Слинг - начин на употреба

  • 1 692
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 235
Майчета, докато бях бременна си поръчах слинг от една съфорумка. Момичето излезна сериозно и съвсем скоро се сдобих със страхотен слинг. Сега обаче откакто съм с бебето много ми се иска да го ползвам, а не знам как. Гледах в нета, снимки, инструкции, клипчета, но не съм много сигурна че слагам вътре бебето правилно. Моля, мамите които ползват успешно слинга да погледнат и да си кажат мнението.

СНИМКА 1
СНИМКА 2

# 1
  • Мнения: 5 401
Pampita, за мен си сложила бебчето съвсем правилно.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 829
Има и още един вариант за слагане на легнало бебе. Сложи си слинга, както си се слага, само че без бебе. Остави го малко по-хлабав. След това го свали, като го изхлузиш от рамото, без да го откопчаваш. Постели 1 кат от плата на леглото, там където трябва да е бебето и сложи бебето да легне по ширината на слинга (т.е. слинга е широк напр. 90 см-в единия край главата-в другия край-крачетата на бебето.). След това промушваш главата си, едното рамо и едната ръка през слинга, така че главата на бебето да е откъм промушената ръка, рамо и глава и готово Grinning
Не знам дали изобщо нещо се разбра от обяснението, ама толкова мога Grinning

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И на мен ми изглежда добре сложено - достатъчно е високо и би трябвало да ти е удобно? Ако ти или бебето не се чувствате комфортно, може да опиташ да наместваш, отпускаш или пристягаш, докато стане по-добре. Бебката ти расте и скоро може да не й е удобно крачетата да са вътре в слинга - може да пробваш и да ги изкараш отвън, тогава няма да може да слагаш вътрешната част на слинга така добре опъната по теб.
Ако бебето плаче, като го сложиш, опитай веднага да започнеш да се разхождаш, да го подрусваш или да го накърмиш, за да почне да свързва слинга с приятни емоции. И най-вече - не се отказвай бързо, дори за момента още да се чувстваш тромаво и непохватно - трябва малко практика и после става втора природа (както с кърменето Laughing).

# 4
  • Мнения: 1 691
И на мен ми изглежда много добре. Ако нещо не е сложено както трябва, веднага се усеща - или ти придърпва, или се налага да се наведеш на една страна... абе става си неудобно. А при теб си изглежда много стабилно.

# 5
  • Мнения: 1 947
   Аз не можах да разбера къде е главата, къде са краката. Joy
Само гледай главата да е по-високо, за да не повърне. Simple Smile
Така и не успях да я нося моята щерка на люлка, че все ми
пречеха гърдите, а и тя беше едричка. Но като стана на 1 месец,
започнах да я нося така: http://i6.photobucket.com/albums/y223/marani/MALENAgodina1/13-09.jpg?t=1204242090 
   Обаче, като гледам, твоят слинг е с халки.  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 235
Краката са откъм халките. И мен ме притеснява това че краката й идват по-на високо.

# 7
  • Мнения: 1 947
А тук гледала ли си инструкциите? http://www.estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&it … 7000&cid=7030   

# 8
  • София
  • Мнения: 235
Гледам, гледам и чета, но люлка с извадени крачета не мога да направя, а Габи се скъсва да реве, защото някак си дупето й увисва отвън.

# 9
  • Мнения: 2 829
Опита ли бебето да е по хирината на плата, а не по дължината? Звъчи нелогично, но е по-удобно Grinning
Иначе, ако така, както я слагаш и е удобно-носи си я така.

# 10
  • Мнения: 988
Краката са откъм халките. И мен ме притеснява това че краката й идват по-на високо.

Не се притеснявай, аз носих моята щерка точно във същия вид в началото и и беше удобно. А за да не и увисва дупето и да е по-изправена, опъни средната част на слинга през халките - не долния или горния ръб, както го датягаш, а хвани в шепа плата между двата ръба и поиздърпай през халките, така се обира "чувалчето" и бебето лежи малко по-изправено. Можеш да пробваш да я слагаш така, че главата и да се опира на плата, но на края му, за да и е по-откирто пред лицето.

Справяш се чудесно, повечко носене му е майката за да свикне, и пробвай с музика и танци - нашата заспиваше 60 сек. след началото на някой хубав валс. Първите месец-два не се отлепяше от мене и така се хранех, правех си кафе, седях на компа - всичко  Mr. Green А какви страхотни разходки сме правили - витоша, паркове, из центъра... В зоопарка пък попаднахме на няколко "слингаърчета" като нас и дори не бяха от форума  Flutter

И досега няма по-удобно нещо за мен, а тя е на почти две години. В яслата в началото ни се пулеха като ме видят да я донасям, но свикнаха  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт