Много ми е любопитно

  • 1 011
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Много ми е любопитно от кога може да се дава на детето месо от дивеч,например от сърна или от див заек

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Никак не бих бързала с това. Дивечовото месо е много по-жилаво и трудно за дъвкане, а и има по-голяма опастност от зараза с различни паразити. Айде сърна и заек не чак толкоз, но дивите прасета може да пренасят трихинелоза, от която не винаги  се оцелява.
На бебе не бих дала, евентуално след 3-4 год. възраст примерно.

# 2
  • Мнения: 6 438
Само заек-друго не  Peaceзаради опасността от трихинелоза Аз не бих яла сърна.  Naughty

# 3
  • Мнения: 5 401
Заешкото и пуешкото месо са едни от първите при въвеждане на месото, но сърнаааа твърдо НЕ!

Пък аз никога не съм яла такова месо и някак вътрешно се възпирам да си представя какво ли е.. И зайче не бях яла докато не дадох на Каби, ама..   newsm78 Embarassed

# 4
И аз не бих дала дивеч, независимо какъв!  Peace Дори и заек, знаеш ли, с какво може да се е заразил!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Заекът в пюретата е питомен... Няма нищо общо с дивия заек...
И наистина е добре да се изчака с времето...
Според моето мнение, опитването на дивечово месо би могло да бъде около навршването на три години...

# 6
  • Мнения: 3 926
Според моето мнение, опитването на дивечово месо би могло да бъде около навршването на три години...
Или на 30, за да си бележиш паметно юбилея Grinning
изобщо не съм се сещала за дивечово месо. Но сега като се поразмислих... смятам, че когато може сама да си го избере и поръча в ресторант, тогава ще го опита Peace

# 7
  • Мнения: 135
Всъщност,аз не съм решила да аезам на детето си дивечово месо-просто ми стана любопитно,защото никаде не съм срещала такава информация-от кога всъщност може детето да яде такова месо-а смело мога да кажа че доста литература ми е минала през ръцете

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мисля, че въпросът е уместен, все пак има много мъже ловци и аз лично много пъти съм консумилара такова месо. Благодаря ви за отговорите!!!

# 9
  • Мнения: 3 760
ОтложИ даването за поне 2 навършени (най добре да са 3) години. Причините далеч не са различните паразитози - предполагам ще го сготвиш добре  Wink Проблемът е в това, че дивечовото месо е е тежко и трудносмилаемо. Колкото и добре да го мариноваш, то създава проблеми на стомаха. Така че ако животът ви не зависи от това - не го давайте  Peace

# 10
  • Мнения: 1 947
   Даа, а ескимосите като нямат Хип? Grinning Шегувам се!
На нашите ширини не е разпространено. Аз само веднъж съм яла
месо от сърна и беше вкусно, но жилавко, макар и в добър ресторант.

# 11
  • Canada
  • Мнения: 231
Всъщност,аз не съм решила да аезам на детето си дивечово месо-просто ми стана любопитно,защото никаде не съм срещала такава информация-от кога всъщност може детето да яде такова месо-а смело мога да кажа че доста литература ми е минала през ръцете
Тук в болницата подаряват една книга малък формат при раждане на бебче, в която има каква ли не информация, включително и за дивеч.  Simple Smile 
Казват, че може да се даде добре сготвено дивечово месо на около 7 месеца, стига да сте сигурни, че мястото на прострелване е идеално почистено и месото, докосвано от оловото, е изрязано. Не се препоръчват органите, тъй като често са замърсени / заразени.
Но като цяло тук на месото се гледа по друг начин. Например агнешкото е сочено за едно от първите меса (заедно с пилешко и пуешко), а доколкото съм чела във форума, всеобщото мнение се разминава с това.

Общи условия

Активация на акаунт