Хапчета за изместване на цикъл

  • 29 009
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте,

имам такова питане, понеже в края на месеца ми предстои сватба, но за съжаление се пада точно тогава да ми дойде цикъла ме интересува знаете ли нещо за тези хапчета за изместване на цикъла. От колежка разбрах, че има такива, но тя не знае нито име нито колко време се пият. Ако някоя от вас има някаква информация ще съм благодарна да я сподели с мен, или пък ако някоя от вас ги е ползвала да каже колко време се пият и дали са ефикасни наистина, и как се казват да ги потърся в аптеките. Благодаря ви, предварително.

# 1
  • Мнения: 945
От първия ден на цикъла можеш да почнеш противоzачатъчни, които пиеш до след сватбата, но се консултирай първо с лекар. Всичко друго бих ти препоръчала да НЕ правиш, zащото в крайна сметка освен да се омъжиш, предполагам искаш да имаш и деца. А другите методи, които обикновенно пишат в такива теми са си опасни и рискуваш да си навлечеш големи проблеми. Все пак сватба беz секс е по добре отколкото няколко месеца лекуване.

# 2
  • Мнения: 13
Благодаря ти .:Geri:.  за бързият отговор. Права си, че не трябва да се рискува и най-лошото е че и опити за бебче правим, но се интересувам не заради секса, а заради факта че имам много тежък цикъл и ми тече много силно първите дни - а каква сватба ще бъде да съм притеснена да не се оцапам, да не мога с бялата рокля да ходя в тоалетната колкото често се наложи и не на последно място медения ни месец /който ше бъде 7 дена Simple Smile/. Та за това си помислих ако е възможно да се отложи с няколко дена, защо да не го направя е не със сериозни последствия за здравето ми де.

# 3
  • Мнения: 103
Здравей! Пробвала съм единствено с противозачатъчни - и можеш да отложиш цикъла с колкото си искаш. Но консултацията с гинеколог е задължителна. Гинеколог ми е казвал, също така, че има някакви хапчета Оргаметрил - докато ги пиеш, не може да ти дойде - но те пък се пият по схема - така че задължително отиди на лекар. Пожелавеам ти успех и незабравима сватба и меден месец след това  Mr. Green newsm67

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Мдаа..
и аз само за противозачатъчни знам ,ама в твоя случай не се връзват с бебепревенето  newsm78

# 5
  • Мнения: 961
Около 1 седмица преди сватбата започни да пиеш противозачатъчни, предписани ти от гинеколога ти. Спри в деня след сватбата. До няколко дни цикълът ти ще дойде и след това спокойно можете да работите за детенце.
Желая ти прекрасна сватба и после бързо едно мъниче, което да се гушка в щастливите мама и татко.  Laughing

# 6
  • Мнения: 13
А задължително ли е противозачатъчните да се приемат от първия ден  на менструацията, защото ако е така значи съм закъсняла - днес ми е първия ден, а сигурно утре следобед ще мога да говоря с гинеколога ми и то само по телефона, защото съм на работа цял ден. Дано да има някакво безопасно решение за този цикъл, толкова силно се надявам всичко да се нареди добре.  Благодаря ти за пожеланията dinamitbg , всичко хубаво и на теб  Heart Eyes

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз съм си измествала цикъла с Примулот Нор.  Потърси инфо за него с търсачката

# 8
  • Мнения: 413
Примолут Нор - вземаш 1-2 дни преди да ти дойде /аз вземах по 1/2 хапче/ и така най-много до 5 днир като увеличавах дозата до 1 цяло на ден...но никакъв алкохол

късмет  Peace

# 9
  • Мнения: 482
Имаше една книга за предпазване от бременност, та там се казваше, че ако пиеш хапчета, това, дето ти тече в прекъсванията, не е менструация, а само подобно.И че може едва ли не да ги пием без прекъсване по половин година и да не ни идва.И че това било даже нормално, щото едно време жената била бременна голям процент от времето и всъщност не е предвидено да ни идва ежемесечно.
 А за началото - можеш да ги почнеш и  от 3-7 ден, но тогава предпазния ефект не е от първия ден, а от по-нататък.
 Консултирай се спокойно, пий ги, докато свърши и медения месец, а следващия - бебето.
Само най-хубави неща ви желая!!!!!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 235
Аз съм си измествала цикъла с Примулот Нор.  Потърси инфо за него с търсачката

И аз съм го ползвала - ефикасен е и поне при мен нямаше странични ефекти. Факт е, че не е препоръчително да използваш такива медикаменти, без да са предписани от лекар, направо е нежелателно, но... понякога ситуацията го налага. Мисля, че не бих ги пила пак, защото през цялото време ме беше страх да не стане някоя беля. Те наистина започват да се пият мисля 3 дни преди да ти дойде, така че имаш време и по-добре се консултирай с лекар преди да предприемеш нещо Peace

Пожелавам ти прекрасна сватба  bouquet

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 351
Здравей!За изместване на цикъл, преди 3 години ми изписаха Оргаметрил, свърши работа.Не помня как се пиеше точно, мисля, че трябва да започнеш няколко дни, преди датата, на която очакваш да ти дойде, след това пиеш всеки ден, май беше по 2 хапчета,сутрин и вечер, но не съм сигурна, съжелявам...(Цената тогава беше 9-10лв на опаковка).Когато спреш да пиеш хапчетата  до 1-2 дни максимум ти идва.
Надявам се да съм помогнала Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 13 204
А задължително ли е противозачатъчните да се приемат от първия ден  на менструацията, защото ако е така значи съм закъсняла - днес ми е първия ден, а сигурно утре следобед ще мога да говоря с гинеколога ми и то само по телефона, защото съм на работа цял ден. Дано да има някакво безопасно решение за този цикъл, толкова силно се надявам всичко да се нареди добре.  Благодаря ти за пожеланията dinamitbg , всичко хубаво и на теб  Heart Eyes

Не е задължително да е от първият ден. Може и от петия. Иди на гинеколог, кажи какъв е проблема и той ще те посъветва. Недей да предприемаш така на своя глава подобни неща. В една кинжка на Ясмин четох, че е по-добре да се пият повече от 21, отколкото по-малко. Т.е. можеш да отложиш цикъла като изпиеш примерно 25-26 хапчета. Менструацията идва 2-3 дни след спиране на приема. Така че можеш горе-долу да сметнеш.  Успех и щастлив семеен живот ти пожелавам!   bouquet

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Maлко на шега, но ако през този месец направите бебето, то няма да има мензис.

По темата, аз не бих си отлагала по никакъв начин. Случвало ми се е не преднамерено да ми закъснее, болките след това са двойни.
Единствено се сещам за вит. С, който не спира, а само намаля течението.

Общи условия

Активация на акаунт