Пилешка супа

  • 5 917
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте, да попитам-сготвила съм пилешка супа,та колко време мога да я съхранявам в хладилник и има ли възможност да се замрази за по дълго?( не говоря за месец Simple Smile ами за 4-5 дни да речем)...

# 1
  • Мнения: 6 029
със застройка ли е?

# 2
  • Мнения: 481
не,не е със застройка..да не кажа че си е чисто бульонче с месо Simple Smile,без подправки..

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз съхранявам пилешката супа като още гореща я сипвам в бурканчета (от тези с широкия винт), обръщам, след като изстине-капачката хлътва и държа бурканчетата в хладилника.
Може и да я замразиш. Пак в бурканче, като в този случай то не трябва да е пълно до горе.

# 4
  • Мнения: 481
Аз съхранявам пилешката супа като още гореща я сипвам в бурканчета (от тези с широкия винт), обръщам, след като изстине-капачката хлътва и държа бурканчетата в хладилника.
Може и да я замразиш. Пак в бурканче, като в този случай то не трябва да е пълно до горе.
дали става в бурканчета от пюрета?А защо не трябва да сее пълни до горе?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз замразявам в фризера,само че слагам яденето в кутийки не в бурканчета.

# 6
  • Мнения: 413
Най-добре във фризера, в пластмасова кутийка /има специални, но понякога използвам от други храни/ После размръзявам в микровълновата за минутки.

# 7
  • Мнения: 8 242
дали става в бурканчета от пюрета?А защо не трябва да сее пълни до горе?

Само така замразявам вече повече от година.. Готвя и в бурканчета, точно за 1 ядене Simple Smile
А не до горе - защото се разширява водата, като замръзне, и бурканчето се пука  Confused

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз правя супата с месце, лук, картоф, морков и пипер. накрая поръсвам с магданоз.
В хладилник държа макс. 2 дена.
Във фризера замразявам в пластмасови кутии за 1 порция. Не пълня до горе, защото при замръзяването обема се увеличава. При размразяване, в гореща вода или микровълнова е по-добре да пластмасова кутия, бурканчето може да се спука при рязката температурна разлика.

# 9
  • Мнения: 8 242
...бурканчето може да се спука при рязката температурна разлика.

Досега никога не ми се е пукало .. Размразявам в МВ на режим за размразяване.. За 4-5 минути е топличко за папане  Peace

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз замразявам в фризера,само че слагам яденето в кутийки не в бурканчета.
И аз така в пластмасови кутийки  иначе  в бурканче има вероятност да се пукне  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 481
Благодаря на всички за отговорите  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз мога ли да попитам следното:
Мисля след седмица да му направя пилешка супа и си мисля дали мога да сложа малко лук?
Гледам в някой пюрета от готовите пише лук  в някой праз а съм давала? Thinking

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз мога ли да попитам следното:
Мисля след седмица да му направя пилешка супа и си мисля дали мога да сложа малко лук?
Гледам в някой пюрета от готовите пише лук  в някой праз а съм давала? Thinking

аз лук започнах да слагам след 9-ти месец някъде,иначе праз мисля че може след 6-ти.

# 14
  • Мнения: 2 149
И аз тези дни се замислям да сложа лук в супите,но само във водата,в която се вари,за вкус Laughing
Иначе винаги правя пресни супички за 2 дена,не съм замразявала Peace

Общи условия

Активация на акаунт