сок от моркови

  • 2 259
  • 8
  •   1
Отговори
Здравеите маи4ета, в4ера и днеска правих на мойя калпазанин сок4е от моркови, само 4е когато го изцеда ми прави впе4атление 4е цвета му не е хубаво оранжев (все едно бие на 4ерно даже за пръв път ми се слу4ва) и после не смея да му го дам да го пие Confused Кажете дали ще да му има нещто или да хвърлям морковите newsm78

# 1
  • Мнения: 1 089
Много страно, винаги когато съм правила сок от пресни моркови, сокът е бил оранжев. трябва много да внимаваш с морковите. взимай ги само ако си сигурна, че не са бъкани с нитрани, да не му стане нещо на малчо.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 402
Никога не ми се е случвало  #Crazy хвърляй ги според мен и не давай на бебо

# 3
  • Мнения: 3 663
ако морковите са били по-тъмни възможно е и цвета на сока да е такъв
опитай го как е на вкус
ако нещо те притеснява не го давай...

# 4
  • Мнения: 1 320
Цитат на: zaiche-baiche
после

Когато сока престои той потъмняма , същото става и с сока от ябълки и ....... изобщо със всички пресно изцедени сокове без консерванти и стабилизатори.
Можеш да го даваш да 10-15 мин след изцеждане ,  Thinking мисля че това е срока при който се запазват витамините.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 272
Цитат на: vessi
Цитат на: zaiche-baiche
после

Когато сока престои той потъмняма , същото става и с сока от ябълки и ....... изобщо със всички пресно изцедени сокове без консерванти и стабилизатори.
Можеш да го даваш да 10-15 мин след изцеждане ,  Thinking мисля че това е срока при който се запазват витамините.

Аз четох че срокът е до 2 ч.
Правила съм и от домашни и от купени - купените всичките са внос но сокчето е по-сладко, а домашните са по-ароматни и горчиви. С домашни моркови се сдобих след като беше пил от купените и ги отказваше в началото и аз ги смесвах с ябълка да станат по сладки

# 6
  • Мнения: 1 181
опитай го, ако ти хареса на теб значи му няма нищо и спокойно го давай на бебо.

# 7
  • Мнения: 255
Здрасти! Аз ти препоръчвам да си купуваш готов сок от моркови, примерно на Hipp , защото и без това тези моркови, които са на пазара не са български. Аз така правя за по-сигурно Simple Smile Иначе ,когато съм правила определено сока трябва да е оранжев Wink

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: zaiche-baiche
Здравеите маи4ета, в4ера и днеска правих на мойя калпазанин сок4е от моркови, само 4е когато го изцеда ми прави впе4атление 4е цвета му не е хубаво оранжев (все едно бие на 4ерно даже за пръв път ми се слу4ва) и после не смея да му го дам да го пие Confused Кажете дали ще да му има нещто или да хвърлям морковите newsm78

Ако моркова престои тогава му се сменя цвета. Може да е тъмно оранжаво, но може би е от морковите.

Общи условия

Активация на акаунт