Проблем със захранването

  • 395
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Мами,моля ви помагайте бебчо е на 5 месеца и эапочвам да го эахранвам със эеленчуково пюре но,неэнам дали не бъркам някъде.Преди АМ ли давате пюрето или след ,много эор ще видя май плаче и плаче иска първо млякото и след това пюрето,а неэнам дали е правилно така Embarassed

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 14:03 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз давах първо пюрето и след това дохранвах с кърма.
Да не би да е прекалено гладен и да няма търпение да яде от лъжичка?
Какво пюре даваш-домашно/купено, от какъв зеленчук?
Може да не харесва самото пюре.
Може да му е прекалено гъсто. Нашата педиатърка препоръчваше в началото на захранването пюрето да е с консистенцията на гъста боза.
Добави АМ или кърма в пюрето. Така вкусът е по-мек и по-приятен.
Аз съм давала само млечно-зеленучкови пюрета. Чисто зеленчуково Иво не е ял.

# 2
  • Мнения: 745
На мен ми се е случвало да не иска пюрето първо.Давам ,пък той рев!!!При нас си беше от глад.Затова се налагаше да яде мляко и после пюре.Случайте са били няколко.
По принцип първо се започва с пюрето,а после млякото.Когато е зеленчуково.

# 3
  • Мнения: 1 049
Храни го известно време преди часа, когато огладнява за да има тьрпението да яде от льжичка и да не плаче. И на мен ми прилича, че плаче от глад.  baby_neutral Млякото по принцип се дава за дохранване след пюрето, защото то постепенно ще намалява докато преминете изцяло на пюре.

# 4
  • Мнения: 23
Правя му домашно от картоф слагам и мляко да се раэреди но явно трябва малко преди часът эа хранене да го давам че да свикне.Ще стане поне винаги точен като майка си Laughing буди се и огладнява 5 мин преди часът за хранене

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 16:10 от Vivi

# 5
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз започнах с млечно-картофено пюре и моето бебе го ядеше.
Но много майки са писали,че техните бебета не го харесват.
Пробвай с някое друго-тиква, например. Повечето бебета я обичат. Тя е и по-сладка. След това към нея може да добавиш картофи.

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 10:48 от Vivi

# 6
  • Мнения: 1 089
Според мен, ако не иска по-редичко млечно-зеленчуково пюре, имаш няколко варианта - първо - можеш да изчакаш още месец, да навърши 6 месеца, аз съм захранила даже на 6 и нещо, второ - може да опиташ да започнеш и с оризова каша - тя е по-сладка, можеш да я правиш по-рядка и по-лесно се приема от бебчето. По-късно, когато свикне да яде с лъжичка кашата , може да опитате пак млечно-зеленчуково пюре.
Имай предвид, че в началото бебетата хапват по 2-3 лъжички и постепенно се увеличава количеството, няма за къде да бързате.

Общи условия

Активация на акаунт