За една тераса......идеи

  • 3 170
  • 11
  •   1
Отговори
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Предстои ни след около два месеца да се пренесем във ново жилище.
Въпросите са ми много,но за момента,искам да ме посъветвате и дадете идея за една 14 метрова тераса.

Като че ли ми се иска,хем да е отворена тераса през деня и най вече през горещите дни лятото,хем пък ми се иска да е затворена през студените месеци......

Гледах но никъде не открих нещо дето да ми хареса,като вариант.
Не ми се иска и да я остъклявам,защото през лятото ще е кошмар,като в парник. Thinking
Търся идеи и варианти.

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Не съм много компетентна в строителството, но си мисля за нещо от типа на свалящи се прозорци, като по някои заведения - не знам дали разбра какво имам предвид. Предполагам, че си виждала такива. През зимата се слагат прозорците, лятото се махат и влиза свеж въздух.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Не е необходимо да са свалящи, а само плъзгащи. Нашите и двете тераси са с пвц дограма- всички без страничните части се плъзгат и остава напълно или частично открита- както искаш. Има и комарници, които също се плъзгат. Зимата е удобно за изолация, лятото, да не става парник.

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не е необходимо да са свалящи, а само плъзгащи. Нашите и двете тераси са с пвц дограма- всички без страничните части се плъзгат и остава напълно или частично открита- както искаш. Има и комарници, които също се плъзгат. Зимата е удобно за изолация, лятото, да не става парник.

Момичета благодаря. Hug

# 4
  • Мнения: 4 965
Според мен, вариантът също е с плъзгащи прозорци - максимално "отваряеми" или с външни ролетни щори (ама второто стои грозно и затъмнява Rolling Eyes).

# 5
  • Мнения: 3 098
Аз ти предлагам тента.

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз предлагам тента. Лятото ще ви пази сянка, зимата си я прибирате. То така или иначе като е 40 градуса и плъзгащи прозорци няма да ви спаят. Гледам в Гърция масово са си наслагали едни китни тенти по тераските и едни цветя красота  Heart Eyes 

# 7
  • Мнения: 2 161
Ако си направиш дограма с две отварящи се по средата крила,които да легнат върху страничните неотварящи се,ще се получи това,което искаш.

# 8
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Много благодаря за идеите.Ще притегля и двата варианта и ще решим кой ще е по добре.

# 9
  • Мнения: 327
 Терасата ни е остаклена с пвц дограма(плъзгащи) страшно е удобно не влиза прах и разни такива .

# 10
  • Мнения: 198
Не е необходимо да са свалящи, а само плъзгащи. Нашите и двете тераси са с пвц дограма- всички без страничните части се плъзгат и остава напълно или частично открита- както искаш. Има и комарници, които също се плъзгат. Зимата е удобно за изолация, лятото, да не става парник.

Мисля че това е най добрия вариант.Успех Simple Smile

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не е необходимо да са свалящи, а само плъзгащи. Нашите и двете тераси са с пвц дограма- всички без страничните части се плъзгат и остава напълно или частично открита- както искаш. Има и комарници, които също се плъзгат. Зимата е удобно за изолация, лятото, да не става парник.
И аз препоръчвам това!  Peace

Честит празник, момичета! Да сте здрави и щастливи и да обичате семействата си!

Общи условия

Активация на акаунт