Отказва твърда храна

  • 505
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
От две седмици дъщеричката ми (7 и половина месеца) отказва всякаква твърда храна!Много съм притеснена,водих я при педиатърката но тя каза,че няма нищо здравословно,евентуално зъби.От 14 дни сме само на кърма,кърмя често,защото не и стига и имам чувстово,че живея в някакъв кошмар......Помогнете,как да я накарам да яде?
Захраних на пет и половина месеца и ядеше всичко без претенций.

# 1
  • Мнения: 6 243
И ние сме имали периоди на тотално отказване на твърдата храна. Освен това през уикендите, като сме си двете по цял ден, съвсем не искаше друго, освен цица. Но дори и да не е в подобни дни или периоди, допреди две седмици (горе-долу около първия си рожден ден), ядеше по много мъничко. После изведнъж проходи и нещата се промениха - огладнява повече, яде по повече и сукането остана само за удоволствие. Поне в момента сме на такъв етап. Първо омита едно бурканче ядене, а после мляска за "десерт".

Щом детето е спокойно и нямате никакви други поводи за безпокойство - давай каквото иска и не се притеснявай.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Когато на Ники му избива зъб никога не иска манджи - два-три дни караме само на млекце.После яде като невиждал, а за сукането хич не се сеща,ако аз не му предложа.Сега с последния зъб има нов номер - цял ден сучем и ядем троховци - нищо друго не иска...Не ми е лесно да произвеждам по литър кърма за такова голямо бебе, ама какво да се прави...Едва сега вечерта успях да му пробутам плодово пюре криво-ляво...

Ама не се старай много!Каквото му се папка на детенце - това.

# 3
  • Мнения: 1 341
И моята багабонтка ядеше всичко като я  захраних. Баща й много се кефеше, че не е злояда. докато изведнъж си каза "защо пък да й  е лесно на мама, я да не ям, а само да си цокам" и аз превъртях. Малко след това се показаха 2 зъбчета. Но за съжаление не прояде след това. И така приключвахме всичко с кърмене. Стояли сме и цяла седмица на кърма  и само някакви скромни лъжички твърда храна. А тука преди седмица направи рекорд два дни без нищо. С кански усилия й пробутах малко кърма. Сега последния път си е 1 000 000% зъби. Изникнаха 4 заедно, а на път са още 2.

# 4
  • Мнения: X
Здравей,
ние минахме през такъв период горе-долу на вашата възраст. На 8 месеца и малко вече бяха останали 4 кърмения на денонощие, кърмата ми вече се беше регулирала и нямаше излишъци. В продължение на 8-9 дена Бобчето не хапна нито лъжичка, каквото и да му давах, както и да се правехме на маймуни с баща му, караше само на тези 4 кърмения (не искаше повече) и вода. И после изведнъж прояде.Толкова ни беше притеснил че падиатърката ни пусна изследвания - стерилна урина и кръв от вената - всичко си беше ОК. Оказа се че при нас не са зъбки, а пролазването - човека толкова се беше развълнувал че може да се предвижва сам, че тотално отказа всякаква храна....що да си губи времето с глупости ? Simple Smile
След като прояде имаше около месец период с големи капризи с храненето - отказваше домашни пюрета, но ядеше купешки като хала. Отказа пасирани пресни плодове, но плодови пюрета ядеше. Но и този период мина.
Tака че въоръжи се с търпение, скоро ще мине и това. Предлагай неща които обича - редовно, и в един момент ще прояде.

# 5
  • Мнения: 554
Благодаря на всички за успокоението Simple Smile !
Надявам се този период да отмине по-бързо,защото съм смазана от умора и непрекъснато кърмене Cry .

Общи условия

Активация на акаунт