гумен пъзел за под и игра откъде във Варна

  • 10 580
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Искам да купя за пода като изолираща постелка гумен пъзел голям , само че по интернет магазините и по магазините за детски играчки нямаха , преди гледах във Вега ,но са ги свършили , откъде мога да купя такова нещо  бебчо вече има нужда да се обръща и пълзи, а няма какво да сложа на пода .Ако има в някой онлайн магазин също ме интересува

# 1
  • Мнения: 1 167
И аз се интересувам.

# 2
  • Мнения: 502
от хиполенд каза една приятелка че е взела, но съм чувала че и в пикадили ги има.

# 3
  • Мнения: 2 631
Нашият е от Хиполенд.
Има обаче и в Мечо Пух, както и на едно магазинче на Чаталджа, точно това, което е срещу бариерата в самия пазар, до чешмичката  Peace

# 4
  • Мнения: 156
това е нещо подобно. ние имаме един ама е около 1 кв.м голям
http://www.kasidabg.com/babyono-products_id-5292.html

# 5
  • София
  • Мнения: 593
Аз само да ви кажа ако е само за пода не купувайте такъв като горният защото формите вътре много изпадат има и дребнички части които по-малко дете може да погълне.Моя сега как съм го облепила не е истина Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
наскоро се коментираха тук тези пъзели, че са опасни и отровни. в ЕС са забранени, защото съдържат отровни вещества, а бебетата ги дъвчат.
не ги купувайте.

# 7
  • Мнения: 156
Това беше супер смешно. Къде са забранени? Та те са произведени в и за европейския съюз Simple Smile))). Пък и като гледам моят е с частички минимум 5 см. Е не знам да има дете с такава уста Simple Smile)).

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
Това беше супер смешно. Къде са забранени? Та те са произведени в и за европейския съюз Simple Smile))). Пък и като гледам моят е с частички минимум 5 см. Е не знам да има дете с такава уста Simple Smile)).

много е смешно да.  нищо не е произведено в ЕС, не се и надявай. всичките са китайски и са включени в списъка с опасни и вредни играчки на Европейската комисия.

ето ти линка:

http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex_search.cfm … uzzle&vanaf=1

потърси по-надолу в страницата за puzzle mat.

ето какво пише за материала, от който са направени:

This product poses a chemical risk because it contains chemical substances such as, e.g.:

- aceto phenone,
- dimethyl benzene methanol,
- ethyl benzene,
- xylems,
- 2-phenyl-2-propanol.

These substances have harmful and irritant effects on skin, mucous membranes and central nervous system. While playing, a direct relatively long-term contact of the toy with the skin of a child is clearly unavoidable and a possibility of aspiration of chemical substances highly probable. This toy does not comply with the Toys Directive and the relevant European standard EN 71-1.

колкото до устата, драги татко №1, не знам колко ти е голямо детето, но да знаеш, че бебетата и малките деца лапат и дъвчат всичко. в случая, опасността не идва от поглъщане на дребни частици, а от отделяне на отрова при дъвкането на гумата.

айде сега - кажи мерси и извинявай. ако си татко №1, ще се замислиш точно секунда, преди да изхвърлиш килимчето. аз така направих с нашето.

# 9
  • Мнения: 1 650
доколкото видях пише за определени модели и за определени производители, а не за всички
повечето от тях вярно са произведени в китай. Доколкото си спомниям в къщи имаше такова и нямаше дребни части които могат да се погълнат, за химически съствав разбира се не знам

# 10
  • Мнения: 156
Мислиш ли че нещо което се продава в -германия или англия или белгия има опасни съставки? Има гумени гризалки за дъвчене но никои не казва че са опасни. Не съм съгласен да се слага всичко под една черта. Може найстина да има нещо некачественно но айде Simple Smile) сега пък всичко да е такова.

# 11
  • Мнения: 988
Татко №1, в линка с опасните продукти е описана точно тази марка пъзели-килимчета, които се продават масово в България и за които пита авторката на темата. Инфото си е съвсем релевантно, за никаква уравниловка не може да става дума. Нашият пъзел заминава в коша още сега, заедно с всички китайски играчки "куче марка" които не са направени по лиценз на солидна позната фирма.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 360
не знам какво се продава в Англия и Германия - знам какво се продава тук. всички пъзели от този род, които се продават тук,  са китайски и са направени от един и същи материал. даже една майка беше докладвала, че е видяла в детски магазин точно същата марка, която е посочена в съобщението на Комисията.

и между другото, ако следиш американски сайтове за отглеждане на деца, най-редовно публикуват и там т.н. safety recalls - изземване от пазара на опасни играчки. половината от играчките, които са посочени като опасни на страницата на Европейската комисия, са намерени именно на пазарите на Западна Европа. не си мисли, че продажбата на дадена стока в Европа или САЩ е гаранция за сигурност.

и накрая - аз дадох материал за размисъл, но всеки си решава сам. имаме всички глави на раменете си, използваме ги кой както може.

# 13
  • Мнения: 4 335
Видях ги в Хиполенд,но сьм 4увала,4е не били хубави за ползване.

# 14
  • Мнения: 585
благодаря момичета , определено вече няма да купя такъв пъзел бебо дъвче всичко до което се докопа

Общи условия

Активация на акаунт