Желирана торта

  • 2 233
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Привет дами!  Моят скъм мъж иска да му направя желирана торта, подобна на желирана плодова на сладкарници Неделя. Никога не съм правила такава. Споделете професионалния си опит.  Praynig   bouquet

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм правила само желирани плодове, но ако се сложат блатове отдолу ще стане торта  Laughing
Нарязах различни плодове на дребно, желирах сока на един компот от малини и добавих плодовете.Стана много вкусно и желето се оцвети в червено Wink
Успех!

# 2
  • Мнения: 526
Най-трудната част ми е жилирането  Sad Никога не съм правила желе, само съм чела как става. Ти как направи желето?

# 3
  • Мнения: 6
Ето и моята рецепта.Често я правя защото е лесна, лека и много се харесва в къщи.В купа желирам различни плодове(най - често ананас и праскови  )Оставям в хладилника да се желира.Разбивам сметана с малко захар.Използвам или готови блатове или бисквити "Закуска".След като се желират плодовете реда сметана ,блат(или бисквити), сметана завършвам с блат.Блатовете леко ги сиропирам.Оставям няколко часа в хладилника.След това  обръщам купата върху подходяща чиния за торта. newsm64 newsm64.Довечера ще кача и снимки.Сега малко съм на работа. newsm53

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз сложих 3 желатина / малко май се презастраховах, но не посмях по-малко да не би да не стегне/ Накисваш желатина в студена вода за 15-20 мин.На 1 желатин сложих около 100 гр.вода.След това в по-голям съд с вода слагаш купичката и загряваш на водна баня, но не трябва да завира желатина Naughty Охлаждаш и прибавяш към крема, плодовете или сиропа и заливаш. Слагаш да стегне в хладилника и готово.
Само незнам ако правиш желе + плодове дали не трябва да се подслади желатина, че иначе ще стане безвкусно. newsm78

# 5
  • Мнения: 1 117
Най-лесно ще стане в отваряема форма за торта. изпичаш блата вътре, или пък слагаш готовия блат от магазина, сиропираш, нареждаш плодовете и заливаш със желатиновия сироп.
Желатинът ли те притеснява? Вземаш си желатин на Др Йоткер - едно пакетче е за 500мл течност. На теб ти трябват поне две. Просто измерваш колко ти е течността, и смяташ. Накисваш желатина в метално съдче с част от тази течност, бъркаш-бъркаш, след десетина минути го слагаш на слаб!котлон (трябва на водна  баня да е, ама може и без) и бъркаш да се разтопи, трябва да стане прозрачна течност. Може да вдигаш съдчето от котлона от време на време, не трябва температурата да става много висока.
И това е - прибавяш желатина към течността, (наистина сок от компот върши чудесна работа, хем е със захар), оставяш го да се охлади, и заливаш нежно тортата. Може да го направиш на части това заливане, за да не ти плувнат плодовете - сипваш една трета , слагаш в хладилника, после пак, и пак в хладилника, и така.

# 6
  • Мнения: 526
Момичета: спасихте ми вечерта. Мъжо ще е много доволен!   love001 Страхони сте. Ще се похваля като направя моето произведение на изскуството newsm03

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Чакаме снимки Laughing
Успех в тортоправенето и дано мъжо се отблагодари подобаващо Wink

# 8
  • Мнения: 6
Ето така изглежда тортата.



а така изглежда малко преди да я изядем

# 9
  • Мнения: 6 713
Как стои въпроса със желатина на листчета? Колко бройки да използвам? newsm78

# 10
  • Мнения: 526
Привет! Както обещах-торатата стана божествена (без да се хваля  Laughing), но нямам снимков материал. Благодаря ви за помоща!   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 679
amiable, има много купешки вид, браво  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 847
Ето моята рецепта. Има и снимки.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10318.0

# 13
  • Мнения: 6 713
Може ли някой да каже как се борави с желатин на листчета, колко бройки да ползвам? Rolling Eyes Embarassed  Embarassed

# 14
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Нямам отваряема форма. Ако я направя в обикновена тава лесно ли се изважда? Да не се разпилее?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт