Как да "сготвя" вода с морска сол за капване в носа?

  • 11 592
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте, искам да попитам как да си направя домашни капки от морска сол. Водата да я сваря ли първо, какво е количеството на водата и солта, да направя ли запарка, има ли нужда да се прецежда, по колко капки да капвам на детенце?
Надявам се, че няма да сбъркам в нещо, но искам да съм сигурна. Simple Smile

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Имах я някъде рецептата, ама нещо не мога да я открия сега..Иначе мисля беше на 1 чаена чаша вода, 1ч.л. морска сол, да поври малко и това е, ама не съм сигурна...
А аз си купувам банка с физиолог. разтвор от аптеката, вадя от него с подх. спринцовка и си пълна добре измити и изварени шишенца от капки за нос. Евтино е /около 1,50 - 2лв/ и стига за доста време.  Wink
Няма смисъл да броиш капките, слагаш в нослето по толкова и толкова пъти, колкото има нужда.  Peace

# 2
  • в баира
  • Мнения: 861
А аз си купувам банка с физиолог. разтвор от аптеката, вадя от него с подх. спринцовка и си пълна добре измити и изварени шишенца от капки за нос. Евтино е /около 1,50 - 2лв/ и стига за доста време.  Wink
Няма смисъл да броиш капките, слагаш в нослето по толкова и толкова пъти, колкото има нужда.  Peace
Най-добре. не си правете сами солен разтвор за нос. Или ще стане хипо- или хипертоничен. Трябва да е изотоничен, а именно физиологичния разтрор. А и е ефтин.

# 3
  • Мнения: 89
А аз си купувам банка с физиолог. разтвор от аптеката, вадя от него с подх. спринцовка и си пълна добре измити и изварени шишенца от капки за нос. Евтино е /около 1,50 - 2лв/ и стига за доста време.  Wink
Няма смисъл да броиш капките, слагаш в нослето по толкова и толкова пъти, колкото има нужда.  Peace
Най-добре. не си правете сами солен разтвор за нос. Или ще стане хипо- или хипертоничен. Трябва да е изотоничен, а именно физиологичния разтрор. А и е ефтин.
Спор няма в това, но с лекарката се консултирах и според нея освен физиологичен разтвор и морската сол/вода, каквото е там, има още и други добавки, за да поддържат този разтвор, а те са като един вид консерванти и според нея не са хубави.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А лекарката , която те съветва да не слагаш физиологичен разтвор или стеримар не знае ли рецептата? И аз си мисля , че ако не се спазят добре пропорциите може да се получи фал.

# 5
  • Мнения: 89
А лекарката , която те съветва да не слагаш физиологичен разтвор или стеримар не знае ли рецептата? И аз си мисля , че ако не се спазят добре пропорциите може да се получи фал.

Каза - 1 чаша водичка с малко сол. С опитване и около 1 лъжичка сол, го направих на вкус, както е Стеримара. Но съм много доволна, за пръв път тази седмица Калина спа спокойно през нощта, без да се задавя от сополи. Не знам дали се оправя, или аз си внушавам, но важното е, че има ефект! Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт