Няма белег от БЦЖ

  • 6 575
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 222
Здравейте мили момичета,
Обръщам се към тези от вас, на които се е налагало да правят Манту и повторна имунизация на детенцето с БЦЖ. Синът ми е на 7 месеца. Моля, споделете каква е процедурата. Личната ни лекарка ни праща в туб-диспансера, а мен ме е страх да го водя там, защото знам, че там наистина има туберкулозно болни (преди няколко години на мен ми правиха манту, получих някаква алергия и ме лекуваха като туберкулозно болна, та знам какво е туб-диспансер и кого мога да срещна там). Страх ме е да не би и с детето да се получи някаква реакция, но това ще го консултирам с лекарите на място.
Колко време отнема Манту пробата, отчитането на резултата и реимунизацията. То е ясно, че с едно отиване няма да се размине, но... Споделете моля!

# 1
  • Мнения: 2 082
никъде не правят реимунизации за туберкулоза-ваксината в родилния дом била достатъчна..

# 2
# 3
  • Варна
  • Мнения: 222

Благодаря nano,
много полезна информация прочетох. Май ще поровя още преди да заведа детето си в туб-диспансера. Така или иначе, не изгарям от желание да ходя там.
А неналичието на белег, критерий ли е, че ваксината не е "хванала"? Или това не може да стане?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 575
Моят син нямаше белег. Личната му прави Манту, но след това се разболя и така си останаха нещата. Каза, че на 7 год ще го реварсинираме.

# 5
  • Мнения: 2 082
Цитат
А неналичието на белег, критерий ли е, че ваксината не е "хванала"?
най-добре питай Birdie http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24900.920

# 6
  • Мнения: 1 877
Манту направихме на Дарин,но се оказа че просто от БЦЖ не се е получил белег и не се налагало да го реваксинираме... Дано и с вас да е така!

# 7
  • Мнения: 2 865
На дъщеря ми сме правили манту, между другото се прави от личния лекар, и се оказа че няма нужда от реимунизация.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 222
А нашата личната защо ни праща в туб-диспансера  newsm78 newsm78 newsm78
Ще й звънна...

# 9
  • Мнения: 1 877
А нашата личната защо ни праща в туб-диспансера  newsm78 newsm78 newsm78
Ще й звънна...
Да не би да не и се разправя с Манту-то.Въпреки,че то не е кой знае каква разправия,ама ...

# 10
  • Мнения: 148
И ние нямахме белег от БЦЖ. Ходихме в туб диспансера(не знаех, че има нещо страшно), направиха ни проба дали има имунитет, защото може да няма белег, но да си е изградил имунитет- ние нямахме и отидохме още веднъж за нова ваксина. Това беше, после вече си остана белег, 2-та ваксина хваща 100%. Не е било някакъв кой знае какъв проблем, не виждам какво толкова се притесняваш!

# 11
  • Мнения: 2 700
Аз сигурно нещо не съм в час, но защо се тръшкате толкова дали има или няма белег. След като е предвидена реимунизация на 7 години при деца без белег, сигурно е в някаква степен нормално Thinking
Дъщеря ми нямаше и я реимунизирахме преди училище. Сега пак няма белег.

# 12
  • Мнения: 1 902
И ние нямаме белег но и направиха манту.Не се наложи реимунизация всичко беше наред с ваксината.Мантуто ни го направи личната лекарка.

Общи условия

Активация на акаунт