Бронхиолит

  • 786
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, Д-р Слънчева. Синът ми е на 1 год. и 2 мес. а вече три пъти е бил с Бронхиолит, два от който изкарахме в болница. Първия беше на 3 месеца, вторият на 1 година, а третият преди 10 дни. Бих искала да знам какво причинява заболяването, какво го обостря, доколко е опасно и предизвиква ли по-сериозни проблеми с дихателната система? Възможно ли е детото ми де е фамилно обременето, тъй като до пубертета аз съм била с Бронхиална астма? Има ли някави специални изисквания, който е добре да спазвам при отглеждането на дете с такъв проблем и как бих могла да предотвратя следващи прояви на болестта?Отшумява ли с времето или общо взето щом веднъж е тръгнало все така ще е?

Извинявам се за многото въпроси по проблема, но съм силно притеснена и ще ви бъда безкрайно благодарна ако можете да отговорите на всички.
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Бронхиолитът настъпва при вирусна инфекция най- чест причинител е респиратор синцитиален вирус. След първата среща с този вирус се променя реактивността на лигавицата и след това често при вирусни инфекции настъпва усложнение с обструкция на дихателните пътища- свиркане. С възрастта това състояние отзвучава, но е възможно е да се усложни и с астма.
Добре е ако често има проблеми протичащи със свиркане и необходимост от Вентолин да се консултирате с детски пулмолог, за да се започне при необходимост по- специално лечение.

Общи условия

Активация на акаунт