Средна заплата в София

  • 9 437
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Здравейте,
Бих искала да науча, каква е средната работна заплата в София през последните месец-два според статистиката. И дали официалните данни отразяват точно действителността?
Много бих искала темата да не се превръща в мерене на п.шки, питам за данни, а не за възнаграждението, което получават съфорумците.
Предварително благодаря на всички отговорили.

# 1
  • Мнения: 2 401
Данните на статистиката категорично не отразяват действителността.  Мисля, че средната е около 900-1000 лв.  Но то зависи от много неща, нали знаеш. Теб кой бранш те интересува?

# 2
  • Мнения: 656
А слагате ли и продавачите по сергиите и кафетата?
ИЛи става дума само за заплата на квалифицирани кадри?

# 3
  • Мнения: 2 401
слагаме, слагаме ..

# 4
  • Мнения: 139
А слагате ли и продавачите по сергиите и кафетата?
ИЛи става дума само за заплата на квалифицирани кадри?
Да, питам за наистина средната нетна заплата, т.е започвайки от от хигиенист, продавач на вестници... до висши ръководни кадри.

# 5
  • Мнения: 2 013
Статистиката не може да даде реални резултати, тъй като много хора получават немалка част от доходите си като граждански договори, авторски права и пр., за да не се плащат осигуровки върху тях.

# 6
  • Мнения: 99
Взимайки предвид всички професии и нива на доходи, мисля че средната нетна е около 800 лева...Естествено, не мога да се обоснова научно - бях чела нещо подобно наскоро в Дневник мисля, и ми изглежда правдоподобно. На НСИ не вярвам. С тези нерегламентирани доходи...

# 7
  • Мнения: 109

Преобладаващата част от познатите ми на трудови договори се движат между 400-700 лв. Как се получава средна нетна заплата 800 newsm78

# 8
  • Мнения: 656
И аз това се чудя...

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Според официалната статистика е 500-600лв, но това не бих го приела за истински ориентир. Много зависи какъв е бранша, който те интересува. Имам съседки, които са учителки и медицински сестри - ами вземат по 250-350 лв., нищо, че са в София. Имам и познати програмисти, получаващи по 1500лв. Моя приятелка, която е клиничен психолог в държавна болница в София, получава цели 330лв Mr. Green, а друга - училищен психолог, пак в София - 280лв(добре, че мъжът и е бизнесмен, иначе е за ушите с тази заплата). Впечатления за сферата на туризма - 500-800 до 1200лв за ръководнте позиции и то в по-големите фирми. Познати в банковия сектор - касиер в  банка - към 500-550лв. Мениджърските позиции пак там са от порядъка на 1500-2000лв. Чистачката на моя близка пък получава 500лв основна заплата +осигуровки към фирмата и  Mr. Green Една позната детегредачка - получава 400лв + разни бонуси. В държавната администрация - 300-700лв (над 450 е за ръководни позиции).
 Както виждаш - разликите са големи. Но всеки си докарва някакви допълнителни доходи и се скатава от към данъци и осигуровки извън официалния доход, така че едва ли тук можеш да получиш  достоверна информация.

# 10
  • Мнения: 139
Какви цифри съм виждала....помагала съм на ченето си милото да заеме нормалната си анатомична позиция, знам обаче, че са рядкост. Говоря за легални доходи по трудов договор. Така, че и аз мисля, че 900-1000 е "средата" за град София.

# 11
  • Мнения: 606
Така, че и аз мисля, че 900-1000 е "средата" за град София.

  Стига, стига...... шегуваш се. Иска ти се да е толкова.

# 12
  • Мнения: 656
Абе и аз съм чувала за цифри, но ти не питаш за бранш или фирма, а средно за София. В София има много хора, които са на държавна работа, включвам работещите по кафетата за жълти стотинки момичета, и киснещите по цял ден в магазините продавачки в базарите.

Ако искаш приблизително можеш да получиш информация като се пробваш на няколко интервюта за различни професии в различни фирми.

# 13
  • Мнения: 4 965
Завиши от бранша и от професията - варира между 200-300 до 10-15 000.
Средно не ми се смята.

# 14
  • Мнения: 600

Преобладаващата част от познатите ми на трудови договори се движат между 400-700 лв. Как се получава средна нетна заплата 800 newsm78

всичките ми познати вземат по 1200-1500лв. така се получава Hug

Общи условия

Активация на акаунт