Имали ли сте подобни терзания?

  • 1 246
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте,искам да споделя че от миналата неделя дъщеричката ми е с хрема и кашлица от вчера минахме на антибиотик,защото се събират повече почивни дни а на нея не можа да и мине,а дори вчера поддържаше и температура 38. Малко ми е притеснено за това че сме на антибиотик а е на 4 месеца и половина,но пък когато баткото беше на 5 месеца се разболя по същия начин 2 седмици го мъчих с всякакви лекарства не можа да се оправи и накрая влезнахме в болница за 5 дена.Затова пък започвам да си мисля че не е лош вариант! Thinking
Вие имали ли сте подобни терзания?

# 1
  • Сливен
  • Мнения: 9
Винаги ми е съвестно   , независимо ,че вече на  6 години.

# 2
  • Мнения: 1 632
Аз съм против антибиотиците,но и ние в момента пием.Понякога няма друг вариант.По-добре да пием,от колкото да се усложни нещо.

# 3
  • Мнения: X
Когато трябва, антибиотиците са по-добрия избор. Моята дъщеря боледува рядко, пи антибиотик за пръв път на 2 години, но не съм се замисляла и за секунда дали да и го дам. Един месец след приема пак се наложи да пие. Пак не съм се замисляла. След това мина година преди следващия антибиотик и от тогава до сега, вече 5 месеца не е пила. Т.е три пъти за три години и половина.
Мога да преценя, кога е нещо, което може да мине леко и кога е нещо, което трябва да се лекува сериозно, вярвам и на педиатъра.  Щом трябва антибиотик, значи трябва.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз съм против антибиотиците,но....  Понякога няма друг вариант.По-добре да пием,от колкото да се усложни нещо.


 Peace И няма как да не ти е притеснено.Бързо да оздравявате.

# 5
  • Мнения: 600
не се притеснявай, бебето е малко и нещата бързо се случват, по-добре, щом толкова време не минава да вземете.

аз съм голям противник на антибиотиците. така 'пестих' миналата година, че две седмици се влачи болна и накрая - в болницата венозен 5 дни. по-добре да беше пила в къщи още в началото. та след такива случаи вече не се чудя, щом не минава, по-добре давай.

# 6
  • Мнения: 8 999
Аз не съм противник на антибиотиците, напротив - благодарна съм, че ги има. Лошото е, че доста лекари се презастраховат и често изписват антибиотик без нужда. Нашият педиатър в това отношение е доста пестелив - само в крайна нужда.
Щом се налага, давай си му лекарството на детенцето, няма нужда да се мъчи дълго с болест, като може да мине лесно и бързо с антибиотик.
Скорошно оздравяване!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Антибиотиците не са злина,напротив.Само да бъдат използвани когато и както трябва.Така че,щом детенце има нужда,не бива да се терзаеш Peace

# 8
  • Мнения: 252
Предпочитам на време да дам АБ, отколкото да се чакат да се получат разни усложнения.
Според мен АБ е по - малкото зло.

# 9
  • Мнения: 750
По-добре антибиотик, отколкото ужасния травмиращ престой в болницата  Peace

# 10
  • Мнения: 523
Много съм против тях , но понякога просто се налага . Голлямата ми дъщеря за пръв път се разболя , когато беше на 3 месецаи се наложида пие Оспамокс-много бързо се опражиха нещата . По добре така , отколкото един ужасяващ и травмиращ престой в болницата ,където в повечето случаи АБ е венозен.Наистина е ужасно .

# 11
  • Мнения: 641
При нас , ако до 3 дни не мине с "хомеопатия"/"стодал" , "осцилококцинум" и "сементо"/ и витамини започваме антибиотик.Но това е за температура до 38 градуса. Над 38 не рискувам. 
Така процедира нашата докторка.

# 12
  • Мнения: 5 362
И до сега имам подобни терзания,въпреки,че е на почти 3 год. вече Confused
Антибиотика обаче винаги й е помагал да се излекува и не мога да кажа,че съм негов противник.За пръв път пи след като тръгна на ясла - след 1г.и 9мес.

# 13
  • Мнения: 1 121
Ние все още не сме ползвали, но ако наистина се налага и нямаме друг избор, ще ползваме. Терзания може да има само, когато подозираш, че педито се презастрахова-много обичайна практика в България за съжаление. Но ако вярваш на лекаря и си сигурна в него-не бива да ти е съвестно.

# 14
  • Мнения: 7 474
Предпочитам антибиотик пред болница.
Нашата докторка го изписва само краен случай Wink

Общи условия

Активация на акаунт