колко често сучат вашите едногодишни кърмачета?

  • 1 009
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте мами и честита Баба Марта! Много здраве и късмет!
Колко често според вас е нормално да суче едногодишно кърмаче? Дъщеря ми нещо хич не я признава другата храна, хапне по няколко залчета и ме дърпа да суче Rolling Eyes повечето пъти успявам да я нахраня със супа на обяд, но не винаги, а закуска и следобедна са направо символични като количества. Вечер похапва малко от нашата вечеря, но определено не се нахранва като хората. Кога ще почне да яде по повече? Правя всичко възмойно да яде по повече храна, но в момента в който реши, че ще суче нищо не желае друго да погледне. Много често и през деня изведнъж се сеща и почва да ме дърпа, сукне малко и бяга. Това е и навън и навсякъде, което много притеснява мъжа ми. Тя си е основно на кърма. Има ли и други такива кърмачета и кога разредиха кърменията?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Ами, при нас е подобно положението, макар че се опитвам да сведа кърменията до минимален брой. И както "не ядеше", така от 12 до 15 - ти месец качи над 1 кг!!! Аз отдавна не му давам навън, а и той не се сеща, за приспиване задължително, през нощта, както и сутринта, за да си открадна още малко дрямка. Иначе, ако сме вкъщи и му доскучее, си търси - кога дам, кога му отвлека вниманието...

Не е ненормално, не се притеснявай, не я карай да яде, ако не иска. Друг е въпросът, дали и кога искаш да я отбиваш.

# 2
  • София
  • Мнения: 618
И ние сме горе-долу така  Grinning Суче за закуска (няколко пъти), следобед, привечер, вечер и през цялата нощ. Количеството твърда храна е много относително - понякога изяжда цяло пюре (220гр) за деня, друг път не иска и минава с малко плодово, бисквитка и парченца от нашата храна. От една седмица се опитвам да заместя обедното кърмене, за сега успешно  Grinning По това време сме навън, предлагам храната, яде и после се заиграва и не сеща за млякото. Това обаче не се случва, когато сме вкъщи  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 875
моят син суче по безброй пъти на ден, въпреки че си има и четири обилни 'твърди' хранения. може детенцето ти просто да е по-злоядо, в който случай, се радвай, че суче, защото по този начин си сигурна, че приема някаква (и то качествена) храна.  Hug
 

# 4
  • Мнения: 753
На годинка моят син често хапваше като вас. Ядеше или едно "цяло" ядене  и по малко от другите, или две "цели" и друго не.
На скоро в една друга тема имаше мнение от друга майка, че и помогнала някаква стара тема - мисля в дългокърмещите /как да отбиват, но не това, а точно как да предлагат първо другата храна, после млякото/. Тя казваше, че това и помогнало да намали или "сведе до минимум безразборните Wink сучения" /това си спомням/. Та, поразрови се и дано откриеш нещо полезно.
И вие бъдете здрави и силни като червеното на мартеницата и имайте дълголетие, което символизира бялото!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Когато Ели беше на годинка сучеше определено много често.Още повече,че аз едва след годинка започнах със заместване на хрнаненето.Когато стана на 1,3г. започнах да и вземам храна от детската кухня.Дотогава си беше на храна приготвена от мен,колкото да се запознава с различните вкусове и консистенция и задължително след кърмене.А честото кърмене включваше и нощното.Simple Smile Та изобщо не се притеснявай,че сега не се храни колкото са ви очакванията.Нека си суче и ще видиш,че малко по малко ще започне да яде повече твърда храна.Но не я насилвайте,за да не се получи обратния ефект.Успех!

# 6
  • Мнения: 147
Аз въобще не съм ги брояла пъти-те на ден в които сладко си суче!   Laughing  Но при нас не иска да яде друга храна когато расте зъбче успокоява се със сукане и е имало дни, та даже и седмици в които се е хранила само от млякото на мама.  Heart Eyes

# 7
  • Varna
  • Мнения: 603
И моето човече суче доста пъти и денем и нощем.Понякога хапва добре и от другата храна, но никога няма 3 хубави хранения за деня!Друг път хапва нещо различно от кърма много символично, но за сега съм я оставила тя да си определя, та да видим до къде ще я докараме и ние!

# 8
  • Мнения: 13 666
На годинка и един месец сме и  правим само 3 добри хранения на ден - останалото е здраво кърмене (все пак сме 12 кг) и поне два пъти на ден се кърмим на публични места - аз го наричам скандализиране на обществото Simple Smile
През нощта се кърмим също не по малко от три пъти. Вече ми се подиграват  че ще се сърмим до училищна възраст

# 9
  • Мнения: 86
Малката е на 1,2 г и си хапва по 3 пъти на ден средно по 200 гр. - не я насилвам колкото иска тя яде  Hug А се кърмим сутрин - към 2 за заспиване и от 18 натам колкото иска - нощно време също.Абе здраво кърмене пада плюс че си хапва - а не е чак пухкава  Crazy само не се спира и расте на височина - то не че ние с баща и сме ниски де  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 1 272
Нашат малка принцеса е вече на 1година и  4 месеца и суче за закуска по няколко пъти, за заспиване на обяд след обяд......не съм ги броила , вечер за заспиване, през нощта по 3 пъти, а когато е разстроена от зб или нещо спи на гърдата ми. Вече сериозно ми писна,но нямам избор.

С мен пък се шегуват че ако продължава така ще трябва да кърмя и мужа и като ни го доведе Grinning


Нека са ни живи и здрави, бели и червени, весели и засмени!

# 11
  • Мнения: 13 666
На годинка и един месец сме и  правим само 3 добри хранения на ден - останалото е здраво кърмене (все пак сме 12 кг) и поне два пъти на ден се кърмим на публични места - аз го наричам скандализиране на обществото Simple Smile
През нощта се кърмим също не по малко от три пъти. Вече ми се подиграват  че ще се сърмим до училищна възраст

Нашат малка принцеса е вече на 1година и  4 месеца и суче за закуска по няколко пъти, за заспиване на обяд след обяд......не съм ги броила , вечер за заспиване, през нощта по 3 пъти, а когато е разстроена от зб или нещо спи на гърдата ми. Вече сериозно ми писна,но нямам избор.

С мен пък се шегуват че ако продължава така ще трябва да кърмя и мужа и като ни го доведе Grinning


Нека са ни живи и здрави, бели и червени, весели и засмени!


 Joy
ами да се сродим тогава
вземете сина ни за зет...

# 12
  • Мнения: 7
здравейте мами, моят син е на 1 година и 7 месеца и още сучи,по всяко време когато си поиска, вкючително и през нощта, мисля ,че скоро няма да се отбие.Иначе хапва по малко и от детската кухня

# 13
  • Мнения: 2 631
Алекс на една годинка сучеше на поискване денонощно, а в момента щом го взема от яслата си наваксва за пропуснатото време  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 658
благодаря ви мами, явно не сме изключение Wink

Общи условия

Активация на акаунт