Изумена съм от отношението на свекърва ми ...

  • 5 854
  • 50
  •   1
Отговори
Женена съм от 6 години,винаги сме имали добри отношения със свекърва ми,която е млада и съвременна жена.Но от известно време се държи направо странно,като днес направо ме срази #Crazy.Понеже за 8 март няма да бъда в града ,реших да й подаря подаръка,който й бях купила предварително.Отидохме с детето и съпруга ми в тях и аз и дадох нещата,при което тя се развика защо сме  й купили подарък,нямало нужда,тя била възрастна жена(само на 50 години е) и нямала нужда от подаръци.Това става в коридора на къщата им,на мен направо ми се доплака и ме хвана страхотен яд едновременно.Идваше ми да си взема подаръка и да си тръгна.Почувствах се като натрапница Cry.Подаръкът беше оставен на масата,даже не го и погледна,постояхме малко в тях,водихме някакви общи разговори и си тръгнахме.Идва ми да не стъпя повече там.Знам,че съм афектирана в момента,но с нищо не съм заслужила такова отношение.Посъветвайте ме как да се държа от тук на сетне,а и какво щя хте да направите в тази ситуация. newsm78Нямам идея какво може да е провокирало такова държание,но съм много засегната. #Cussing out

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Навлизането й в критическата, най-вероятно.
Не се ядосвай, най-вероятно ще се обади, за да ти се извини, след като казваш, че иначе е свестна.

# 2
  • Мнения: 71
Не знам какво очакваш да ти отговорим......казваш, че имате страхотни отношение и просто инцидентно се е държала малко по-нетактично. Защо не я попита директно? Ами може да си има някaкви проблеми жената. Дай сега заради една кофти реакция да си извадите душите и да се гледате накриво, за сметка на предните 6 години в които сте се разбирали. Най-малкото, ние не познаваме нито теб, нито нея, за да ти каже някой чужд човек защо така е реагирала.
 

# 3
Всеки си има проблеми,но аз я уважавам,подарявам и с добро сърце и с желание,а тя ни навика. Sad

# 4
  • Мнения: 4 651
Майка ми се държи по-същия начин от младини. Ама майка ми е, какво да я правя? Всеки подарък се опява по същия начин, а камо ли да я попиташ от какво има нужда за идващ празник - реагира сякаш искаш да я колиш. На поднесените подаръци - нула внимание, мята ги някъде, ако не го извадиш да й го покажеш не проявява интерес. "Защо си давате парите за глупости?" е стандартния въпрос, придружен с намръщена физиономия. После обаче си ползва нещата, че дори им се кефи, забравила как е реагирала в началото.

# 5
  • Мнения: 581
 Очаквах да прочета поредното оплюване на създанието свакърва.  Това са бели кахъри, не търси под вола теле.Може просто жената да е в цикъл или да я тресе критическата, може да е била ядосана и неволно да си го е изкарала върху вас.Когато се успокои просто я попитай защо е реагирала така.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Абстрахирай се от държанието й! ooooh!
Просто всеки човек си има своите странности.   Tired
Приеми го! И не се опитвай да я промениш!   Crossing Arms
И ти имаш своите навици и виждания, и тя си има нейните, и твоята майка си има своите.
Тя не се е променила - просто винаги си е била такава, а ти не си обръщала внимание на това! И сега ти го е показала ясно и ти си впечатлена.  Tired
За в бъдеще я попитай в какво да се изрази твоето внимание за празниците към нея и чуй отговора.
Понякога скъп и ценен подарък не е нужен - едно нарисувано от ръцете ти цвете ще стигне!

Успех!  bouquet
И не й се връзвай и не се ядосвай! Peace

# 7
  • Мнения: 953
Това което описваш е обичайното поведение на моята свекърва:
" Защо сте ми взели подарък ?  Защо си харчите парите за глупости ? "
Направо ми се повдига, сега тя си мрънка , а аз пак й подарявам подаръци.
Свикнах и не се впечатлявам изобщо. Според нея тя го прави за добро, за да не се охарчим  и да има за детето.
Тя винаги подарява много подаръци, ама аз като й подаря нещо ела да видиш какво мрънкане става.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 21:57 от IraSof

# 8
  • София
  • Мнения: 5 074
Знам, обидена си от реакцията и. Изчакай малко.
 Знаеш ли, ние все си мислим, че тези парички, които се харчат за нас, бихте могли да си ги похарчите вие.
 Или, ще кажеш - това ти си го мислиш!
Може и тя да мисли така.
Друг е въпроса, защо е реагирала остро? Ще поразмисли и навярно ще намери начин да се извини.
Не я кори, не го е направила нарочно, сигурна съм  Peace

# 9
  • Мнения: 11
Може и да си я хванала неподготвена т.е. ти с подарък а тя не.Нормално е да се измъкне от ситуацията като ти направи джангар Wink

# 10
  • Мнения: 553
Всеки си има проблеми,но аз я уважавам,подарявам и с добро сърце и с желание,а тя ни навика. Sad
Всеки си има лошите моменти, може да няма нищо лично в това, просто в този ден нещата да са й тръгнали наопаки.
Или да се е притеснила че тя няма подарък за тебе и наистина да й се е искало да не й носиш ти, защото такати остава длъжница някак си...

Просто го забрави този случай.
А и доводът за критическата не е за пренебрегване.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 074
Не мога да разбера, защо довода за " критическата" са ви постоянно в писанията ???
И вие ще дойдете в тая възраст и ще разберете, че нищо по - различно не се случва.
Бих казала, че майките успяват да се справят с тийнейджърската възраст на децата си, но не могат да понесат хормоналната промяна в родителите си или родителите на съпруга си.
Живота бил колело! Всичко се върти Peace

# 12
  • Мнения: 4 651
Ами младите не знаят какво става през прословутата критическа и за това се носят митове и легенди  Mr. Green.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 109
Реагирала ли е друг път по подобен начин, когато сте й подарявали подаръци?

Странно е, но някои хора смятат за учтиво да се престорят на възмутени, или да демонстрират неудобство, когато им подаряват подаръци- възможно е нейната реакция да е някаква разновидност на такива разбирания. Освен това, може да не празнува 8 март- нали по едно време стана "модерно" да не се отбелязва..... Laughing

Най-вероятно просто й е станало неудобно, че сте похарчили пари, и не е знаела как да реагира. Представям си обидата ти, но не го приемай толкова лично.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 676
Всеки си има проблеми,но аз я уважавам,подарявам и с добро сърце и с желание,а тя ни навика. Sad
Следващия път си купуваш нещо за себе си, не подаряваш нищо и така всички ще са доволни.

Общи условия

Активация на акаунт