ЧДГ Вила Вилекула???

  • 993
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Някой знае ли нещо за тази градина. Намира се в Редута. Изглежда доста добре на сайта им.
Ще съм много благодарна, ако някой има повече инфо за градината.

# 1
  • Мнения: 1 849
Говорих миналата седмица с тях, казаха, че нямат свободни места. Имат сайт може да си пуснеш една търсачка.

# 2
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
как е саита им

# 3
  • Мнения: 10
Ами аз като се поразрових всъщност открих във форума доста неща за тях.
Това е сайта: http://www.vila-pipi.com/

# 4
  • Мнения: 4 465
Ходих вчера там. Доста невъзпитано от моя страна, че не се обадих предварително, но предпочетох да отида без уговорка, защото във форумите имаше доста противоречиви мнения и ми се щеше да видя нещата в "естествената" им среда.
След като се лутах половин час из Редута накрая я намерих в 12:05 часа. След кратък размисъл реших да помоля да погледна само от вратата, за да не притеснявам децата, които вероятно се готвеха за обяд.
Отвори ми една девойка с намусена физиономия. Държа се строго любезно с леко назидателен тон. Отказа категорично да ме пусне да погледна, защото както ми беше обяснено - трябва да се обадя предварително, да ми кажат кога е възможно и да ми насрочат час за среща и евентуално оглед.
Мисля че много са си повярвали покрай кризата с детските градини в София.
Иначе на сайта изглежда страхотно, но отвън реалността е доста по-различна. Очаквах да видя някаква градинка или дворче - има, но е доста потискащо защото дворът е бетониран на 100%. Стара неподдържана фасада и дограма. Доколкото успях да надзърна вътре - гадна мозайка на стълбите, а вратите към стаите бяха боядисвани преди много-много години.
На 20 метра е от булевард Ситняково мисля, което е още един минус.
В комбинация от отношението на девойката и занемарения външен вид аз поне за себе си реших, че това не е нашата ДГ.
Все пак ако някой реши да отиде да я разгледа е препоръчително да си уговори среща, за да не го изритат.

# 5
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Понеже съм писала и в другата тема, а и предполагам, че в градината няма места, тук само бегло ще спомена:

1. Наистина дворчето е малко и е бетонирано, но има достатъчно място за големите, малките деца и бебетата. Има надуваем батут, детски колела, колички, къщичка, тента за лятото и изкуствена трева. Видях че са насадили цветенца покрай оградата.
Да ви кажа предпочитам такъв двор, тъй като лесно се почиства и поддържа.

Била съм в ЧДГ "Елхица", където дворът е изцяло с райграс и станах свидетелка, как едно дете беше наказано, защото късало тревата, а на децата не им се разрешаваши да ходят с играчки в нея, защото щели да изпуснат някоя играчка и тя да развали машината с която се коси тревата.

Ами предпочитам да играе на каменна площадка, отколкото да му се карат, че къса тревата, но всеки родител сам решава за детето си.

2. Колкото до мозайката на стълбището, ми се струва съвсем нормално в една къща да се сложи именно такава настилка на стълбището. Всек става въпрос за къща, а не за съвременен мезонет с вътрешна стълба от дърво, гранит и месинг.

На снимки съм показвала, че отвътре помещенията са с паркет.

3. Какичките, които се грижат за децата съм сигурна, че го правят много добре, защото моята Ели не се е оплаквала, а води класацията за капризни, разглезени и своенравни деца. Но не е тяхна работа да общуват с евентуални клиенти, а в това време децата да са без надзор.
Едва ли има родител, който да се радва, че детето му е без надзор, за да може персонала да си общува свободно с евентуални бъдещи клиенти.

Всеки трябва да си знае работата - директорката да се грижи за клиентите, а какичкита - за децата.
Затова ми се струва нормално човек да се обади предварително за да си уговори среща.

4. Уличката е никому неизвестна и без изход в единия край. На нея има само още3-4къщи и това е. Няма никакво движение на автомобили по нея, освен тези на родителите, водещи децата си в градината. Е от това по-хубаво няма. Всички знаем, че в София стана доста претъпкано и с огромен трафик, дори по малките улички. Дори пред входа на блока има голямо движение.

5. Наистина фасадата не е опакована с фибран и измазана със съвременна мазилка, дограмата и вратите може да се пребоядисат, за да придобият по-актуално звучене, но като че ли децата много не обръщат внимание на това. А вътре мебелите са си съвсем нови.


Май дългичко стана, но ето накратко от какво съм доволна:

Ели не боледува, даже за цялата зима не е боледувала нито веднъж.
Вече започна да ме впечатлява с познанията си по английски.
Често ми изнася танцувални и театрални спектакли у дома.
Рисунките, които ми донася са изпълнени с жизнерадост и оптимизъм.
Когато сутрин я посреща Вили, една от какичките, така се гушка в нея, че дори забравя за мен.
...и още, но по-нататък.
 

# 6
  • Мнения: 4 465
Всичко е въпрос на лично мнение. Съжалявам, но моята дъщеря е на 2.5 години и все още за мен е по-важно дали от хигиенна точка мястото е приемливо или не. На заден план остават песничките и познанията по английски.
Не съм маниак, но мисля че боядисването от време на време е метод за подобряване на хигиената на места където има струпване на повече хора и особено когато става въпрос за деца.

И между другото - наистина съжалявам, че нямах възможност да добия по пълна представа, но все пак в частния сектор, при добро желание и добра организация, може да се удовлетвори молба на потенциален клиент без това да рефлектира върху интересите на настоящите клиенти.
Просто желание липсваше всякакво.

# 7
  • Мнения: 5 228
Аз бях решила да запиша там дъщеря ми, но поради разни причини (лични, не свързани с детската градина) отложих с няколко месеца. Ако трябва да ходи на детска градина обаче, смятам да е там, ако има места, разбира се. Ходих няколко пъти с детето да разгледаме, пуснаха ни вътре, дори дъщеря ми остана в двора доста време да си играе с децата. През това време аз наблюдавах отстрани, хареса ми отношението на момичетата към децата, има достатъчно място за игра на двора, обезопасено е.
Отделно се свързах с няколко майки на деца, които ходят там, и отзивите бяха много позитивни. Мислех тази пролет да я запиша, но за съжаление явно няма места.

Общи условия

Активация на акаунт