Въпрос за погачата

  • 1 667
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
На моя приятелка й предстои да прави погача и ме помоли да се допитам до вас.Чула че погачата трябва да се разчупи от момичета който не са омъжени,нямат деца и имат живи родители.Има ли нещо вярно в това? newsm78

# 1
  • Мнения: 8 999
И аз така знам - разчупва се над главата на майката, която държи бебето, от две жени - моми, без деца и с живи родители.

# 2
  • Мнения: 5 393
Да, вярно е.

# 3
  • Мнения: 53
Благодаря за бързите отговори.Сега ще й звъна да търси и да покани такива момичета. newsm10

# 4
  • София
  • Мнения: 267
така е....и освен, че трябва да присъстват само жени(което сигурно си го знае), трябва да има само сладки неща за ядене....и след като се разчупи питата,първото парче от нея с някакви пари се увиват с тази кърпа и се слагат за известно време на високо място(примерно в/у някакъв гардероб), за да порасне високо детето.....а в зависимост колко силно е стегната кърпата, зависело колко стиснато ще е детето(така че да не стяга много много Grinning)

# 5
  • Мнения: 610
Да вярно е момиче не омъжено с живи родители. newsm10

# 6
  • Мнения: 961
Да, вярно е. Както е вярно, че първото парче от погачата трябва да се сложи в кърпа заедно с парите, които всяка жена ще остави на погачата, и да се вдигне на най-високото място в стаята, за да порасне детето. А кърпата трябва да се върже не много стегнато, нито много хлабаво, за да не е нито стиснато, нито много широкопръстесто детето.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз така знам - разчупва се над главата на майката, която държи бебето, от две жени - моми, без деца и с живи родители.

И аз така знам  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 185
Точно така!!!

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз така знам - разчупва се над главата на майката, която държи бебето, от две жени - моми, без деца и с живи родители.
така е

# 10
  • Мнения: 5 140
Вярно е и аз така знам.

# 11
  • Мнения: 794
А какво се подарява  newsm78

Извинете за тъпия въпрос, но нямам представа на едно 40 дневно бебе какво му е нужно? Или пък нещо на майката?

# 12
  • София
  • Мнения: 267
Доколкото знам на майката трябва да се подари нещо сладко-шоколад или шок. бонбони и може цветя. А за бебчето нали се оставят пари в кърпата и ако решиш може някоя дрешка или дребна играчка...

# 13
  • Мнения: 2 374
На моя приятелка й предстои да прави погача и ме помоли да се допитам до вас.Чула че погачата трябва да се разчупи от момичета който не са омъжени,нямат деца и имат живи родители.Има ли нещо вярно в това? newsm78
точно така е Peace

# 14
  • Мнения: 4 784
Добре че при нас няма такива традиции  Whistling Пък може и да има, но да съм ги пропуснала, за което не съжалявам...

Общи условия

Активация на акаунт