разликата между преходна и обща храна?

  • 1 516
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Може ли някой да ми обясни точно каква е разликата?Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 176
 Преходната храна е междинен етап, чрез който се извършва преход от лесносмилаемите кашести храни към по-груби ,трудносмилаеми храни.Тя спомага да се развие дъвкателния апарат.Храната не трябва да е пасирана,а на ситни парченца.Ястията са предимно задушени или варени,без запръжки.
Например:кус-кус,попара със сирене,мляко с бисквита,кифла,кейк,супа топчета,пилешка супа,мусака,пълнени чушки, пюре от картофи със сирене,салата от ситно настъргани зеленчуци,кремчета.
Общата храна е тази,която яде семейството ви и не е специално приготвена за детето.
Аз поне така си ги обяснявам нещата! Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз идея си нямам каква е тази преходна храна  Grinning

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Според мен разликата е вкусова.
В общата храна може да се използват допълнителни подправки.Нямам предвид черен пипер,сол и разни подобни.
Ами по-скоро застройки на супи,лимонов сок и такива.
Аз така си го обеснявам. newsm78

# 4
  • Мнения: 1 820
Oх,за вкусовата разлика маи не е точно,защото то силните подправки се избягват и при по големи деца от някой родители.А за запръжките пак така.Аз на моята щерка и слагам по малко сол и зелени подправки от кажи речи като стана на пълни 8мес.но това пак не е обща храна.А уж обща се викало като почне да яде тази на възрастните.Но аз си мисля че колкото по късно дам пържено например,толкова по-добре.Всичко това ме навежда на мисалта че от както сам започнала да и готвя аз е почти на обща храна?

# 5
  • Мнения: 5 362
Аз идея си нямам каква е тази преходна храна  Grinning
И аз.
Бебешка и обща,т.е. всичко.Така съм ги деляла винаги.До колко е правилно е друг въпрос Wink

# 6
  • Мнения: 5 940
Разбирам разликата по същия начин като nilata.

# 7
  • Мнения: 378
 Децата ми са вече ученици, но ми стана навик да готвя по една книга - "Кухня за деца от 3 до 6 години" - за цялото семейство. Дори децата ме питат защо все готвя по нея. Laughing
 В нея всички рецепти са без запръжки, а продуктите се задушават в малко мазнина и вода. Препоръчва се вместо да се запържва брашното, да се запече предварително в тавичка, напластено на 2 - 3 см при температура 120 градуса, докато добие златистокафяв цвят. Препоръчва се да не се използуват черен пипер, бахар, лютиви подправки. Това е обща храна за след 3 години.
 За по-малките се приготвя по същия начин, само че месото е смляно, зеленчуците са нарязани на дребно и подправките до 1 година и 6 месеца са само сол, магданоз, зелен лук, копър. След 1 година и 6 месеца се включва и червен пипер. Храната е по-мека, кашава -  това е преходна храна.  Simple Smile

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 19:06 от Милли

# 8
  • Мнения: 135
Чрез преходната храна се преминава от бебешката храна към общата.Обикновенно се въвежда към 9-11 месец,в зависимост от това как е захранено детето и дали вече има зъбки или не.Преходната храна е мека и кашава,но не и пасирана-месото е смляно,зеленчуците са ситно нарязани или настъргани.Ястията са предимно сварени или задушени,в никакъв случай не се използват запръжки.Започв да се дава по няколко лъжички преди обедното пюре,посктепенно количеството и се увеличава докато не се измести напълно пюрето.В следобедното меню постепенно се включват меки закуски и млечни десерти.Обикновенно към 11 месец детето е изцяло на преходна храна,поема по-голямо количество храна и трябва да премине към 4-кратно хранене през 4 часа.

# 9
  • Мнения: 244
преходната храна подготвя детето за храната на възрастните  Laughing общо взето записваш о на кухня и си 100 процента сигурна че храната е преходна а ако почне да яде луканка и да пие кола значи е на обща  Crazy

# 10
  • Мнения: 1 820
"преходната храна подготвя детето за храната на възрастните  Laughing общо взето записваш о на кухня и си 100 процента сигурна че храната е преходна а ако почне да яде луканка и да пие кола значи е на обща  Crazy"
Браво!Бинго!Вече ми стана напълно ясно пустата разлика!Понеже ние ядем вече всичко ама без запръжки и силни подправки да си мислех че сме на обща храна,и ми мина някак през ума че май съм пропуснала преходната Joy

# 11
  • Мнения: 27 524
paneva_82, аз все още чакам да ми отговориш на въпросите в друг подфорум и по друг въпрос  Peace

# 12
  • Мнения: 1 820
paneva_82, аз все още чакам да ми отговориш на въпросите в друг подфорум и по друг въпрос  Peace

на кой въпроси?Или аз не сам разбрала или не съм видяла...Насочи ме моля те!

Общи условия

Активация на акаунт