Дайте идеи, моля

  • 730
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,

Надявам се да ми дадете идеи как да се справя с нещо, което все повече ме дразни. Значи - имаме дъщеричка на шест месеца. За баща си тя е само "детето" и стане ли въпрос за нея, той употребява "го", "то", всички местоимения са в среден род. Не мога да го накарам да приеме, че е момиченце и че си има име (което той избра). Това вече страшно ме дразни, а и е смешно, прави впечатление на всички. Какво да направя?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
остави "го" да си говори с Нея повечко. може би за него тя все още не разбира .....
а и след като те ядосва, казала ли си му колко те дразни това?

# 2
  • Мнения: 378
Може да не е свикнал човека,че има дете моя още не може да се осъзнае че има дъщеря,а тя е на 3 месеца,все пак никой не е роден-родител Hug

# 3
Да, много пъти съм му казвала, че ме дразни, че вече е време да приеме детето като момиченце и да става баща - все пак цели 6 месеца минаха. Поправям го, като вместо "нея" каже "го", но той не се и старае, не му идва отвътре.
Как да го науча да е баща?  newsm78

# 4
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Оооо, я недей се кахъри за глупости.
Аз, въпреки че съм майка още немога да свикна
с мисълта и още наричам детето " бебето "
и не го наричам по име Laughing
''Как да го науча да е баща?  "
А това според теб правили го по-малко баща? newsm78

# 5
  • Мнения: 4 965
Не виждам проблем (освен ако не се интересува/не се грижи и не му пука за "детето").
Нашите деца скоро ще навършат 4 г., а мъжът ми редовно им казва "на тати бебетата" и в началото много се дразнех (още повече, че отначалото гледам да ги разграничавам като отделни личности). Веднъж директно го попитах и отговорът беше: "Какво да направя. За мен те са си моите бебета - ако ще и на 50 г. да станат." Heart Eyes Беше много сладък отговор и отдавна спрях да му правя забележки. Flutter

# 6
  • Мнения: 1 100
Дай, му време на човека. Нашето синче е почти на 4 месеца, има си име, но съпругът ми често му казва: "Здравей, бебе /бебчо/!", "Как  е бебето?", "Виж, бебето!" и т.н.  И причината не е, че не е искал момче или не му харесва името /той го предложи/ - просто за него то е още бебе - нито момче, нито момиче. Не търси под вола теле! Hug

# 7
  • Мнения: 606

  Кажи му.
  Няколко пъти.

# 8
  • Мнения: 1 896
Не виждам проблем (освен ако не се интересува/не се грижи и не му пука за "детето").
Peace
Вашата дъщеричка е бебе, затова говори за нея с тези местоимения.
Постепенно ще започне да ползва и местоимения в женски род. Дай му малко поече време, за да свикне и не се кахъри за дреболии.
П.П.В първите месеци след като се роди синът ми говорихме за него като за 'бебето' и ни беше трудно докато свикнем да ползваме името, което му бяхме избрали.

Общи условия

Активация на акаунт