Проблем: Диета и кърмене

  • 1 184
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 279
Здравейте мами,
След бременността имам сериозен проблем с килограмите, качих 40кг.  Embarassed#2gunfire
Вече моето бебче яде по 2 кърмения, след това 2 хранения твърда храна и пак 2 кърмения.
Сега мисля да започна диетите на доц. Байкова като добавям към режима по едно кисело мляко на ден.
Въпросът ми е някой знае ли доколко ще се отрази диетата на състава на кърмата и дали организма ми няма да блокира възпроизводството й newsm78. Дали няма да започнат да се отделят много токсини в кърмата, въпреки че отслабването е постепенно, ама аз съм доста дебела и предполагам че ще се получи по-скоростно сваляне на килограми отколкото е по принцип при тези диети.Не ми се ще да спра да кърмя, но пък от друга гледна точка визията ми създава голям дисконфорт, да не говорим колко е вредно да си толкова дебел Cry.

# 1
  • Мнения: 1 691
Според мен можеш да опиташ една по-умерена диета (не знам каква е тази, към която си се насочила), чак пък толкова да се отделят токсини с кърмата, не ми се вярва. Също така малко е вероятно да ти намалее кърмата - ако стане, ще е по-скоро от това, че си намалила броя на кърменията. И съставът на кърмата едва ли ще се промени - обикновено е постоянен.

# 2
  • София
  • Мнения: 847
Здравей, бебчето ми има алергия към белтъка на кравето мляко и трябваше да съм на доста строга диета. Искам да ти кажа, че кърмих 7 месеца, като основно ядох хляб и маслини, чат-пат нещо готвено, както и едни диетични бисквитки със сушени плодове и сусам. Пиех само вода. През целия период не ядох никакви млечни произведения, нищо сладичко, от плодовете само череши. До 5 м. и половина малкият беше само на кърма, като качваше по 1700 гр., 1400 гр., 1300 гр. на месец. А аз отслабнах до килограми, каквито не съм постигала от преди да забременея с първото детенце. Като спрях да кърмя малко наваксах де, няма как...
Та исках да те успокоя, че храната поне при мен не беше толкова определяща, но все пак не кърмих повече от 7 м. С умерена диета можеш да постигнеш много!
Да добавя, че кърмех на поискване и нощем малкия беше закачен за мен общо взето постоянно.

# 3
  • Мнения: 4 555
И аз съм на ХА диета и свалих 18 кг до момента. На кърмата това изобщо не и пречи на количеството (предполагам и на качеството), защото от няколко дни минахме на 4 хранения, а малката си спи до сутринта без да се събужда, така че явно не е гладна. Още не съм захранила с нищо.

За отслабването искам да ти кажа, че можеш да минеш на малко по-нискокалорично хранене, без сладки и тестени (те и без това не помагат на кърмата), яж повече плодове и зеленчуци.
Също и не забравяй, че само с диета се отслабва временно, трябва и физическа активност. Без нея, общо-взето нищо не правиш, освен да си тормозиш храносмилателната система с гладуване.

# 4
  • Мнения: 279
Благодаря за куража момичета Hug
Аз реших да се обадя и на педиатърката ни, тя каза че няма проблем да отслабвам с диетите на Байкова, защото са балансирани, а даже изяви желание да й ги снимам Mr. Green (тя нали дава все едни и същи).
Ако има желаещи мога да препиша диетите+захранването и да ги пусна в форума Mr. Green

# 5
  • Мнения: 394
ох и аз имам едни 10 кг. дето си ги влача от бременността. може би не е лошо да си помислим каква диета е подходяща за нас. а що се отнася до кърмата, трябва да си много, ама наистина много недохранена, за да се влоши качеството й.
с разделно хранене не се ли постигат добри резултати?
на мен ми стана любопитно за диетите на Байкова. ако имаш време ги пусни Simple Smile

# 6
  • Мнения: 279
Да разделното хранене също е добро Peace.
Добре ще пусна диетите, но ще ми отнеме малко време да  ги препиша. Надявам се до седмица да съм готова  Simple Smile, че те са доста.

# 7
  • Мнения: 394
е, не си давай зор. и ти благодаря  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт