Как да направя разлика?

  • 633
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 008
От два дни на малката дупето е силно подсечено, много силно, дори имам чувството,че се получават рани. Цял следобед се ровя в едни книги и в нета и се натъкнах на понятия, като кандидоза, интертиго и кандидозен дерматит. След това погледнах и във форума на Доктор Нивеа и отново прочетох за същите неща. Подсичала се е и преди, минавало и е за седмица с Нивеа, Чико или Бочко. Сещате се,че няма как да я заведа на лекар в следващите 3 дни. Но сега, след като прочетох всичко това, направо нямам мира. Как да разбера дали е просто подсечено или... ох, даже не искам и да го напиша. Почти на 9 месеца е, не е боледувала до сега, не е приемала никакви лекарства, освен ваксините и Вигантол т.е. ако са гъбички от къде са дошли? Направо ми се реве.

# 1
  • Мнения: 4 496
С дъщеричката си имах същия проблем- подсичане, което преминаваше в рани. Не минаваше от нищо. Накрая отидох при хомеопат, която ми каза, че е от урината- по-концентрирана била на моменти. Изписа ни едно прахче и боров вазелин, като изрично ме предупреди, че ще ми кажат, че не става за бебета. За два дни малката се оправи. Пиша това като съвет да не се притесняваш, лекарства не купувай преди консултация с лекар. А може да е от пеленките за еднократна употреба/памперсите/.Flutter

# 2
  • Мнения: 4 753
Ами виж каквото и да ти кажем тука най-добре е да си го види лекар. Няма ли начин педиатърката ви да дойде до вас??? А иначе мойто имаше гъбички отвътре на крачетата, не знам от къде са дошли, мога да ти кажа с какво съм го мазала, но ти препоръчвам да се уточни какво е и тогава да прилагаш медикаменти. Не погледнах от къде си, но нямате ли дежурни лекари в поликлиниката или нещо подобно, потърси чрез познати кожен лекар, но се консултирай с лекар.
На първо време можеш да й миеш дупето преди всяко сменяне на пелени и да я мажеш с бебешко олио всеки път като ги сменяш.... това със сигурност няма да й навреди.

# 3
  • Мнения: 256
По добре се обади на педито,кво като са почивни дни иди до тях,така на своя глава не може да решаваш какво и е или и се обади но се консултирай.

# 4
  • Мнения: 1 931
Всеки лекар трябва да има договор с други лекари и да си поемат пациентите в почивни дни. Обади се на вашият лекар и питай ако не може къде да отидеш да видят детето.  Ако ли пък не заведи детенцето ако трябва и на частно някъде да го видят.

# 5
  • Мнения: 1 008
Обезателно ще отидем на лекар, но това ще стане на Четвърти. От София съм, спешн центрове и дежурни лекари има колкото щеш, но именно от дежурните и спешните съм патила и просто няма смисъл. Майка ми ми каза,че и аз, като малка съм била така защото урината ми е била люта. Приятелки ме успокояват,че и при техните деца е било същото,но тези кандиди сега са ми влязли в главата и не мога да се успокоя...

# 6
  • Мнения: 2 131
Тук едва ли някой може да постави диагноза. Това за лютата урина и аз съм го чувала като вариант. Иначе, според мен, намери начин малката да бъде прегледана от лекар, пък било то и на частно. Не искам да те плаша, но ако се задълбочи проблемът, за малката може да стане доста болезнено.
Пожелавам ти всичко да е наред!   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 170
Наистина е най- добре на дежурен лекар или дори спешен. Патила- не патила, сега ще се мъчи детенце 3 дни. Може да случиш на добър специалист и да помогне.
Дано бързо го излекувате. Peace
Ще ти пиша на ЛС телефон на кожен.

Общи условия

Активация на акаунт