Как да го накарам да пие вода?

  • 884
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 837
Здравейте моми4ета   Simple Smile
Ве4е трети ден сме сред нов климат и естествено Самуил все о6те се адаптира. Основният проблем оба4е е категори4ното му нежелание да пие вода и съм се видяла в 4удо
Пробвах вси4ко - шише, лъжи4ка, 4ашка, но резултат никакъв.
Тук е ужасно горещо и ме е страх да не се обезводни.
Дайте идеи, please  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Съвета, който най-вероятно ще получиш е да не се и мъчиш да му даваш вода! Ако толкова не иска, май е най-добре да го слагаш по-често на гърдата и да пиеш повече течности от обикновено!

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ако кърмиш - мисля, че няма проблем. Дъщеря ми е на 10 месеца. Преди седмица започна да пие вода- като се затопли, но тя яде и други храни.

# 3
  • Мнения: 7 837
Цитат на: yosarian
Ако кърмиш - мисля, че няма проблем. Дъщеря ми е на 10 месеца. Преди седмица започна да пие вода- като се затопли, но тя яде и други храни.

Кърмя и знам 4е кърмените бебета могат да не пият вода, но тук жегите са невероятни (в момента е 31 градуса на сянка) и той губи много те4ности. Затова искам да го свикна с водата, ина4е трябва да се кърмим през половин 4ас.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами като ожаднее примерно час след кърмене, ти вода даваш ли му?И той какво прави, като му я даваш?
И аз се чудя как ще я караме в жегите..Все си мисля, че природата си знае работата и разчитам, че сам ще пропие, ама да видим.

# 5
  • Мнения: 7 837
Цитат на: belinda
Ами като ожаднее примерно час след кърмене, ти вода даваш ли му?И той какво прави, като му я даваш?

Изобщо не я гълта. Най-демонстративно я плюе и ми се усмихва  Simple Smile

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: Casey
Цитат на: belinda
Ами като ожаднее примерно час след кърмене, ти вода даваш ли му?И той какво прави, като му я даваш?

Изобщо не я гълта. Най-демонстративно я плюе и ми се усмихва  Simple Smile

Значи - кърма Sign Exclamation
Аз скоро имах същият проблем. Бебка се беше разкашляла и според хомеопатката, трябвало да пие повече течности от нормалното за да отхрачвала, сами се сещате, че кърмата не се увеличава толкова бързо и реших да пробвам с вода.
Обаче - Тц!!!
Не ще - плюе и върти глава.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами значи според мен няма нужда от нея.Ти му предлагай, пък когато стане - стане.Аз все си му давам...не че пък пие.... Laughing

# 8
  • Мнения: 385
Мисля, че най-добрата идея е да спреш да се страхуваш. Детето не е жадно... Моят син пропи по малко вода след 1г. 1м., а миналото лято си беше доста горещо. Просто кърмата си върши работата.

# 9
  • Мнения: 3 550
Каквото съм чела, пише че кърмата ще му задаволи нуждите от вода дори в жегите.
Нашият юнак също не иска вода. Опитвам се да му набутам по 1-2 чаени лъж. след кърмене за изплакване на устата против гъбички. Не ще, плюе и ме гледа като че ли съм му мащеха. Обаче, най-случайно виж какво открих: Ако водата е по-топличка, може  би доста му прилича на кърма (нали и тя е с телесна температура) и я приема - завидните 4-5 лъж. Можеше май и още да продължавам, ама спрях. Та, може да опиташ да я топлиш. Пиши какво е станало!

# 10
  • Мнения: 3 161
И аз се присъединявам: не го насилвай. Предлагай само. Пий повече течности и кърми на по-малки интервали (не е нужно на половин час). Той сам си знае има ли нужда от течности или не и ще си покаже. Ей, ама как ви завиждаме за слънчева Флорида!

# 11
  • Мнения: 7 106
Миналото лято в жегите бяхме точно на вашата възраст. С триста зора изпиваше 20-30 мл. вода, но пЪк и аз само съм предлагала, без да се вманиачавам на тази тема. Като не и се пие, не пие и това е. Сега имаме малък напредък - стигнахме количество от 50-70 мл. за денонощие, което за нея е голяма работа Grinning .

# 12
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Shali
Миналото лято в жегите бяхме точно на вашата възраст. С триста зора изпиваше 20-30 мл. вода, но пЪк и аз само съм предлагала, без да се вманиачавам на тази тема.

Едва, едва успях да му пробутам 10 мл, което си е постижение.
Иначе се поти постоянно, а продължава да отказва вода Rolling Eyes
В България това не ме притесняваше, но тук...
10х  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 629
Кейси, не се притеснявай за обезводняване. Ако бебето е жадно ще пие вода като му предлагаш. Питай петиатър какво ще те посъветва все пак, но аз знам, че кърмените бебета си набавят нужната вода от кърмата.

# 14
  • Мнения: 1 704
тъкмо обяснявах на декемврийките как го правим ние  Grinning ето копвам си постинга  Wink :

за водата ще ви кажа аз как пробутвам на мойта - рекорда и е 30-40 мл, от които 20 вероятно са изляти и изплюти, но все пак почна да пийва по някоя и друга капка  та харесах си едно малко шарено шишенце на нук (с каучуков биберон) и почнах да и го бутам в устата под формата на игра.. правихме смешки 2-3 седмици - тя зяпа, аз го тиквам, после викам Аааау страшна си, бла бла и то се пука от кеф дребното, че мама му се хили отсреща.. и така постепенно реши че е много забавно да се лапа шише  Laughing  сега като го види над главата си почва да рита и ръкомаха развълнувано и отваря човчицата  а аз малко по малко почнах да го наливам с водичка  Twisted Evil  кога се олее, кога се намръщи, гледа ме очудено и т.н. но свикна, че от шишето нещо цика (особено като стисне биберона с ръце) и най-любимото в момента и е когато биберона е в устата, да навре и пръсти от двете му страни и така да дъвче всичко накуп т.е. водата случайно влиза в повечето случаи, но вече рядко прави отвратена физиономия.. а понякога дори си смуква 2-3 глътки.. и така няколко пъти на ден - накрая ще не ще изпила някви си там 20 - 30 мл. , но поне да свиква с вкуса на водата, че лятото в чудо ще се видя да давам цици през половин час  #Crazy  

а вчера изпи завидните 40 мл почти без борба  Wink е за цял ден де - не наведнъж

Общи условия

Активация на акаунт