Дневно меню при бременните

  • 34 793
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Здравейте! Аз съм бременна в началото на трети месец и досега съм наддала 1 кг. и въпреки това се виждам много напълняла. Освен това имам вече и корем, който след хранене изглежда все едно съм поне в 5 месец. Искам да подчертая, че съм на 32 години, висока съм 1.60 и в момента тежа 53 кг. Бих искала да попитам бъдещите мами с какво се храните / не с какво ви се иска /. Например аз току що закусих със следното: 2 препечени филийки, намазани с крема сирене, няк. кръгчета краставица и няк. лъжици кис. мляко, а току що изпих и чаша сок от ябълки от кутия. Просто имах нужда от някакъв сладък завършек на цялата процедура. Обаче как ще продължи денят ми оттук нататък, мога да предположа веднага. След 3 часа някъде ще си хапна манджичка, после ще изляза на разходка, където ще хапна сигурно сандвич, вечерта също нещо неподходящо и докато легна ще се чувствам все едно съм яла и преяла. А ето какво ядох вчера например. Сутринта пак 1 или две препечени филийки /вече не помня, щото съм бременна сигурно/, намазани с краве масло, малко кашкавал, лютеница, половин до една чаша прясно мляко. На обяд излапах една порция понички, поляти с течен шоколад, после към 17.30 изядох един сандвич. Стана ми адски тежко вече. Това обаче не ми попречи към 21.30 пак да съм гладна, независимо от тежеста в корема. Изядох една малка ябълка и половин купичка картофена супа и вече не можех да дишам от тежко. А иначе като количество не съм погълнала кой знае какво за целия ден. Поне аз така мисля. Как го правите вие и какво ви е мнението по въпроса? Но моля ви, наистина бъдете реални, защото аз знам много добре какво може и какво не, но реалността е съвсем друга. Благодаря за търпението да изчетете всичко.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Просто се опитай да ядеш често, но по-нискокалорични храни Simple Smile
Не става дума за това, какво може и какво не, а кой ще сваля килограмите после Grinning
На този ръст и килограми трябва да качиш оптимално 9-10 килограма за бременността; ако са повече, после ще ти е по-трудно.
Заложи на плод-зеленчук, овесени ядки (засищат, но са с малко калории), сушени неозахарени плодове вместо шоколад, черен вместо бял хляб, изобщо по-малко тестени продукти.
Така или иначе ще ставаш все по-кръгла както и да се храниш Laughing и коремът ще ти тежи осезателно, ще ти е трудно да дишаш... но това е от бебето вътре, разбира се.
Не се вманиачавай по калориите, просто се стреми да се храниш с минимално обработени продукти, възможно най-близко до оригиналното им състояние.

# 2
  • Мнения: 161
 Joy Joy Joy
Да си кажа реално мен ми се хапва денонощно  Blush
висока съм 160 в момента съм в 5 месец и съм наддала 15 кг
не ми се мисли как се свалят
гледам положително на нещата пък в крайна сметка веднъж в живота ми се е паднало да
ям каквото си поискам в каквото количество искам и когато си поискам
Знам че не е правилно схващането че трябва да се яде за двама
но аз се чувствам изключително добре ходя 5 км на ден пеш
захвърлих ключовете на колата, ходих на ски и пак се стягам за почивка
При всяка жена това си е индивидуално
бях 42 кг и мисля пак да си възстанова формата след раждането
най - важното е да се чувстваш добре   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 570
Аз съм в 4 месец и това с подуването на корема и тежестта се получава и при мен. ooooh! С първата бременност нямах такива оплаквания - дори и в 9 м. не ми е било тежко.
Относно менюто за бременни, предполагам, че почти всички знаят какво трябва и какво не трябва да се яде, въпроса е дали е възможно да се спазва.
Аз се опитах да закусвам с плодове (както всяка сутрин правех преди да забременея), но от тях ми се гадеше. Sick Пробвах с кисело мляко за закуска - същата работа. Обаче ако закусвах с баничка, се чувствах добре. newsm78 Но се притесних, че от тези банички много бързо ще напълнея и започнах да закусвам с 2 филийки ръжен/пълнозърнест хляб, намазани с масло/крема сирене/пастет, кашкавал, красатвица и т.н. За обяд: ако съм в къщи, задължително хапвам супа и манджа, ако съм на работа - таратор, салата или нещо готвено, ако нямам възможност да обядвам в ресторант, си купувам сандвич или дюнер (това определено не е подходящо, но се опитвам да се случва  по-рядко). За вечеря  - яйца със салата, риба със салата, някаква манджа...
Най-добре е да се яде по малко и на често. Но това ми е възможно само през почивните дни, когато съм на работа, много ми е трудно за изпълнение.
За щастие идва вече пролетта, а с нея и по-здравословните храни. Wink

# 4
  • Мнения: 203
Na men sa6to mi e trudno da se hranq zdravoslovno kato sam na rabota, no v ka6ti se opitvam ...pove4e saladki i plod4eta... Wink
No ot utre sam bezrabotna taka4e po cql den 6te si qm mandji4ki i saladki... Laughing
Eto pone edna hubava strana na uvolnenieto mi... Cry
Bremenna v 3 mesec na kvartira..ujas!!!! Sad
Dobre 4e pone ne sam sama i moq lubim e do men ..do nas s beboka.. Crazy
Dano na nikoq da ne se slu4va !!!! Praynig

# 5
  • Мнения: 9 776
Е как така те уволниха като си бременна?

# 6
  • Мнения: 203
ami taka..tai kato az iskah da si dopla6tam usigorovkite 6efa mi ...govoril s moi rodnina (koito sa6to ima firma) i uj re6ili da me prehvarlqt vav firmata na rodninata mi i toi da mi pla6ta visoki usigorovki... Shocked
No ima malka podrobnost... rodninata mi neznael 4e vsa6tnost nqma da hodq na rabota i nama da mi pla6tat zaplata ot moita firma... i vsa6tnost v4era mi kazaha vav vtornik sled praznika da doida i da si vzema dokumentite i vgednaga da me prehvarlqt v dr. firma da me gubq vreme...i mi zadadoha vaprosa "Nali vse pak 6te minava6 da ni vijda6?"

# 7
  • Мнения: 203
a to ima i malko predistoriq imam nova kolejka i tai kato razbrah 4e sam bremenna v sofiq dokato bqh 1 sedmica otpuska  Grinning...tq prez tova vreme e govorila nqkakvi laji za men ..kakvi raboti sam kazvala da pravi da zakasnqva i takiva e6ta i 6efa mi i povqrval napalno vapreki 4e tq e na 27 godini tova i parvata postoqnna rabota sama e i mama i tate i izdarjat  Shocked
A az sam na 20 ve4e bremenna imam si dalgogodi6en priqtel i jiveem zaedno na kvartira ot 3 godini i 6te se jenim i taka...4e  na selqnkata qvno ne sam i priqtna i tai kato bqh edinstvenata jena vav firmata 1 godina tq e re6ila 4e lesno moje da se spravi s men...vapreki 4e raboti ot 3 sedmici i ni6to ne razbira ot reklama i dizain..i po4va ot nulata ...no e kasmetliika Vqrva i 6efa.!! newsm78

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Жожовик, опитай да пишеш на кирилица, ако искаш да те четат Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9 776
Защо не си кара на норм. осигуровки? Сега ако останеш без хич по-добре ли ще бъде? Аз съм в болничен по мое желание и без всякакви оплаквания  /да чукна на дърво/  от края на първия месец на бременноста, каквото и да получавам все е добре. Досега още не са ми изплатили нищо от болничните /очаквам др. седмица/, но и аз имам мъж, пък и заплата чакам, защото бях си пуснала най-отначало няк. дни отпуска. Всъщност темата тук беше друга. Благодаря ти за писанието.

# 10
  • Мнения: 203
a nai-tapoto e 4e 6efa ne govori za uvolnenie ili 4e ne e dovolen ot men ili kakvato i da bila zabelejka...prosto tai kato 6te se vodq v druga firma nqma smisal da hodq tuk na rabota za kakvo da mi pla6ta na men kato tq devoikata e samo na 300 lv. zaplata...nali kade e logikata da pla6ta na men pove4e pri tova... i to s nqkakvo tapo opravdanie  newsm78"Te sigurno 6te te nazna4at na mnogo po leka rabota s malko rabotno vreme"  newsm78
Na men sega se edno mi e tejko po cql den na komputara.
Mnogo selska proqva ot taq sme6na firma!!! #2gunfire

# 11
  • Мнения: 8 999
А може просто да ти става лошо от киселини в стомаха?
Аз си ядях както преди да забременея, с тази разлика, че поглъщах и по една баничка /задължително/ на обяд - страшно обичам, но винаги съм се въздържала. От баничката ми ставаше още по-гадно и тежко, ама какво да направя, като са ми толкова вкусни. Пък и оправдание си имах - бременна жена, полага й се.
Наддадох около 15 кг. за цялата бременност.
Но пък се движех много - ходех на работа до последния ден преди да родя и ежедневно правех по няколкочасови преходи.

# 12
  • Мнения: 9 776
До момента /пак чукам на дърво/ нямам никакви проблеми, освен тежестта в стомаха - нито киселини, нито гадене , нищо. Само дето гърдите ме болят,  но аз винаги съм си била така и преди цикъл. Е сега поне са по-големи /гърдите/. Но аз нямах проблеми и с първата си бременност преди 10 години, така че това не ме изненадва. Просто ми беше любопитно дали ям като нормална бременна и честно казано се успокоих, че не само аз се изкушавам от това-онова. В края на краищата и ние сме хора, а пък аз и преди съм яла каквото ми се яде и не съм имала проблеми с кг. Е, не съм както съм била на 20 год., но 52 кг съм си поддържала винаги след първото ми раждане. С първата си бременност тръгнах от 45 кг. някъде, бях много слаба и в 4 месец бях вече към 53 кг. Общо наддадох около 17 кг, а като се прибрах вкъщи след раждането бях 54 кг и няк. дни по-късно - 52. И така 10 години вече. Надявам се сега да не наддам повече от 10 кг. Но кавото стане. Да сме живи и здрави.

# 13
  • Мнения: 8 208
При първата ми бременност си се хранех съвсем нормално, както преди това. Не забелязах никаква промяна на хранителните ми навици и на апетита ми. Никога не ми се е случвало и да ми се дояде нещо, което преди това не съм обичала. Наддадох 16кг, голяма част от тях в 4-я и 5-я месец, когато в продължение на 2 месеца работех на две места и задължително трябваше да се придвижвам с колата, за да успявам. Лесно си възвърнах след раждането предишните килограми и дори още няколко надолу. Сега също няма промяна на хранителните ми навици и ми е странно като чувам другите майки да разказват за периоди, когато страшно много им се е ядяло нещо определено. Сега се надявам отново да се размине максимум с 15кг - разбрах че те не са толкова страшни, колкото ми изглеждаше в началото.

# 14
  • София
  • Мнения: 570
На мен също през първата бременност не ми се е прияждало нещо повече от друг път.  Постоянно някой ме черпеше с нещо, аз все отказвах, ама насила го взимах и после не го ядях, а го изхвърлях. Много ми беше странно как на други жени им се прияжда нещо и си мислех, че това е от каприз и лигавене.
Да ама сега, втория път, и аз разбрах какво е да ми се прияжда. И не го правя от лигавене. И си опитвам от всичко, което ме черпят. Wink

Общи условия

Активация на акаунт