Захранване-кога???

  • 578
  • 9
  •   1
Отговори
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
Аз ви пиша не за нещо друго,ами просто защото се колебая. Всички около мен говорят за захранване-било време за сокчета. Педиатърката ми каза още миналия месец,че мога да почвам със сокчетата.Аз и дадох ден,два по лъжичка ябълков сок, но реших,че е още малка.А да не говорим,че госпожата докторка каза,че този месец започваме и с пюрета. Детето се роди 40 дни по-рано и днес става на 3 месеца... Какво да правя?!?! Много съм объркана. Досега е само на кърма, даже и вода не иска.

# 1
  • Мнения: 280
Прави,каквото ти подсказва инстинкта.Аз лично,а и повечето мами тук сигурно са на мнение,че е още рано,но ти си знаеш най-добре.А на детенце нищо няма да му стане,ако поизчакате още 2-3 месеца.Моето щерче е на 5 мес и 3 седмици и едва днес опита малко зеленчуково пюре.И си е съвсем добре.Не ги слушай другите около теб.Те просто не се интересуват и правят това,което им казват бабите и джипитата.

# 2
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
Zlati,
преди пюрето давала ли си сокове и от кога?
и аз мисля,че и е мн рано още, но се страхувам да не объркам нещо

# 3
  • Мнения: 1 547
Е, какво можеш да объркаш?  Само можеш да причиниш някое стомашно неразположение на бебо. Тук пишещите майки са за късното захранване и можеш да намериш страшно много теми по въпроса.  Confused:

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз съм фен на късното захранване.Считам, че:
 - е по-здравословно/защо - има статия в Бибилиотеката/
-  по-естествено за детето/не ми се вижда нормално да тъпча с пюре бебе, което не може да седи и дори да гълта , а всичко избутва с езиче/
- и не на последно място - по-лесно за майката, защото едно е да храниш дете на 7 месеца, което омита 200 гр. за 5 минути/не че винаги е така де Wink /, друго е да даваш 50 гр. на тримесечно бебе половин час.

# 5
  • Мнения: 2 051
Покахонтас, докато се колебаеш прочети на тези, които те терзаят тази статия например (тя добре обяснява защо на времето са започнали ранното въвеждане на соковете):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199

или това тук: http://karmene.greatnow.com/otlagane.html

Сподели, какво са ти отговорили, ще помагаме да се пребориш още някой и друг месец, докато дойде подходящото време за захранване Laughing
А ако е малко по-сериозно, ще ти кажа, че за едно недоносено бебе (да ти е живо и здраво детенцето!)  препоръките от втората статия са особено валидни.

# 6
  • Мнения: 4 629
Присъединявам се към мненията на другите мами. и аз бих те посъветвала да изчакаш още някой друг месец

# 7
  • Мнения: 5 713
И аз съм ЗА късното захранване. Ето как аз процедирах:
 Arrow на 5 навършени месеца-  безглутенова каша
 Arrow  5 месеца и 3 седмици- плодово пюре, 4е беше запе4ена и запо4нах да го вклю4вам към кашата.
 Arrow 6 месеца и 1 седмица- зелен4уково пюре / картоф+ тиква /
 Arrow  6 месеца и 3 седмици- суров плод / банан и по-късно ябълка /
 Arrow след 7-ми месец- зелени подправки
 Arrow  8 1/2 месеца- ов4е сирене, а от 2 дена давам и козе
 Arrow  8 месеца и 3 седмици- месен бульон / заешки /
 Arrow след 9-ти месец- заешко месо
Тези дни мисля да вклю4а и глутена, а жълтъка малко по-късно.
Сок  давах 2-3 седмици като направи 3 месеца и се отказах.
Много ми помогнаха съветите на мамите тук и препоръките на СЗО.

# 8
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Pocahontas
Аз ви пиша не за нещо друго,ами просто защото се колебая. Всички около мен говорят за захранване-било време за сокчета. Педиатърката ми каза още миналия месец,че мога да почвам със сокчетата.Аз и дадох ден,два по лъжичка ябълков сок, но реших,че е още малка.А да не говорим,че госпожата докторка каза,че този месец започваме и с пюрета. Детето се роди 40 дни по-рано и днес става на 3 месеца... Какво да правя?!?! Много съм объркана. Досега е само на кърма, даже и вода не иска.

Не се поддавайте на "внушения".Обявете БОЙКОТ на каквито и да са били опити за захранване на детето с каквото и да е било преди навършване на 5.5-6 месечна възраст. Ако кърмите и детето наддава добре, не са необходими никакви захранвания до 6 месец. Кърмата (ако е достатъчна->>наддаване на тегло) и адаптираното мляко (ако минете на него) съдържат всичко необходимо за нормалното развитие на детето до 5.5-6 месечна възраст.
Единственото, което може да добавите, ако сте на изкуствено хранене с адаптирано мляко, е Вит. Д, но сега през летните месеци разходките са по препоръчителни.

# 9
  • Мнения: 3 379
Абсолютно съгласна съм с последното мнение. Аз захраних сина си на 6 навършени месеца, преди това не искаше дори вода. Стига да наддава нормално, няма какво да те притеснява - може да е само на кърма до 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт