Как да се справя със задната хрема

  • 35 799
  • 57
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Помагайте момичета.Почти постоянно малкия е със задна хрема.Чувам  как му прохърква нослето.Заради нея изпи два Зината,но всичко беше временно.А много често имам чувството,че тя възпалява гърлото.Пробвам да лекувам хремата,слагала съм му различни капки за нос,инфлуцид,ренитал и какво ли още не,но резултат няма.Всичко е временно.Сега му избиват два кътника и предполагам че хремата е от тях,но така имам усещането че детето ми не е здраво.

# 1
  • в баира
  • Мнения: 861
Дъщеря ми е със заден ринит. В началото си мислех, че всичко е от третата сливица, но хремата продължава и след нейното отстраняване. Дори се появи хъркане както през нощта, така и в будно състояние - като диша, похърква. Докторите ми казваха да давам коларгол, но и от това не мина. Заведох я при един доцент в Пловдив и той направо се уплаши от състоянието й - толкова се е задръстила, носната й лигавица била раздута (нямам предсатав какво ще рече това). Изписа ни един месец да пие сироп Aerius, спрей Назонекс и да мажем гел Виброцил. След месец ще правим снимка на синусите и сме на преглед.
Дано при вас да не е толкова влошено състоянието. Бързо оправяне!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Водила съм го на УНГ и той каза трета сливица.Иначе и аз му давам Зиртек,ако не се лъжа идеята е същата като на Aerius-а.
Благодаря ти Фифундрела.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 83
Помагайте момичета.Почти постоянно малкия е със задна хрема.Чувам  как му прохърква нослето.Заради нея изпи два Зината,но всичко беше временно.А много често имам чувството,че тя възпалява гърлото.Пробвам да лекувам хремата,слагала съм му различни капки за нос,инфлуцид,ренитал и какво ли още не,но резултат няма.Всичко е временно.Сега му избиват два кътника и предполагам че хремата е от тях,но така имам усещането че детето ми не е здраво.

Взеха ли секрет от нослето на малкия преди да изпишат Зината?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Взеха ли секрет от нослето на малкия преди да изпишат Зината?
Ох,не.От кога се разправяме да направим тези изследвания и си оставяме само с приказки.И от гърлото щяхме да вземаме.Лошото е че пред кабинета на педиатърката винаги е такава лудница,че шанса да си лепне нещо по-сериозно е голям

# 5
  • Мнения: 2 700
Аз съм третирала задна хрема с Цитросепт,  но с угоровката, че хремата е била инцидентна такава, а не хронична. Вече от 4-5 години насам не купувам никакви капки за нос.
Пробвай с Цитросепт - бидейки на базата на грейпфрут, ако не помогне, поне няма да навреди. Все пак се води "природен антибиотик" Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря solaris ммислила съм по въпроса,но не съм сигурна дали ще го пие.Доколкото разбрах е много горчив.А моето диване и в сок да му го сложа ще го усети.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 83
На ул. Генерал Столипин 18 има лаоратория ( Лаборекспрес 2000) телефлон 647337. Поради причината, която ти изтъкваш и аз не ходя всеки път за направление, а направо го водя в лабораториятя зад Червения площад.

# 8
  • Мнения: 2 700
Глухарче, не става въпрос за пиене, а за капане в носа. Stop В момента не помня дозировката, но на листовката си пише колко капки в колко вода се разтварят и се капят в носа с капкомер.  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ааа ooooh!.Благодаря solaris

# 10
  • Мнения: 3 929
Ние сме на вашата възраст и също със заден ринит. Капкито от Цитросепт наистина помагат. Ако на вас не помогнат, то поне наистина няма да ви навредят. В 1 с.л. преварена вода се капят 2 капки Цитросепт и се слагат по 3-4 капки от тази смес във всяка ноздра 3-4 пъти дневно.
Най-доброто обаче е постоянното, няколко пъти на ден промиване на носа със Стеримар или физиологичен разтвор, за да се изкарват секретите през носа навън, а да не се стичат в гърлото.
На нас педиатърката ни препоръча да капя по 1 капка във вяка ноздра 3 пъти дневно вит. С, а останалото количество от ампулата - някъде около половината - да я давам през устата, докато укрепнат кръвоносните съдове на нослето. И това се прави всеки ден, поне 1 година.
Освен Цитросепта много ни помага къпането. Като загрея банята с топлата вода и от самата пара започват да му изтичат секретите от носа. Освен това, докато се къпем, оставям в банята една тенджера с отвара от лайка, току що свалена от котлона - един вид инхалация с лайка, а после слагам тенджерата на радиатора, с който се отопляваме. Вече избягвам да отоплявам вечер, че много пречи на носа и дишането.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 867
По едно време голямата ми дъщеря беше с постоянна задна хрема. Доктор я научи как да си прави промивки с физиологичен разтвор. Тогава спрейовете с морска вода все още бяха рядкост. Та по една спринцовка физиологичен разтво във всяка ноздра няколко пъти дневно много облекчаваше положението. Иначе капките стигат до секретите и там си остават - безполезни.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,аз за това престанах да му слагам капки,просто нямат ефект.
zuki ти направо ме разби,цяла година.Толкова ли е трудно лечението.

# 13
  • Мнения: 3 929
Да,аз за това престанах да му слагам капки,просто нямат ефект.
zuki ти направо ме разби,цяла година.Толкова ли е трудно лечението.

Не става въпрос за лечение, а за укрепване на кръвоносните съдове и на имунитета. А иначе само физиологичният разтвор или Стеримарът помагат - промиват секретите и ги изкарват навън, за да не се стичат по гърлото и да се усложнява положението.

# 14
  • Мнения: 377
За задна хрема съм чувала от нашата д-рка ,че не е добре да се използват капки , защото полза нямало .Промивам нослето със стеримар и те изтичат.Капала съм вит.С ,но не ни помогна.Най-добре се повлиява обаче от хомеопатичните гранулки Хидрастис .Добре е наистина да се вземе секрет , за да се установи дали не е някоя бактерия.Успех и дано се преборите с проблема бързичко , че знам колко е неприятно.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Днес отново ходих при педиатърката,за да се консултирам дали да не го заведа на специалист УНГ и се оказа че гадната хрема адски му е възпалила гърлото.
Да zuki точно така ми каза и педиатърката лечение няма,а просто трябва да се подсили имунитета на детето,за да се справи организма сам.
Много ви благодаря,че обърнахте внимание на проблема ми  bouquet

# 16
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Ще се включа, макар че при на снещата стоят малко по-различно.
дъщеря ми има астма и често , както ти често - почти винаги хремата води до спазъм.
Преди три седмици се справихме с хремата без капки за нос и без сиропи за кашлица, а само с инхалации и физиологичен разтвор с помощта на инхалтор и веднага след това гимнастика. Детето се поставя да легне, така че главата да е по-ниско от дробчето и се почуква с ръце по целия дроб, така че навлезлите там секрети да излязат, като едновременно с това се подканя детето да кашля колкото може повече. Това правим с цел секрета да не се задържа в дробовете и да се развиват по-тежки състояния.
За съжаление отново сме с хрема и отново започваме това лечение, вярвам че отново ще има същият бърз ефект, но за да подсилим имунитета сериозно се замислям и аз за този ситросепт.
Успех на всички в този хремав сезон.

# 17
  • Мнения: 1 163
И ние сме почти постоянно със задна хрема, в резултат на което доста често пием антибиотици. КОгато беше най-зле и направих посявка и познайте оказасе, че няма нищо. ВОдих я на незнам колко специалиста УНГ едните казват да и се извади сливицата, другите да не се вади иди ги разбери, но общо взето и аз незнам какво да правя. Ще следя темата с интерес, защото съм заинтересована. Ние възпали ли ни се третата сливица и гърлото и антибиотика не ни се разминава даже и в момента е болна.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Глухарче, трябва да се вземе секрет от носа и гърлото. Без направление ще платиш от 6 до 10 лв. Може от 3 сливица да ви е постоянният секрет. Но наистина при някой деца като се отстрани третата сливица проблемите не спират. Трябва да се засили имунитета. Не прекалявай с капките, може да навредиш на детето. Опитай с Цитросепт, ако не помогне няма да навреди със сигурност.
Успех.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Спряла съм абсолютно всички капки в момента.Сега лекувам гърлото,но лошото е че ако не спре този секрет след една седмица гърлото му ще е в същото състояние Sad

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Заведи детето на добър специалист УНГ, ако трябва и плати прегледа. От Варна си гледам там има добри доктори сигурно. Не се занимавай с личната докато не е станало късно вземи мерки.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Заведи детето на добър специалист УНГ, ако трябва и плати прегледа. От Варна си гледам там има добри доктори сигурно. Не се занимавай с личната докато не е станало късно вземи мерки.
Ходих при един от най-добрите във Варна д-р Папуров.Каза ще вадим трета сливица,но след 3-тата година.А до тогава...?

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защо ще я вадите много ли е възпалена, в каква степен?
Не е гаранция, че като я извадите нещата ще се оправят. На наши познати детето им преди да извадят третата сливица си беше вечно болно, вечно със проблеми с носа. Извадиха я, но ефект няма. Сополите са си загнездени в носа му почти постоянно. Капки за нос му слагат от бебе и почти нищо не му действа вече. Много ме съмнявам, че детето беше със стрептококи дълго време докато ги открият и започнат да ги лекуват. Сега от тези чести инфекции се установи , че са засегнати и очите.Затова ти писах да вземете секрет ако има нещо да се лекува навреме.

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 17:24 от ivben

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ivben,явно ще трябва да натисна личната да вземе секрет.Ако не се навие ще отида в някоя лаборатория.

# 24
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Ваденето на трета сливица определено може да помогне.
Когато за бях дете имах постоянно такива проблеми и когато ми я извадиха - всияко се оправи. Лошото беше, че дали защото не беше извадена добре или по друга причина - след 7-8 год израстна наново и пак ми я вадиха. Сега нямам такива проблеми.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Отидох в частна клиника и взеха секрет на малкия.В четвъртък ще са готови резултатите,а до тогава отново ще лекуваме гърло и кашлица Rolling Eyes

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано да няма загнездена някоя гадина Praynig. Бързо да се оправяте!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Дано да няма загнездена някоя гадина Praynig. Бързо да се оправяте!
Благодаря ти.И аз казвам дано да няма,но така поне ще разбера причината за тази хрема.

# 28
  • София
  • Мнения: 492
Глухарче, най вероятно причината за главоболията ти са в третата сливица. За това стискай зъби докато навършите 3 години и вярвай, че всичко ще бъде ОК след това... Peace Пиши какви са резултатите...
п.п. Пробвай Цитросепт Wink 

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 11:11 от kamelita

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не винаги когато се извади третета сливица сополите приключват обаче. По добре е всичко да се лекува навреме за да не се стига до възпаления на третата сливица.

# 30
  • Мнения: 433
Моя син е на 8 год. и още на 3год. му казаха ,че има трета сливица.Но понеже знам от ходенето по доктори ,че ако се извади до 9год. може пак да се появи аз не се съгласих на тази операция.Също беше постоянно със секрети от носа.На посявките даваше ,че няма нещо.Изписваха му постоянно антиалергични сиропчета,но аз като видях ,че не действат спрях да му ги давам. От 4годишен го лекувам само с народна медицина ,като се опитвам да му засиля имунитета.От една година му давам витамини от една фирма казва се Форевър ливинг продъктс( доставят се само с дистрибутори)и съм много доволна ,като се има предвид,че съм предубедена към този вид продукти.Ако искаш пробвай ,но те са за деца над 2г.(не зная вие на колко сте).

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На 2 и половина е дребния.Не съм ги чувала тези витамини.

# 32
  • София
  • Мнения: 492
Моя син е на 8 год. и още на 3год. му казаха ,че има трета сливица.Но понеже знам от ходенето по доктори ,че ако се извади до 9год. може пак да се появи аз не се съгласих на тази операция.Също беше постоянно със секрети от носа.На посявките даваше ,че няма нещо.Изписваха му постоянно антиалергични сиропчета,но аз като видях ,че не действат спрях да му ги давам. От 4годишен го лекувам само с народна медицина ,като се опитвам да му засиля имунитета.От една година му давам витамини от една фирма казва се Форевър ливинг продъктс( доставят се само с дистрибутори)и съм много доволна ,като се има предвид,че съм предубедена към този вид продукти.Ако искаш пробвай ,но те са за деца над 2г.(не зная вие на колко сте).
Аз съм чувала за тази фирма. Те основно работят с продукти от алое, както и с пчелни продукти.  Peace

# 33
  • Мнения: 382
При моята бебка задната хрема се появи след боледуване.По мое настояване педи пусна изследване на носен и гърлен секрет и се оказа,че малката има Стафилококус Ауреус  в носа,гърлото е чисто. Лекувахме 10 дни с Бактробан,изчакахме около 10 дни(така каза педи,че било хубаво) после пак пуснахме изследвания.Днес взех изследването-Ст.ауреус в носа.Откачам вече.Много са упорити тези гадинки.Дано при вас се размине без бактерии. Hug

# 34
  • Мнения: 269
Момичета, бъдете внимателни с Цитросепта!
Преди време една от потребителките беше пуснала тема, че от това лекарство е направила жестока алергична реакция.
Знам, че е силно, и далеч не безобидно лекарство.
По темата - аз лекувам задната хрема със Стеримар.
Хубаво е ако успеете да научите детето да си "издухва" нослето.
Успех, Глухарче, дано да нямате бактерии!

# 35
  • София
  • Мнения: 492
По темата - аз лекувам задната хрема със Стеримар.
А с този Стеримар при непрекъсната употреба знаеш ли каква беля можеш да направиш на носата лигавица...?  Naughty По добрия вариант е Натриев хлорид - банка (едно и също е...и е доста по изгодно) Peace

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По темата - аз лекувам задната хрема със Стеримар.
А с този Стеримар при непрекъсната употреба знаеш ли каква беля можеш да направиш на носата лигавица...?  Naughty По добрия вариант е Натриев хлорид - банка (едно и също е...и е доста по изгодно) Peace
Е то не е ли почти същото,все си е солена вода.
Още чакам изследванията,вчера трябваше да са готови,имала много работа микробиоложката.Добре,че Павел е добре в момента и не е толкова страшно забавянето.

# 37
  • София
  • Мнения: 492
Е то не е ли почти същото,все си е солена вода.

Стеримара е флакон под налягане. И не е хич добре да се третира непрекъснато лигавицата със струя под налягане , имайки впредвид колко е нежно там мястото особено при малки деца...може да доведе до пукане на капиляри или до атрофия на лигавицата.  Naughty

# 38
  • Мнения: 269
А, кой е казал, че имаме хрема непрекъснато?
Когато имаме хрема и секретите се стичат към гърлото, правя промивки със Стеримар. Основното е, обаче, издухването на носа.

# 39
  • София
  • Мнения: 492
А, кой е казал, че имаме хрема непрекъснато?
Когато имаме хрема и секретите се стичат към гърлото, правя промивки със Стеримар. Основното е, обаче, издухването на носа.
Никой не е казал. Не съм визирала никой!  Просто споделям мнение и опит... като започна да и тече кръв от носа на мойта ......и забравих за този стеримар.

# 40
  • Мнения: 269
Съжалявам, че при вас е станало така!
Има и едни балсамчета за нос Низита, те вършат същата работа и плюс това омазняват лигавицата, та нослето да не се запушва. Препоръчват се дори при бебета.

# 41
  • София
  • Мнения: 492
Съжалявам, че при вас е станало така!
Има и едни балсамчета за нос Низита, те вършат същата работа и плюс това омазняват лигавицата, та нослето да не се запушва. Препоръчват се дори при бебета.
А това балсамче върши ли работа за такъв вид хрема? Че и ние в момента сме с такава, даже виждам че и се стича секрет по двете дъги... ooooh!

# 42
  • Мнения: 269
Ами на нас ни го препоръчаха по-скоро за да не се запушва нослето нощем. Иначе си е солено и действа като Стеримар.
Пробвали ли сте с хомеопатия?

# 43
  • София
  • Мнения: 492
Да неведнъж...и в момента сме на хомеопатия. Но нещо ефект не виждам... Rolling Eyes
Не и се запушва, напротив даже...все шмърка.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Такааа,изследванията са готови.Няма гадинки нито в носа,нито в гърлото.Това е добре,но пак си остава въпроса за причината за тази хрема.

# 45
  • София
  • Мнения: 492
Такааа,изследванията са готови.Няма гадинки нито в носа,нито в гърлото.Това е добре,но пак си остава въпроса за причината за тази хрема.
Причините може да са много. На дъщеря ми (с махната 3 та сливица преди 4 години) ни казват , че може да е на алергична основа тази хрема, или пък от третата сливица остава слабо място там, или пък от времето....и така все си лекуваме тази задна хрема, кой кво прави тя е все със сополи стичащи се отзад... Tired примирих се...важното е че няма бактерии (от време на време и пускам секрет). Лекувам я чинно без да и се притеснявам толкова(та то ми писна)... Tired
В момента е на цитросепт и хомеопатия.

# 46
  • Мнения: 382
Такааа,изследванията са готови.Няма гадинки нито в носа,нито в гърлото.Това е добре,но пак си остава въпроса за причината за тази хрема.

Браво на вас!!!Добре де,киха ли детето или само сумти  с нослето?Кашля ли нощем?Ако не киха според мен не може да е алергичен ринит или някаква алергия.Дано минава бързо,че се измъчиха дечицата ни! Praynig

# 47
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Киха от време на време,но в рамките на нормалното ми се струва.В четвъртък бяхме на лекар,беше в перфектно състояние,а тази сутрин носа отново текна.Сутринта дори понакашляше,но спря.Не мога да му слагам капки,защото до вчера му слагах едни.Вече се чудя какво става,вируси ли си лепим през два дена.Писна ми.
kamelita с какво лекуваш детето

# 48
  • Мнения: 213
Ние сме със същият проблем - задна хрема ooooh! Сополи вече няма, сменихме 4вида капки досега, но секрета продължава да се стича назад и от това кашля. Това е от един месец насам. Вече не знам какво да правя Confused Кашля само сутрин, след ставане от сън и рядко през деня (като се поизмори). Лекарят казва, че  е заден ринит и толкова, не било нужно да правим изследване за секрет. И всичко започна откакто започна да ходи на ясла Confused

# 49
  • София
  • Мнения: 492
Глухарче, педиатърката след преглед, и изписа Rhinital. Вече и го давам 5-ти ден и има вече подобрение.  Peace Верно, че по бавно става с хомеопатия, но поне и действа.  Hug

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 17:25 от kamelita

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е че аз имам ринитал,до скоро му го давах в комбинация с инфлуцид заради хрема.Но ми се струва че той по скоро е профилактичен.
snoye и при нас проблемите започнаха след тръгване на ясла.

# 51
  • Мнения: 2 732
офф и моята е със запушен нос сега пръскам със Стеримар

# 52
  • Мнения: 114
ринитал не са ли хапчета

# 53
  • Мнения: 2 732
ринитал не са ли хапчета
да ,смучат се

# 54
  • Мнения: 2 018
И нас ни измъчва задна хрема, но ни откриха и коки. Сега се лекуваме с Клацид. Дано се оправи, че вече повече от месец вече, нищо не ни помогна  Tired

Глухарче - да не би да имате алергия към нещо  newsm78 Ние първо проверихме за алергия - оказа се, че няма.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не сме проверявали за алергия,но редовно пие Зиртек.Последния път го пи около месец и половина без прекъсване,ако са на алергична основа нямаше ли да има подобрение newsm78
kamelita последните ми наблюдения от хомеопатията са че ако са изписани правилно действат дори по-бързо от другите лекарства.Едни хапченца за гърло му бяха изписали вече два пъти го спасявам без усложнения за два-три дни.

# 56
  • София
  • Мнения: 492
Глухарче, има нещо вярно.... Peace Аз съм доволна и на това , че все пак започнаха да и действат, пък независимо че е по бавно   Hug...защото преди изобщо не и помагаше хомеопатия, без капки на антибиотична основа не минавахме... Tired
Но аз ти казах и в по преден мой пост - заради третата сливица ви е всичко... Peace

# 57
вече на няколко пъти чувам теории на някои специалисти УНГ,единия от които и светило в пластичната хирургия,които твърдят,че лигавицата на носа била нестерилна среда,така че нямало нищо необичайно в това,там да има бактерии!Което и не пречело при това!  newsm78 малко не съм съгласна с това,но странното е,че лекари го твърдят.Аз лично при проблем на който и да е,дали на мен или на детето,винаги пускам секрет - гърлен и носен,ако има причина - тя се лекува със съответния АБ.Винаги,особено при малките деца е добре да се включи антиалергичен сироп например,тъй като децата са по-чувствителни,лесно им се подува лигавичкта на гърлото и нослето и затруднява дишането.

Общи условия

Активация на акаунт