Извънматочна бременност ли?

  • 4 999
  • 31
  •   1
Отговори
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Много съм тъжна ...
След няколко месеца опити, видях така чаканите две чертички на теста ми за бременност, на следващият ден , нов тест потвърди радостната новина и аз бях на седмото небе от щастие . Бях нетърпелива , разбира се да отида на лекар, който да потвърди наличието на зародишно сакче, но бе твърде рано и по мое усмотрение, реших да изчакам до началото на март. Снаха ми , обаче,ме разубеди и ми каза , че не е рано за преглед и е хубаво да отида, така, че ако има проблем, то  нека да е ясен от самото начало . След нейните думи, се навих и отидох на ехограф. Лекарят доста дълго се вглежда в монитора и ми каза , че е твърде рано , и уж, видя някаква точка. Даде ми снимка и аз си отидих поуспокоена .
 Проблемът е, че в началото , т.е.,първата седмица след закъснението , гърдите ми бяха много напрегнати и боляха, а после , изведнъж, болката изчезна. Не зная защо, но това ми подейства като светлина на червена лампичка . Притесних се. Нямах никакви симтоми на бременност. Нито гадене, нити виене на свят  - нищо ! Затова вчера, реших да отида пак на лекар. По мои сметки вече влизах в 6 г.с. и би трябвало зародишът да е видим и то ясно. Но дори и на вагинален ехограф не се видя нищо  - матката бе празна!!!!  на триизмерен - също !!  За да съм сигурна отидох на още един лекар, но и той не ме успокои. Вероятноста е или извънматочна бременност , или по - късно забременяване . Даде ми и трета вероятност - да се е резорбирала бременността и всеки момент да ми дойде цикълът.
Съкрушена съм . Опитвам се да не плача, но сълзите ми сами напират и не мога да спра .
 При някоя от вас , случвало ли се е нещо подобно ?

# 1
  • Мнения: 27 524
Миличка, успокой се  Hug Всичко ще е наред. И аз не съм имала никакви симптоми за бременност, никакви. Те не са показател. Моя приятелка вчера беше на преглед за установяване на бременността, в 7-ма седмица е и докторът доста дълго търси да намери къде е бебето, едвам-едвам го видял някъде свярно, малко преди да се откаже и да й каже да дойде след няколко дни. Възможно е да не се види понякога. При извънматочна щеше да имаш болки от едната от двете страни ниско на корема, и то силни болки, не като придърпване, както често се случва. Успокой се, почивай си и след десетина дни пак отиди да те видят.  Hug

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Първо се успокой.  bouquet
После те съветвам да си направиш пак тест. Кога за последно си прави подобен?
И колко време ти закъснява?

Аз съм имала извънматочна бременност, но при мен още след 6-дневно закъснение на цикъла се появи кръвотечение, наподобяващо цикъл, но с тъмно-кафява, почти черна кръв, и доста по- оскъдно от нормална менструация. Имах и периодични болки вдясно, както и доста стомашни неразположения.
Доколкото разбирам, при теб тези признаци не са налице, затова искрено се надявам да не е извънматочна!  Praynig

# 3
  • Под липата
  • Мнения: 620
От вчера имам леки болки в ддесен яйчник , но след прегледа с ваг. ехограф, а преди това само придърпвамия. а преди малко имах лееееекичко зацапване с нещо кафеникаво по бельото .  много ме е страх , ще ходя пак на лекар

# 4
  • Под липата
  • Мнения: 620
а, да! и от вчера съм със стом . неразположение, но го отдавам на стреса, който изживявам . аз винаги реагирам така под стрес

Извинете ме за правописа. Не знам на кой свят се намирам от мъка и притеснение

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Направи си тест. Можеш веднага да го направиш.

Сигурно всичко е наред, но имай наистина едно наум.

Кураж, стискам ти палци!!  Hug   bouquet  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 13:37 от anuschka

# 6
  • Мнения: 5 401
О, мила, кураж!

Знаеш ли колко много момичета са минали по твоя път и в края на краищата вече гушкат своите бебчета! Дори тази бременност да се окаже неуспешна, за което се моля да не е така, това въобще не означава, че скоро няма да си бременна и да изживееш най-прекрасните 9 месеца!  Praynig

Знам какво е да чакаш и да се надяваш, желая ти спокойствие и вяра! Всичко ще е наред!   bouquet

# 7
  • Мнения: 959
Кураж!
Всичко ще бъде наред. Hug

# 8
  • Мнения: 326
Недей, недей да вярваш само на един лекар. Потърси второ мнение. Преди време чудесните мами тук ме накараха да отида при втори гинеколог, който опроверга първия, който беше поставил диагнозата "куха бременност". Опроверга и още как... Виж лентичката ми и не се предавай!

# 9
  • Под липата
  • Мнения: 620
Току що, направих нов тест за бременност - положителен е  newsm17.
Чували ли сте за кръвни тестове , установяващи извънматочна бременност ?

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Току що, направих нов тест за бременност - положителен е  newsm17.
Чували ли сте за кръвни тестове , установяващи извънматочна бременност ?

Миличка, има кръвни тестове да, следи се как нараства един хормон. Той дава доста точна информация.
С новия тест, отиди при още един лекар. Така бих направила аз.  Peace

Без да те плаша, положителен тест и "празна" матка може да е лош знак.
Дано, дано, наистина бременността да е много ранна и просто да не се вижда на ехографа. Praynig

# 11
  • Мнения: 750
Знам, че не можеш да се успокоиш, колкото и всички да ти го казват. Напълно те разбирам и ти съчувствам. Обаче нещо и мен ме притеснява в симптомите ти и мисля, че още сега трябва да тичаш на лекар.
Много добре съм запозната с извънматочната бременност, тя може да е много опасна!
Имаш ли все още стомашните неразположения, вие ли ти се свят?!

# 12
  • Мнения: 1 243
 Ще стискам силно палци всичко да е наред Praynig

# 13
  • Мнения: 961
Дано всичко да е наред и притеснението ти да се окаже неоснователно.
Опитай се да се успокоиш, иначе само вредиш на себе си.
Според мен изчакай още 3-4 дни и отиди пак на лекар. Тогава вече би трябвало да се види има ли нещо или не. Стискам ти палци.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 028
Недей така.... много е рано да си съкрушена. и да ти дойде....ще стане бебето след някой др месец...
Колкото до извънматочната доколкото знам е придружена с кръвотечене...което обаче ти не споменаваш... а може и наистина по-късно да си заченала....
Изчакай малко и пак отиди на преглед....
Колкото до симптомите - аз също нямах никакви, гърдите ме боляха една седмица, че и кръв ми течеше в началото в дните на цикъла.......но...резултатът е на 2 години...така че това не го мисли....това са мн индивидуални неща...


Пожелавам ти на следващия преглед , лекарите да потвърдят двете чертички,които си видяла...ако ли не, не губи надежда...твоето детенце чака подходящия момент Wink

Общи условия

Активация на акаунт