинко с една лъжичка Simple Smile
Ванилии и есенции не слагам , защото ги мразя Simple Smile

# 6
  • Мнения: 98
Може да се добавят и 1-2ч.л.инстантно кафе в пр.мляко или в част от него,ако го консумурат и деца.

# 7
  • Мнения: 206
Много е важно водата в тавата да не завира, защото крем карамела ще стане на шупли, а не гладък. За да не заври се проверява от време на време и ако се видят балончета се налива малко водичка Peace

# 8
  • Мнения: 407
За крем карамела знам, че колкото повече са яйцата,толкова по-вкусен става.На 1 литър прясно мляко слагам около 8-9 бр. - повече от указанията в рецептите. Така процедирам и с макароните на фурна.

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За крем карамела знам, че колкото повече са яйцата,толкова по-вкусен става.

Хи-хи, все пак не правим омлет. Не обичам да блъска на яйца. Аз слагам 6-7 яйца, не повече. Naughty

# 10
  • Мнения: 1 101
Аз пък го правя с
3 яйца
1 кутия кондензирано мляко
после кутията напълнена с прясно мляко
ванилия Peace

# 11
  • Мнения: 1 777
И аз го правя като Лозева. Simple Smile
Ето така. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 407
Цитат
Хи-хи, все пак не правим омлет. Не обичам да блъска на яйца. Аз слагам 6-7 яйца, не повече.
 

Досега не ми е ставал на омлет Grinning, изяжда се за норматив.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 296
А ако млякото е горещо-се пече по-бързо.
По принцип на 1л. мляко се слагат 8 яйца(това е по рецептурник)
Аз слагам 7 яйца и 10 средни супени лъжици захар,2 ванилийки.
Пека го на по-висока температура(200-250гр.) за около 30 мин.
горещото мляко го стяга бързо,ние го харесваме с коричка откоре.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Да, на литър мляко се слагат 8 яйца Peace
Аз пека първо само на долен реотан и като стегне включвам и отгоре, за да хване коричка. Така не ми остава при обръщането неразтопен карамел в тимбалчетата.

Общи условия

Активация на акаунт